Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bevett szokás...

Miért ilyen bevett szokás magyarországon a borravalózás?

Figyelt kérdés

Borravalózzuk a futárt, fodrászt, műkörmöst, fogorvost, isten tudja még kit ajnároznak a borravalózósok ennyire, de a spárban a pénztárost miért nem borravalózzák akkor például? Ők is keveset keresnek. Vagy a bkv ellenőröket?


Pincéreknél, pizzafutároknál tudom, beleszámolják a fizetésbe (bár legyen akkor is az ő gondjuk ez szerintem, tudták mit vállalnak).


Ti hogy álltok ehhez a szituációhoz?



#borravaló #jatt #borravalózás
2021. máj. 12. 16:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

#18

Az a szomorú, hogy manapság már azért is adsz borravalót, hogy a pincér emberi időben elérhető, és nem 15 percet vársz, hogy rendelhess még valami extrát.

Szégyen lett az a szakma is.

Ha túlterheltek, vegyenek fel elég embert, ha nem, akkor meg ez van, ezért nem jár borravaló, hiába nem a pincérek hibája, ha a főnök pénzéhes barom.


Alapvető, hogy az ember azért megy étterembe, hogy normálisan kiszolgálják. Ezért manapság már borravaló jár. Nekem ez totál ellentmondásos.

Azért se jár, hogy jó a kaja, mivel ezért mész oda.

Azért se ha időben melegen kihozzák, hisz ezért rendeled... stb.

2022. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
A Te bajod pedig az kérlek, hogy nem tudod mit jelent egy kifejezés, de okosnak próbálsz tűnni és a mondatba nem illően (értelmetlenül) használod.
2022. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

21#


"Alapvető, hogy az ember azért megy étterembe, hogy normálisan kiszolgálják. Ezért manapság már borravaló jár."


Na jah, elvileg a fizetést ezért kapnák. Szép lenne, ha nem végezném el a munkámat, mert nem adott az ügyfél érte pénzt. Vagy esetleg azzal foglalkoznék hamarabb, aki ad valamennyi pénzt. Korábban egy nemzetközi cég raktárában dolgoztam, ott konkrétan volt olyan, hogy azt vették előre készárus rakodásnál, aki több pénzt adott. Amelyik kamionos időpontra ment Németországba, az fizetett is. Ott vagy odamentél időben, vagy várhattál akár másnapig is, a németet abszolút nem érdekelte, nem jelentél meg időben, akkor le vagy f0sva. De amit a mondandód elején írtál, az is kb. ugyanez, korrupció. Már előre adnod kell pénzt, hogy egyáltalán szóba álljanak veled.


A következő lépés meg az orvos, aki meg sem vizsgál, kivéve, ha van magánrendelése, mert oda eljöhetsz bátran 8.000/negyed óráért. A komolyabb orvosi ellátásról ne is beszéljünk, ott konkrétan már arra is volt közelmúltbeli példa, hogy egy egész osztályt le kellett fizetni, hogy csináljanak veled, vagy a hozzátartozóddal valamit.

2022. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Sajnos.

Mondjuk én azt se értem mikor a futárok kapják a borravalót. Ausztriában ilyen 400-800 havi eurókat simán, nyilván szezontól függően. Itthon ez egy havi fizu.

Aztán igazából mire? Hogy kiviszi a csomagot, ami a munkája? wow baszki ezért jár a 2 euro grat.


Persze sajnálni nem sajnálom tőlük, mert tudom, hogy mennyit dolgoznak, mennyire fizetik őket, szóval aki erre adja a fejét az kapjon is. Csak maga a logika ami számomra annyira ostoba.


Meg az a barom aki fizet azért, hogy kivigyék neki, és még ad pluszt érte, hogy jé tényleg kihozták hiába fizettem érte azért fizetek még...

Persze kivéve mikor valami extra dolog van ami egy futárnak pl. nem lenne kötelező, az más. De általában nem erről van szó.

Mindenki panaszkodik, hogy milyen drága minden, de a borravalót oly sokan nem sajnálják a konkrétan semmire még pluszba.

Hát ha ennyire van miből adni, akkor miért is drága akármi?


Nyilván az ebből következő lenézés mikor nem adsz meg már csak extra. És ez sem ritka ahogy hallom, mondjuk szerencsére engem nem érint, mert nem igen veszem igénybe ezeket a borravalós szolgáltatásokat, sokkal olcsóbb, ha kimegyek érte én, mint hogy duplán lefizessem a szállítást.

2022. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!