Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pár hónapja az egyik szerencse...

Pár hónapja az egyik szerencsejátékon nyertem 350 milliót.Most hogy megkaptam azt se tudom mit csináljak?Ez miért van így?

Figyelt kérdés

Sima gyári melós voltam.Azóta felmondtam, de egyből utána, lehet feltűnő lett volna.Bár melóhelyen másnap reggel két mondta erejéig beszéltek erről hogy x szerencsejátékon valaki nyert, de jó neki,és ennyi volt.

Pár hét után szép csendben távoztam a melóból.Már megkaptam néhány hete a pénzt, de mivel nem az a sok összeg valahogy azt se tudom mit csináljak.

Ahhoz kevés, hogy most keressek egy szakembert aki több száz ezer ft-ért lehúz majd, hogy elmondja őszerinte mit vegyek.

Hetek óta gazdasági fórumokat olvasgatok, de teljesen reménytelennek érzem a helyzetet.Csak az jár a fejemben, ahogy költök belőle, azzal már kevesebb lesz, és az soha nem jön vissza.

Valami tanács?

Persze nem anyagi támogatásért!

Köszi!


2021. jún. 12. 17:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
71%
De ezt írod is hogy lényegében el is kezdtél tanulni. Pénzről, gazdaságról. Ez a jó irány. Ne úgy tekints erre, hogy nem lesz dolgod innentől. Hanem, hogy olyan valakit tudsz csinálni magadból, aki jól tud helyt állni és jó dolgokat csinálni. Ez fog büszkeséggel eltölteni és ettől is fogod azt gondolni, hogy jó helyre ment az a pénz, mert lett belőle valami.
2021. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Hát én mindenképpen adnék magamnak egy kicsit, a bankszámlaszámom: 123... :D

Na de viccen kívül hiába kamu, pár tippet adok illetve hogy én hogyan kezelném a helyzetet:

- én nem mondanék fel, de nekem jobb állásom van, a helyedben tényleg egyrészt tanulnék, másrészt amíg tanulok vállalnék egy részmunkaidős vagy kötetlenbeosztású munkát, hogy a tanulás maradjon előterben - kivéve ha csak a diploma lenne mint fejlődesi lehetőség, azzal még várnék

- kiegyenlíteném az egyértelmű pénzügyi hátrányaimat: ha van tartozásom kifizetném, ha albérletben lakok vennék lakást magamnak, stb.

- na ha van rendes állásom és nincs "pénznyelőm" akkor szépen elosztanám a pénzt: nem 350 millióval számolnék, hanem nagyon nagyzolva: 35x 10-el (illetve annyiszor amennyi maradt a kifizetések meg stb. után) és ebből szépen megterveznem hogyan forgatom a pénzt: egyetemi városokban vennék patkánylyukat olcsón, vennék bitcoint, vennék aranyat, vennék állampapírt de amit tudok csak 3 évre venni, azt arra venném! - így lesz - és így lesz ingó és ingatlan vagyonom, aktív meg pasziv bevétellel

- megvenném magamnak a szükseges elektronikai eszközeimet amik 1 millió Ft-nal nem drágábbak, mert azoknak az ára emelkedni fog és kell a munkavégzesemhez - de ennek a gondolatmenetnek a mentén nyilván mindenki arra költse a penzt amit a munkavégzése során felhasznál

- Kiszámolnám, hogy hol tudok spórolni az életszínvonalam csökkenése nélkül, a személyiségemnek megfelelően: szolgáltatasok átnézése, éves bérletek átgondolása, hitelkártya csinálás, stb. Ide kell a józan paraszti ész mert pl.: egy olyan ember aki az autója műszaki javítására költ évente egy vagyont és sose fizeti be időben a számláit az ne csináltasson hitelkártyát de vegyen magának egy jó autót

- folyamatosan gondolkodnék rajta hogy az aktív bevételemet (munkavégzes) tudom-e emelni egy jobb állással vagy vállalkozás indításával (akár futár, kertész, stb. akár valami komolyabb startup céggel)

- 3 év múlva:

• amelyik befektetésemből veszteség nélkül tudom kivenni a pénzt onnan kivenném

• megnézném hogy az inflációt figyelembevéve mennyi profitom volt a passzív bevételemből

• átvizsgálnám min nyertem, min veszítettem és ennek függvényében áthelyezném az erőforrásaimat ezúttal hosszabb időre

- ha összességében profitom volt:

• a passzív bevételemből, akkor annak mértékétől függően felajánlanám a szeretteimnek, hogy segítek rendezni az anyagi gondjaikat egy bizonyos mértékig ​vállava a kockázatot, hogy pár ember kihull, ha feneketlen pénzeszsáknak néznek

• az aktív bevételemből spórolt pénzt pedig a saját életszínvonalam növelésére használnam (orvos, fogász, jobb ruhák, jogsi lakásfelújítas ha kell, stb.)

• ha külföldre akarnék menni, akkor ezen a ponton mennék ki, kiadva azt a lakást amiben eddig éltem, és mindenkepp csak akkor ha van külföldön egy aláírt munkaszerződésem, az allampolgárságom megszerzése után abban az országban gondolnám újra a befektetéseimet

• ha egyetemre akarnék menni akkor most kezdeném el

• ha belföldön akarnék élni és nem akarnék dolgozni soha többé akkor a 2. sikeres periódusom (tehát az 5 év lejárta után) mondanék fel - figyelembevéve, hogy az állam senkinek sem fog nyugdíjat adni és marha draga lesz otthonba menni vagy ápolót fizetni

• minden pénzügyi periódusom végén ellenőrinem a profitomat : 10 milliót csak valami inflációtartó konstrukcióba tennék, a többi meg forogna passzív bevételiforrasként

- ha nem volt profitom a passzív bevételemből akkor:

• az eddigi tapasztalatom alapján újra 3 évre kötnem le a pénzt, most más dolgokba

• ha a 2. periódus után is veszteséges vagyok akkor nem sajnalnám arra a pénzt, hogy pénzügyi szakembert keressek fel

• addig keresnek szakembert amíg valaki nem mond olyasmit NORMALIS ÁRON ami pluszba rántaná a hozamomat

• nyereség esetén azt csinálnám amit feljebb írtam

- ha sem az aktív sem a passzív jövedelmemet nem tudtam emelni 6 év alatt, akkor keresnék egy karriertanácsadót is a közgazdász mellé

2021. jún. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
37%
Részvényeket vennék 300 millióért. Havi 1-2 millió kijön osztalékból.
2021. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

23-as,milyen részvény fizet havonta osztalékot? Csak kérdezem, mert ha megmondod, rögtön adok el kocsit, lovat, házat😂 és a havi osztalékból fogok élni.

Osztalék egy évben egyszer van, ha van, legalábbis amiket én veszek.

2021. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
73%
Mintha nem lenne mindegy, hogy havi 1-2 vagy évi 12-24 :D ahogy az is rohadtul mindegy, hogy egy cég évente fizet-e osztalékot, vagy havonta.. úgy is ugyan annyival lesz több pénzed. A lényeg, hogy a cég jól teljesítsen.
2021. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Egyetemek körül vegyél alacsony rezsijű panellakásokat és add ki bérbe diákoknak. Örök életre nem lesz gondod a pénzzel a továbbiakban. Csak okosan.
2021. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

23


Én kriptókba tolnám főleg btc eth solana ada matic.

2021. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Kőnnyen jött pénz könnyen megy nehogy majd ez legyen.
2021. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
#26 mondjuk ez a lakás felvásárlás elég káros dolog. olyanba kellene tenni a pénzt ami értéket termel, nem olyanba ami csak kizsigereli a lentebb lévőket.
2021. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

29

Erről szól az üzleti világ.


Lentebb levők akk vesznek ki mástól lakást. Ugyanúgy ki lesznek zsigerelve akkor meg?

2021. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!