Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg hisztérika vagyok,...

Tényleg hisztérika vagyok, amiért kérem vissza a pénzt (vagy mást), amit kölcsön adtam? Ha kölcsön kér az ember, nem az az első, hogy visszaadja mihamarabb?

Figyelt kérdés

Padtársammal évek óta egy osztályba járunk, mert a szakközép, azután maradtunk érettségi miatt. Még ebben a tanévben, amikor volt iskola, az elején, az osztály úgy döntött, a tanárnak össze dobnak valamit. Ő nem tudott fizetni, vége az lett, hogy adtam kölcsön (néhány száz forint). Körömlakkot meg mi a fityfenét tudott venni ennyi hónapon keresztül, meg szőrtelenítésre járni, de nekem vissza a pénzemet, azt nem... Aztán távoktatás, akkor azért nem tudta. Iskola után pedig mindig rohan, ezért nem tud 3 perces kitérőt tenni, hogy beadja nekem a pénzt. Ugyanez volt a felsőmmel. Először és utoljára kölcsön adtam neki. Hétfőn hozza, kimosva - mondta a szöveget. Egy hónappal később kaptam végre vissza.


Igen, igen, én vagyok a hülye, hogy bármit is kölcsön adtam, többet nem fordul elő. Nem arról van szó, hogy ezen az összegen múlik bármi, csak zavar, hogy ennyire lexarja, aztán ha erőszakoskodom egy kicsit, akkor meg ő akad ki, és mondja, hogy dehát nincs pénze...


2021. jún. 4. 18:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ugyanez van felnőtt korba is adsz kölcsön a szomszédodnak adsz kölcsön a munkatársaidnak ....majd semmi.

Valahogy mindenkinek "rá ér" vissza adni és közbe látod,hogy a szomszédodnak új műkörme van a munkatársad elmegy partizni szóval Jah arra van pénz

Annyi lóvét nem kaptam vissza életem során,hogy szerintem már 1 jó autót vehetnék belőle.

Ha lehetőséged van sose adj kölcsön,mert nem a te próblémád csak futsz a pénzed után... Nem ez nem hisztéria ilyen sok ember sajnos

2021. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
10%
De, az az első h vissza adja. Talán a hangsúlyod, a stílusod hisztisen hangzott neki.
2021. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölcsönről van szó, teljesen jogosan várod el, hogy adja meg, amivel tartozik. Konkrétan mennyi ideje húzódik már ez a dolog amúgy? Mert ha akarta volna, szerintem ennyi idő alatt meg tudta volna adni...

Ha meg nem akarja, érthető a felháborodásod. Ilyennek én se adnék többet egy forintot se, engem csak egyszer lehet bolonddá tenni (maximum kétszer vagy háromszor).

2021. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem tettem. De ha megis tettem volna, minden jogom megvan hozza. Elvegre az en penzem, amit neki rovidesen vissza kellett volna adnia, fuggetlen az en szemelyisegemtol. Most meg mar tanev vege.
2021. jún. 4. 18:54
 5/24 A kérdező kommentje:
3-as: Tanev elejen, pontosan nem tudom, mikor. Es hat, mar 1 het es vege. Most az van, hogy majd honap felenel fogja visszaadni... nekem ott lebeg a szemem elott lathatatlanul a "ha".
2021. jún. 4. 18:56
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen "haverom" nekem is volt, Kérdező. Dettó ez volt. Aztán mikor kértem volna vissza a pénzt, naná hogy kirobbant az örök harag.

De tudod mit? Ha ennyit ért a "barátságunk", akkor nekem tett szívességet azzal, ha elkerült. Undorítóak az ilyen emberek, akik barátság címszóval lehúzzák, kihasználják a másikat.

2021. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
A szüleid hívják fel a szüleit!
2021. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Azzal csak lelki terrorban tart, hogy te vagy a "hisztérika". Valóban az lenne az első, hogy visszaadja. Csak le akar húzni, de amennyiben csak ennyibe került, hogy örökre lerázz egy taplót, akkor megérte.
2021. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy az, ebből tanulni kéne. nem kellene vele barátkozni. Ilyen embereket jobb ha kerülöd felnőttként is.
2021. jún. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
7-es: Mindketten nagykorúak vagyunk. Röhejesen nézne ki, ha szülőket kéne bevonnia a dologba.
2021. jún. 4. 19:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!