Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bevett szokás...

Miért ilyen bevett szokás magyarországon a borravalózás?

Figyelt kérdés

Borravalózzuk a futárt, fodrászt, műkörmöst, fogorvost, isten tudja még kit ajnároznak a borravalózósok ennyire, de a spárban a pénztárost miért nem borravalózzák akkor például? Ők is keveset keresnek. Vagy a bkv ellenőröket?


Pincéreknél, pizzafutároknál tudom, beleszámolják a fizetésbe (bár legyen akkor is az ő gondjuk ez szerintem, tudták mit vállalnak).


Ti hogy álltok ehhez a szituációhoz?



#borravaló #jatt #borravalózás
2021. máj. 12. 16:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak Magyarországon van ez.


Ha van kedvem adok, ha nincs, akkor nem.

2021. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Én csak étteremben adok. De csak akkor, ha elégedett vagyok a kiszolgálással.


Fodrász, kozmetikus, stb. - mind-mind magánvállalkozó. Miért kéne borravalót adni? Annyit kér, amennyit akar. Ki is fizetem.

2021. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
13%

Leírtad a választ.

Mert a legtöbb ember tudja, hogy baromi kevés a fizu, mert a főnök a bérébe belekalkulálja a jattot is.


Hogy miért vállal akkor ilyen munkát??

Ööö.. talán mert szereti csinálni?


Neked nincs pincér ismerősöd, vagy csomagfutár ismerősöd, aki egyszerűen élvezi és szereti a munkáját?

Vagy vállaljak én is olyan melót, amit ki nem állok, gyomorideggel járjak dolgozni csak azért, mert jatt helyett fizut kapok, ami biztos? Elég hamar kiégnék és felmondanék.


Nem KELL jattot adnod. Nem kötelező.

2021. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Németországban élek, itt pl. pékségekben is szokás, vagy benzinkúton a kávé után is sokan hagynak borravalót. Pedig nem hozzák ki asztalhoz, simán a kasszánál rendelt kávéról beszélek.

Én is sokszor adok borravalót, persze csak ha kedvesek.

Miért? Ha egy kávé 1,70 és fizetek 2€-val, a visszajáró 25 cent nem oszt nem szoroz, észre nem veszem, hogy annyival kevesebb pénz van a tárcámban. De az a kedves(!)eladó a nap folyamán kapott apró borravalókból össze tud rakni egy kis pluszt.

2021. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Én örülnék ha a borravaló, hálapénz teljesen eltűnne a rendszerből. Teljesen abnormális dolog.
2021. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
3: egy csomagfutár többet keres (jatt nélküli fizetésével), mint egy bolti eladó, vagy akár egy kezdő tanár.
2021. máj. 12. 17:15
 7/24 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező: Futár vagyok.

Hétfőtől péntekig 12-13 órát dolgozunk megállás nélkül. Nehéz fizikai munkát, 30-40 kilós dobozokat is cipelve, havi 150 ezerért (jatt nélkül).

Honnan veszed, hogy többet keres egy eladónál, vagy egy tanárnál? Kitől hallottad ezt? :D

2021. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Én vasutas vagyok, van, hogy karácsonykor meg újévkor is ott ülök, mégsem kapok jatott. Szerintem amúgy igazságtalan, mert akkor nekem is járna.
2021. máj. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam borravalót adni. Amerre én lakok, szerintem nem annyira bevett szokás pl. fodrásznak, kozmetikusnak borravalót adni, legalábbis nem láttam még másokat, csak annyit fizetnek a szolgáltatásért, amennyi az árlistán van.

Egyszer amúgy nagyon megszívtam, mert elmentem egy kozmetikushoz, akinek a szalonja a házunktól nem messze volt és anyámmal ismerték is egymást valahonnan régebbről, és mielőtt elindultam, anyám ideadta a pénzt és kb. rám parancsolt, hogy hagyjak ott többet, mert úgy illik, főleg, hogy őt ismeri is a kozmetikus és milyen ciki lenne már, ha pont az ő lánya nem hagyna neki borravalót.

Szóval kész lett velem a kozmetikus és már szaladt is egy másik vendéghez, én meg mondtam, hogy akkor szeretnék fizetni és miközben a másik emberrel foglalkozott, odaszólt nekem, hogy tegyem le a pénzt az asztalra, én meg így néztem, hogy "...oké" és ott hagytam a pénzt a "borravalóval" együtt.

Pár óra múlva a kozmetikus eljött hozzánk és visszaadta a "borravalót"... Nagyon gáz volt, azóta inkább senkinek nem osztogatok, mert nem akarok megint így beégni.

2021. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez az "Uram, bátyám" régi időszakra vezethető vissza.
2021. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!