Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Soha nem fogom tudni követni...

Soha nem fogom tudni követni a saját értékrendem?

Figyelt kérdés
Vannak példaképeim, elveim, értékrendem, és ha úgy adódik szeretek másoknak ezek alapján tanácsokat adni, ha hozzám fordulnak. Szeretem azt hinni, hogy ezek szerint élek, ezek határoznak meg engem. De az igazán fontos helyzetekben mindig ezek ellenkezőjét cselekszem. Hiába gondolom azt, hogy például emberszerető, határozott fellépésű, racionális ember vagyok, konfliktushelyzetekben ez ritkán igazolódik be. Ilyenkor úgy érzem, mintha egy filmet néznék, nem lenne kezemben az irányítás, csak megtörténik. Idővel utána jön az az utánozhatatlan, lélekbe markoló érzés, hogy megint szembeköptem mindent amit fontosnak tartottam. Kezdem egyre jobban úgy érezni, hogy a rossz tulajdonságaim olyan szinten meghatároznak, mint mondjuk a csontozatom formája, ezeket felülírni nem lehet, ezáltal örökre képmutató leszek.

2021. máj. 30. 23:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg követni a saját értékrended. Ez egy folyamat. Az elméletet, hogy hogy KÉNE csinálni, azt látod, de megvalósítás az a neheze. De mindenkinek ez a neheze. Gyakorold. Ez egy út. Nehéz megcsinálni azt, amit gondoltál, hogy kéne. Ez így működik, és ez így van jól.
2021. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!