Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bevett szokás...

Miért ilyen bevett szokás magyarországon a borravalózás?

Figyelt kérdés

Borravalózzuk a futárt, fodrászt, műkörmöst, fogorvost, isten tudja még kit ajnároznak a borravalózósok ennyire, de a spárban a pénztárost miért nem borravalózzák akkor például? Ők is keveset keresnek. Vagy a bkv ellenőröket?


Pincéreknél, pizzafutároknál tudom, beleszámolják a fizetésbe (bár legyen akkor is az ő gondjuk ez szerintem, tudták mit vállalnak).


Ti hogy álltok ehhez a szituációhoz?



#borravaló #jatt #borravalózás
2021. máj. 12. 16:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a vicces, hogy mi rakjuk össze az árut, de a sofőr kiviszi és kap borravalót, ha szépen össze van rakva a rendelés.

Alapbérük hasonló, mint a mienk, picit több talán 100-150 euróval kb.

Erre tudnám azt mondani, hogy ha nem elég jatt nélkül a pénz, lehet jönni kommisziózni is. Mi nem kapunk semmiért sem semmi pluszt.

Vannak azért hülyeségek ezekben a jatt dolgokban is.

2021. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Osztrákoknál is bevett szokás, az esetek 50%-ban kapok, sokszor röhejesen magas borravalót. Növényeket szállítok ki vagy kertben dolgozok. Például a héten egy nagyobb olívafát ültettem munkatársammal, 2 óra volt az egész, 20 Euro fejenként. Mondjuk a Porsche és a Mustang ott ált a garázsban, szóval gondolom ez csak nekem tűnik soknak. Általában a pénzes emberek rendelnek tőlünk, szóval ami nekem sok pénz az nekik semmi és ha egy semmiséggel simán feldobhatják a napomat, akkor miért ne tennék? Pont ézért, ha Magyarországon pizzát vagy valami kaját rendelek, akkor simán otthagyok 500-1000-1500Ft-ot borravalónak, mert ez nekem majdnem semmi, de egy magyar munkavállalónak 1,5-2 óra megkeresni és tök jó látni, hogy feldobtam a napját. Osztákban megyszokásból csak ilyen 1 Eurós nagyságrendeket szoktam otthagyni, csak ha nagyon elégedett vagyok, akkor adok többet.
2021. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy miért vállal akkor ilyen munkát??


Ööö.. talán mert szereti csinálni?"


Eddig ez a legjobb érv, amit valaha hallottam. :D

Ha szereti csinálni, akkor ne a pénzért csinálja és ne másoktól várja el, hogy finanszírozza az életét. Nem ez a logikus? Én is szeretnék szórakoztatóbb dolgokból élni, mint a munkám és szerintem sokan vannak még így.


Egyébként nyilván azért csinálja, mert erre volt lehetősége. Biztos vagyok benne, hogy kevés az olyan futár, akinek ez volt az álmai munkája - persze van, csak nem sok.

2021. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Mondjuk ilyen országban eleve sokszor vicces ez a borravalózás mikor a termékek ára olyan brutál, hogy kb. Ausztriában sem nagyon drágább a legtöbb dolog. Csak az a fránya fizetés...

És akkor még borravalózz hiszen amúgy sem fizettél rohadt sokat a cuccért, kajáért.

Mondjuk ritkán egy pl. pincér akár meg is dolgozik ezért, akkor nem is sajnálom a borravalót, mert aki elég nagy hajtásban is kedves és odafigyelő tud lenni, az azért már igen.

2021. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Amerikában még durvább a helyzet. Az étteremben 15-20% a jatt. Ha nem adsz az nagyon nagy bunkóság.

A futárnak nem adsz mert vele nem találkozol, kivétel a kajafutár. Körmös, fodrász, masszőr mind jattot vár el.

2021. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Az más, ha a pincérbek adnak és elfogadja, ez sima ügy.


De, ha addig nem takarodik el az asztaltól, amíg nem adsz neki pénzt, azt tuti elzavartatnám. Az Én hírnevemet ne rontsa egy pióca.

2022. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mitől rontja el a hírneved a pincér, ha ott áll az asztal mellett? Nem értem az összefüggést.
2022. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

17#


Az, hogy felírja mit kérsz, meg kiviszi az asztalhoz, az alsó hangon iszonyat kevés befektetett munka. Akkor miért nem jön ki a szakács a konyhából és kér ő is? Az érdemi rész neki köszönhető. A szakácsnak még adnék is, ha jó volt. Tehát nekem a pincérség részéről ez egy szakmásított élősködés, mondjuk 8 általánoson kívül oda sem kell több emlékeim szerint. Ugyanez a benzinkutas is. Ha rosszul keres, nézzen új munka után, de ne akarjon azért tankolni az autómba, hogy utána tartsa a markát.

2022. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, hogyan jött ide a rossz hírnév...
2022. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ez már a Te bajod.
2022. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!