Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pár hónapja az egyik szerencse...

Pár hónapja az egyik szerencsejátékon nyertem 350 milliót.Most hogy megkaptam azt se tudom mit csináljak?Ez miért van így?

Figyelt kérdés

Sima gyári melós voltam.Azóta felmondtam, de egyből utána, lehet feltűnő lett volna.Bár melóhelyen másnap reggel két mondta erejéig beszéltek erről hogy x szerencsejátékon valaki nyert, de jó neki,és ennyi volt.

Pár hét után szép csendben távoztam a melóból.Már megkaptam néhány hete a pénzt, de mivel nem az a sok összeg valahogy azt se tudom mit csináljak.

Ahhoz kevés, hogy most keressek egy szakembert aki több száz ezer ft-ért lehúz majd, hogy elmondja őszerinte mit vegyek.

Hetek óta gazdasági fórumokat olvasgatok, de teljesen reménytelennek érzem a helyzetet.Csak az jár a fejemben, ahogy költök belőle, azzal már kevesebb lesz, és az soha nem jön vissza.

Valami tanács?

Persze nem anyagi támogatásért!

Köszi!


2021. jún. 12. 17:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
45%
Vegyél egy lakást valahol, ahol élni szeretnél. Ha egyedül élsz az szuper, nem kell az sem. Esetleg költözz Pestre, ott sok a lehetőség. Ha inkább csendre és nyugalomra vágysz, költözz vidékre, vagy tanyára. Ne dolgozz. Ha kérdik az emberek, mondd hogy online munkád van. Ha ismerkedsz is mindig ezt mondd mindenkinek. Vállalkozó vagy és online dolgozol. Közben meg élj, ahogy jól esik. Nyilván ne szórd a pénzt és ne feltűnősködj, de vegyél egy autót, amit kívánsz, oké hogy nem egy ház áráért, én egy Audira szavaznék, egy közepesen drágára. Öltözz úriember módjára. Udvarolj, keress barátnőt. Nekik tetszik, ha elhívod őket randizni a verdáddal, a márkás ruháiddal. Alkalmira még könnyebb az. Párkapcsolat attól is függ hogy nézel ki, meg milyen ember vagy. Keresd a lehetőségeket, hogyan mibe tudnál befektetni épp eleget, hogyha rosszul jösz ki belőle, akkor is maradjon pénzed, de ha nyersz, sokat nyersz. Kisvállalkozások, üzletek, stb kezdetnek. Ha már több pénz folyik be, akkor nagyobb falat, nagyobb cégek. Komolyan nem tudod mit kezdj a pénzzel? Én rég ezt csináltam volna, amit leírtam, más eszembe se jutna, pl hogy tovább dolgozzak a szar munkahelyemen 350 millával a seggem alatt. Egyből lelécelnék, én Pestre mennék, alap, minden napi kondi, mozi, csajozás, stb. Talán hétvégi házikót is vennék vidéken. És mindent úgy csinálnék ahogy leírtam. Sok sikert az életben és sok szerencsét a pénzhez!
2021. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%
Kár, hogy ez kamu, de azért válaszolok. Te ezt a pénzt fialtatni nem tudod a leírás alapján, viszont a jóhírem az, hogy ennyit nem keresel egy élet alatt. Ha óvatosan költessz, kitart az életed hátralevő részében. Keress valami lightos melót, most már megtehed, hogy válogass, vegyél egy kis lakást magadnak ha nincs és éldegélj szerényen. Ha nem szórod el, kitart.
2021. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
30%
Fektesd be a pénzt. Én ha nyernék ennyi pénzt, vennék egy csomó ingatlant és kiadnám albérletbe. Ha mondjuk 35 millióért veszel 10 ingatlant és havi 100 ezerért kiadod, akkor életed végéig havi 1 milliós bevételed lesz, abból elég jól meg tudsz élni és nem fogod elszórni a pénzt.
2021. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Amit a 3-as ír, elsőnek azon gondolkodtam el, de azt is vetettem el elsőnek.Hatalmas kiadás egy ingatlan, talán felújítani is kellene, meg bele bútorok.Nem is biztos hogy mindig ki lesz adva.

ezért tartok tőle, ha egyszer ebből elkezdek költeni, lehet már nem tudom visszatenni és csak fogyni fog.

Hetek óta ezen gondolkodom és érzem hogy ez az összeg baromi kevés, hogy a nulláról valami komoly pénztermelő vállalkozást csináljak belőle.

2021. jún. 12. 17:41
 5/36 anonim ***** válasza:
49%
#1 vagyok, épp ez az. Lakás autó belefér, de én se költekeznék vészesen, hosszú évtizedekig élnek belőle, de úgy hogy az égadta világon semmit nem dolgozok. Így minek? Ugyanmár. Élnek a hobbijaimnak, sportolnék, olvasnék, dugnék, csajoznék, moziznék, utaznék. Nekem lenne gógyim hozzá, hogy hogyan fialtassam a pénzt azért. Plusz van ismerősömnek is vállalkozása, amibe jól tudom, ha befektetnék, vagy részt vennék belőle, dupláznék, de hamar. Szóval ez ilyen. Okosan kell élni vele. Kinek mi a jó, van akinek szüksége van munkára, hogy hasznosnak érezze magát, vagy szociálisnak, nekem nincs. Máshogy is hasznos tudok lenni és lehet társaságom.
2021. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
62%
Szép álom 🤣🤣🤣
2021. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
72%
Miota a budapesti ingatlanarak indokolatlanul az evekbe szoktek, gyakorlatilag a budai hegyoldalon egy semmi extra haz vetelara, amibol mar a fenntartasa ki se jon. Sajnos.
2021. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
62%

350 millio, hat szep osszeg, de ha belegondolunk, sokra nem megy vele az ember.


Lakasarak budapesten remisztoek, ha egy tenyleg csendes de konnyen megkozelitheto helyen, emeleten - tetoterben, nem pest kozepeben akarsz nezni lakast, ami ugy min. 80nm, hat az kb. 100 millional kezdodik. Nem viccelek.


Es ez nem is luxus kategoria, ez ilyen kozep-jo kategoria.


Lakasokat meg ha veszel, hat ahogy elobb irta valaki 35 millioert venni lakast, az a baj hogy az kb ilyen 20 - 30nm, es eleg szar helyen kiadas szempontjabol. Szoval lakasba nem olyan erdemes befektetni ennyi penzzel. Ha lenne 1 milliardod vagy annal tobb, na ott mar el lehet gondolkodni jo, kiadhato lakasokon.


A legjobb amit tehetsz, hogy keresel befektetesi lehetosegeket. Esetleg felfogadsz egy penzugyest vagy befeketetesi tanacsadot. De azzal meg az a baj, hogy honnan ismered a faszit, biztos odaadnad e neki a 350 milkat. Szoval ezen is huzza az ember a szajat.


Harmadik opcio, ha feleled. Ha naponta elkoltesz 20 000 ft-ot akkor kb 35 evig elelsz belole. Bar azert azt is megjegyzem hogy 20 000 ft ot egy nap eleg konnyen el lehet kolteni.


Szoval a gond az, hogy 350 millio soknak hangzik, de kevesnek tunik. Pont az a hatar van hogy megeri-e befektetni vagy eletem vegeig elvezzem az eletet, csajok, buli, fanta, kola, egy jo kecoban, jo kocsival, full szabadon.


En oszinten nagyon utanajarnek, talan egy evet szannek arra hogy egy megfelelo helyre betegyem a penzt, addig tanulok penzugyeket, konyveket olvasok, ismerettseget szereznek, stb...


Ekozben persze a penz egy reszet felelnem.


Ebbol annyira rossz nem sulhet ki.

2021. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
35%

#3-as miért lett lepontozva?? Teljesen igaza van!


Ami hosszútávon értékálló, az a föld, az arany és az ingatlan. Ezek közül az ingatlankiadásból a legkönyebb értéket termelni! 350 millióba bőven belefér pár lakás vagy ház, nem kell mindjárt budai villára gondolni, azon kívül is van élet.

2021. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
53%
Én lakásokat vennék belőle, de nem Magyarországon, hanem például Bécsben 2-3 lakást, és azokat adnám ki, akár albérletkezelő által. Ezekre elmenne mondjuk 200 millió, havonta viszont kb 1500 euró bevételenem lenne, ami átszámítva kb. fél millió forint. A maradék 150 millióból építetnék a kedvenc magyar városomban egy szép kis házat a saját elképzeléseim alapján, vennék 2 kocsit, utazgatnék. Viszont szerintem munka nélkül elég unalmas lenne minden nap, szóval valami részmunkaidős munkát, napi 4 órásat például szívesen vállalnék mellette. És adakoznék is a, szegényebb embereknek vásárolnék például élelmiszercsomagokat, ruhákat, és személyesen adnám át őket.
2021. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!