Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bírjátok a hőséget?

Hogy bírjátok a hőséget?

Figyelt kérdés

2021. jún. 18. 21:24
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/360 A kérdező kommentje:
Egyébként hány válasz lehet egy kérdés alatt? Igaz mi a témánál maradtunk, de nem fogják törölni a kérdést?
2021. jún. 26. 22:27
 122/360 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nincs korlátozva, vagy max ilyen 500 vagy 1000 körül.

Amúgy erre a testhős dologra azt mondanám, hogy ahány mérőeszköz, annyi eredmény. Hőkapu rendszerint össze-vissza mutat, a kézi (amit az eü-ben alkalmaznak) általában sokkal kevesebb pl. 35.5, a hónaljas digitális is kevesebbet mér, 35.7-36.3 között, a régi higanyos mutatja csak a 36.6-36.7 értékeket, de stabilan. Feltehetőleg az én testhőm normális, vagy ha nem, akkor inkább alacsonyabb, de én mégis a meleget szeretem - túlzás nélkül az év túlnyomó részében fázom, és utálok fázni :(

2021. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/360 anonim ***** válasza:
100%

És hogy legyen egy kis fun is ebben a melegben, vagyis a nyárban: így nézett ki a lábam egy évnyitón (szeptember) egy végigsportolt nyár után (foci, kosár, futás, sporttábor, focitáboroztatás stb.), amikor összesen 1x voltam strandolni :D

[link]

(A kép neve megtévesztő lehet, a valódi keletkezése 2018 szeptember😅)

2021. jún. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/360 Metionin ***** válasza:
75%
119. Balettoktatóm 70 körüli, mindig van rajta 2-3 réteg ruha, minap 33 fok volt a teremben, mi döglöttünk meg a dresszben pedig kint van a hátunk de ő besétált kardigánban :D :D
2021. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/360 A kérdező kommentje:
Nálunk ma egész nap 20 fok van és csendesen esik az eső. Alapból nem szeretem ezt az időt, de most nagyon jól esik, hogy végre nem folyik az emberről a víz.
2021. júl. 2. 14:56
 126/360 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 20-25 fok volt egész nap, felhős, de nem esett, a szél viszont nagyon fújt. Mindenesetre, strandröpiztünk 3.5 órát :)
2021. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/360 anonim ***** válasza:
96%
Légkondit álló nap ki-be kapcsolgatjuk, olyan 24 fokon megy. Kimenni csak este szeretek, mert a Nap szinte perzseli a bőrömet.
2021. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/360 anonim ***** válasza:
96%

Ki, hogy bírja? Nálunk tegnap este 10-kor még 28 fok volt kint, reggelre is csak 23-ig hűlt, a ház pedig már most 25-26 fokos, estére meglesz a 29, aludni 3 napja szinte semmit nem lehet. Annyira gusztustalan ez az idei nyár...

Ha jön is felfrissülésnek csúfolt valami, az is azt jelenti, hogy az átlagos, vagy annál picit magasabb hőmérsékletig hűl le 2-3 napra, majd megint jön vissza a krva 35+. Egyszerűen nem pihen az ember szervezete, én is azt érzem, hogy egyre kimerültebb vagyok.

Olvasgatok ilyen-olyan fórumokat, ahol a hozáértőbb emberek az időjárás alakulásáról diskurálnak. Hát, a helyzet elkeserítő. Pl. a jövő hét is elég kétesélyes. Jövő hét kedden megint 35 fölé emelkedhet, van aki szerint meglehet a 40 is. Van, aki úgy olvassa ki a modellekből, hogy "csak" 1-2 napot kell ebből jövő héten kibírni, azután normalizálódik, és az átlegos (30-32 fokra) "hűl" a levegő, van aki azt mondja, ne reménykedjünk, komoly esélyt lát rá, hogy akár tartósan 10-14 napig is beállhatnak a közel 40 fokok. Sírva tudnék már fakadni... Őszintén, ahhoz, hogy kicsit az emberek is helyrerázódjanak, kellene legalább 1-1.5 hét, amikor csak 25 fok körüli a hőmérséklet, és éjjel sincs több 15-nél, van légmozgás, és annyi csapadék, ami pótolja a júniusi hiányt.


Nagyon várom, hogy vége legyen ennek a retek évszaknak.

2021. júl. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/360 anonim ***** válasza:
47%
Én még egész jól vagyok. Még nem kapcsoltam be itthon a klímát. 8 évet töltöttem Indiában, 1,5 éve jöttem haza, ott megedzőttem. Ott sehol nincs klíma és gyakori nyáron a 40+ °C. Érdekes, Indiában a klíma nélküliség miatt és amiatt hogy mindenki rendszeresen kint szokott lenni a nyári legnagyobb melegekben is, hozzászoktak az emberek. Soha nem hallottam senkit sem panaszkodni, hogy melege lenne 40 fokban. Sajnos van egy ilyen negatív hatása a benti életnek. Amikor kezdődött a nyár, akkor nekem is melegem volt. Pedig akkor még csak 30 fok volt kint. Aztán 1 teljes napot kint kellett dolgoznom a napon melegben, és elmúlt. Akkor melegem volt, azóta egy percig sem. Szóval szerintem ez a módja neki, viszonylag hosszabb időt kell eltölteni a melegben, akkor szenvedés lesz, de utána meg többet nem lesz melege az embernek.
2021. júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/360 anonim ***** válasza:
76%

#129 szerintem sokat számít az is, hogy hova születik az ember, mert kiskorban adaptálódik a legjobban a környezetéhez. Ha valaki Afrikába születik a folyamatos 30-45 fokba, tűző napsütésbe, ő ahhoz fog alkalmazkodni, és nem jelent majd neki problémát. Viszont ha egy ilyen embert elküldenének az Északi-sarkra, valószínűleg teljesen KO lenne, pedig az ott élők ugye meg a hideghez szoktak hozzá. Itt Magyarországon az emberek nagy része a 25-32 fokos nyarakhoz van szokva, nem a 32-40-hez. És persze, egy fiatalabb ezért is bírja jobban, mert minél fiatalabb annál könnyeben tud még alkalmazkodni, de egy kb. 30-35+ éves ember már nem biztos, hogy meg tudja szokni, és csak szenvedni fog ebben a melegben (nyilván köztük is vannak kivételek, nagyon sok összetevős a dolog).

Csak egy saját példát felhozva, bennem elég nagy kérdés, hogy mégis hogy lehet az, hogy a hidegtől brutál mód asztmás leszek? Kiskoromban fel voltam öltöztetve rendesen ha hideg volt, de aztán úgy 10-12 éves koromtól már sokat edzettem, sportoltam hidegben, és 16 évesen lettem asztmás. Jó, mondjuk ez a 40 fok már nekem is sok, mert nem ehhez voltam hozzászokva. Szóval érdekes szerkezet az emberi test.

2021. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!