Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme ennek az új trendne...

Mi értelme ennek az új trendnek? És ki erőlteti a világra? Mi haszna belőle?

Figyelt kérdés

Gendersemlegességre nevelni a gyerekeket, vagy gendersemlegesen nevelni őket, gendersemleges wc, stb.


Lassan már a "normális" ember van hátrányban, az a hülye, aki heteroszexuális, a lányt lánynak tekinti, a fiút fiúnak.


Ha elfogadjuk a másságot, akkor is a heteroszexualitás a normális. Biológiai szempontból, a fajfentartás miatt van. Anya és apa tud létrehozni egy utódot. Ez a normális. Mindenkinek a magánügye, hogyan él. Miért kell ráerőltetni az átlagra ezt? Miért erőltetik ezt az emberekre, miért akarják összezavarni nemi identitásukban a gyereket?


Mi a franc ez az új irányvonal?


2021. máj. 23. 06:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Ehhh... Akkor lenne a legjobb ha mindkét fél békénhagyná egymást végérvényesen. Ha az LMBTQ tagok nem Provokálnák direkt a Konzervatív Heterokat, de akkor a Heterok se szóljanak egy szót se hogy "ilyen b*zi,olyan b*zi" mikor elsétál mellettük egy meleg pár.
2021. máj. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon fontos a gendersemleges nevelés! Nem szabad születésüktől fogva megbélyegezni a gyermekeket, hiszen bár biológiailag 2 opció van, de több száz választható Fender lehetőség van a világon. Ha rájuk erőltetjuk gyermekkorukban az adott nemi szerepet, lehet majd zavarni fogja őket a későbbiekben, hisz ők maguk jogában áll megmondani kik akarnak lenni! Éljen az LMBTQ éljen Soros György!
2021. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

2esnek igaza van. Mindenkinek joga van azt szeretni akit akar, de ne menőzzünk már vele. Legyen természetes és a többieknek lényegtelen ki kinek a kezét fogja(ésszerű kereteken belül persze). De a melegek se tüntessenek. Én se vonulok fel mert hetero vagyok. Élni és élni hagyni.


Nekem semmi bajom a melegekkel, vannak barátaim is, de két éve mikor egyik este az egyik ismert melegbár előtt sétáltunk a vőlegényemmel, a kint állók bekiabáltak hogy undorító heterók. Ha ők nem ezt szeretnék maguknak, ne mondják másnak.

2021. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem a gendersemlegessegen van hangsuly, hanem pl. a nemek kozotti egyenlotlensegeken, illetve a homoszexualisok elleni igazsagtalansagokon.

Es valamilyen szinten igenis jo, hogy valtozik a vilag.

100 eve egy lanyt meg iskolaba Irattak be, mert minek? A ferfi volt az “ember”, a no meg a csicska, akinek kuss a neve.

Ez milyen elet volt szerinted?


Vagy pl. hany olyat lehet hallani, hogy a kedves szulok pl. kitagadjak a gyerekuket csak azert, mert az meleg?

Minel tobb es radikalisabb valtozas van, annal inkabb formalodik az atlag ember velemenye.

Persze, Magyarorszagra minden x evvel kesobb jut el, mi most tartunk ott, ahol pl. az egyesult allamok 20 eve.

2021. máj. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
aki így akarja nevelni a gyerekét, az tegye. mi, a hagyományos értékrendek szerint neveljük őket. ha valami marhasággal jönnek haza az iskolából, kijavítjuk, elmagyarázzuk nekik, hogy az nem biztos hogy úgy van. egy problémát mindig több oldalról vizsgáljanak meg, mielőtt ítéletet mondanak.
2021. máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
92%

El kell fogadni, hogy nem minden ember ugyanolyan. Természetesen igazad van abból a szempontból, hogy gyermek csak férfi és nő közti szexuális kapcsolat útján születhet.

Sokan nagyon drasztikusan képzelik a gendersemleges nevelést. Pár hónapja Balázsék műsorában volt egy hölgy, aki elmondta, hogy ő is így neveli a gyerekeit, de ez nála annyit takart, hogy például ha a fia babázik, vagy a lánya autózik, nem veszi ki a kezükből a játékot, hanem hagyja őket játszani.

Magyarországon sajnos alap a társadalmi szethúzás, ez ezen a téren is megfigyelhető.

Szerintem nem feltétlen rossz dolog a gendersemleges nevelés, ha az kellő intelligenciával tehető.

2021. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

#4


Azzal hogy valamit erőszakosan a képedbe tolnak még nem fogod támogatni. Max kénytelen leszel elfogadni mert amúgy tönkre vágják az életed (lásd amerika)


Amúgy meg Amerikában pont megkülönböztetéssel harcolnak a megkülönböztetés ellen. Ott sem az alapján vannak a fehérházban az emberek hogy mit tudnak hanem kötelezően meg adják hogy ennyi meg annyi kisebbségit kell felvenni.


Értem én hogy kell az egyenlőség, de ez már meg van!


Manapság semmi értelme az ilyen szintű feminizmusnak pl. Az igaz hogy vannak helyek ahol csak azért keres valaki többet mert férfi, de ez nem igaz mindenre.


Meg hát. Most annak mi értelme hogy elmondjuk hogy valaki lánynak, valaki 3 neműnek, valaki meg hűtőnek érzi magát? Ezzel csak összezavarjuk a gyereket. Ennyi erővel én vagyok Napóleon és követelem Franciaországot. Nagyon nem jó hogy ennyi választható nem és szexualitás van. Ezzel annyira megkavarják a dolgokat hogy a végéb márnem mersz majd ismerkedni senkivel mert félsz hogyha rossz megnevezést használsz rá akkor homofób leszel és méssz a böribe. A visszaélésekről nem is beszélve. Mert hogy pl a leszbikusok már panaszkodnak hogyha nem akarnak lefeküdni magát nőnek érző férfival akkor feljelentik őket transzofóbia miatt és a rendőr ténylegesen elviszi.

2021. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
75%

A gendersemleges nevelés lényege, hogy hagyjuk, hogy a gyerek maga fedezze fel a nemi identitását. Ilyenkor az identitás még képlékeny és a legjobb dolog, amit tehetünk, ha hagyjuk, hogy felfedezzék önmagukat és nem szorítjuk őket korlátok közé. Ennek épphogy nem az erőltetés a lényege, hanem az, hogy meghagyjuk a szabad választást a gyereknek.

A normális mindenkinek mást jelent. Kétszáz éve az volt a normális, hogy az asszonynak kuss a neve, ha visszabeszélt, akkor kapott két nagy maflást, oszt jóvan. Szavazati jog nuku, a helye napközben a konyhában volt, este meg az ágyban, a férj gyakorlatilag kénye-kedve szerint használhatta. Arra a nőre néztek fanyalogva, aki ki mert állni a jogaiért, esetleg volt annyira perverz, hogy nadrágban ment az utcára. Mára ez teljesen természetes. A világ változik, ezt el kell fogadni.

Mit értesz másokra ráerőltetés alatt? Azt, hogy azonos nemű emberek kézenfogva sétálnak az utcán? Az ellenkező neműek is megtehetik, ők miért ne tehetnék? Az, hogy az azonos neműek házasodni akarnak? Na és, az ellenkező neműek is megtehetik. Hogy gyereket akarnak örökbe fogadni? Kitalálhatod, hogy erre mit mondok.

A biológiai szempontról és a fajfenntartásról csak annyit, hogy gondolom, te se csak biológiai szempontból, a fajfenntartás miatt élsz szexuális életet az ellenkező nemű partnereddel...

2021. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

#8


Az betegségnek/rendellenességnek számít ha valaki más neműnek érzi magát.


Nekem ne mondja már senki hogy hírtelen mindenki ilyen "beteg" ember lett.


A fiatalok csak szimplán ezzel akarnak kitűnni a tömegből.

2021. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 32 éves családos nő vagyok, és a mai fogalmaknak megfelelően gendersemlegesen neveltek. Számtalanszor játszottam a bátyám kisautóival, fakockából építve pályát nekik, meg legoztam napokon át, mindig a koromnak megfelelő könyveket kaptam a kezembe és soha nem mondták, hogy nem csinálhatok valamit, mert lány vagyok. Kértem, hogy lehessen rövid hajam, mert utáltam fésülködni, és eldönthettem ezt, nem erőltette rám a családom, hogy a kislányok szépek és hosszú a hajuk. Általánosban zenetagozatos voltam és ezért a mi osztalyunkban csak 4-5 fiú volt, így nem lehetett, hogy a lányok háztartástanra, a fiúk meg technikára járnak, mint a többi osztályban. Szóval technikára kerültem és ott sem volt egy lány sem ügyetlenebb a fiúknál a fűrésszel, ráspollyal, stb.


A rövid hajam miatt, meg mert anyukám nem szuratott fülbevalót a fülembe, megkaptam a gyerekektől, hogy akkor én nem is vagyok lány. De attól tudtam, hogy lány vagyok, és hogy utálom a hosszú hajat és hogy ha felnövök, lehet fülbevalóm, ha úgy döntök.


Nem gondolom, hogy hátrány ért emiatt a neveltetés miatt.

És nem gondolom, hogy ez a gendersemlegesség új találmány, vagy olyan nagyon nagy cucc, csak túl van lihegve.

2021. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!