Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők, mi a véleményetek arról...

Nők, mi a véleményetek arról ha egy férfi nem akar a társadalom által beskatulyázott szerepköröknek megfelelő módon élni?

Figyelt kérdés

"te nem vagy férfi", "ez nem férfias viselkedés" meg a társai


Mi a véleményetek arról ha egy férfi fittyet hány az ilyen általánosító elvárásoknak és azzal foglalkozik ami őt boldoggá teszi?


Csak az lehet az igazi férfi aki mások szerint is az?


Hátránynak minősül ha valaki így él/viselkedik?


Lehet vonzó egy nem kifejezetten "férfias" férfi?


Ha nem tiszta a kérdés írhatok példákat



2021. máj. 29. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Írj példákat, mert nagyon nem mindegy, hogy pontosan mire gondolsz. Legalábbis nekem nem mindegy. Ha pl. tud sírni, az nem zavar, de ha női ruhákat hord, az igen. Szóval na, nem mindegy mire gondolsz.
2021. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány példa jó lenne, így általánosságban nehéz lenne véleményt mondani. Persze, mindenki éljen úgy, ahogy az neki jó (ha azzal másoknak nem árt), de azért itt is biztos van az a szint, amiről már nem lenne pozitív véleményem. Téged meg gondolom pont az érdekel, hogy mondjuk párkapcsolat szempontjából egy nőnek mennyire lenne probléma a te nem tipikus férfias viselkedésed.
2021. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Hát azért ez így nem elég konkrét. Mármint nem várom el hogy nagyon "macsós" legyen, tipikus férfi munkával. Felőlem lehet óvóbácsi is és a hobbija lehet a tánc a foci helyett és fuvolázhat stb. De mondjuk ne hisztizzen, ne sminkeljen ne járjon szoliba stb. Érted. Szóval persze vannak olyan "férfias" vonások, amelyek nem alapelvárások számomra, de van olyan is, ami igen. Mégsem egy nővel akarok összejönni. És nem csak attól jön be valaki, hogy tudom, hogy farka van.
2021. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Konkrét példa


Én egy heteroszexuális férfi vagyok és nálunk a párom hordja a nadrágot (képletesen). Miben nyilvánul ez meg?


-Én sokkal érzelmileg inteligensebb vagyok, nekem fontos beszélgetni egymás érzelmeiről de neki nem

-Én megtudok hatódni és ebből fakadóan sírni de nála ez ritka mint a fehér holló

-Ő sokkal céltudatosabb és agresszívabb míg én vissza húzódó és inkább támogató vagyok

-Én roppant részletesen kitudom beszélni a dolgokat míg ő sokkal egyszerűbb és praktikusabb


Tehát nálunk a sztereotípikus szerepek megvannak cserélődve és meg is kaptam panaszként korábban hogy nem vagyok elég férfias de arra jöttem rá hogy nem is akarok az lenni!


A párkapcsolatunk ráébresztett egy olyan gyengédebb oldalamra amelyről magam sem tudtam hogy létezik és szeretek ilyen lenni.

2021. máj. 29. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek számomra egyáltalán nem zavaró tulajdonságok egy férfiban.
2021. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
hát, ha füvezik egész nap, és másokon élősködik.. az minden csak nem vonzó.
2021. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem ezek nem lennének zavaróak, amiket írtál. Amúgy én is egy olyan házasságban élek, ahol sokszor megcserélődnek a szerepek. Én egy eléggé férfias nő vagyok, a férjem viszont pár területen kissé nőies. Ez nem probléma, inkább vicces, mikor a tipikus férfi-nő vicceket nálunk fordítva lehetne elmondani. Mondjuk néha elég idegesítő is tud lenni, pl. mikor a férjem úgy kommunikál, mint egy sztereotipikus nő (itt a igen-nem-talán problémára kell gondolni).
2021. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ezekkel egyáltalán nincs baj, nekem kifejezetten vonzó is ez egy férfiban. Van ilyen ismerősöm, nem is egy, van, aki simán heteró és képes órákig sminkelős vidiket nézni, mert érdekli, ez sem zavar, persze magát nem sminkelk, meg semmi, csak érdekli.
2021. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!