Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bírjátok a hőséget?

Hogy bírjátok a hőséget?

Figyelt kérdés

2021. jún. 18. 21:24
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/360 anonim ***** válasza:
37%
Nem kellene kib.szkodni a fákat, mert jaj, szememetel, s nem lenne ekkora a probléma. S mit lehet az új házaknál is látni? Csak a gyepet, meg néhány cserjét, rosszabb esetben a térkövet, egy-két ládás növénnyel. Aztán csodálkozhatunk, ha éjszaka is 26 fok van. Érdemes időképen követni, hogy hol hűl le a levegő, egytől-egyik erdős részeken. Siránkozás helyett cselekedni kellene.
2021. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/360 anonim ***** válasza:
9%
Hiába pontozol le 69%-os, attól ezek még tények.
2021. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/360 anonim ***** válasza:
84%

131-es válaszoló, én a 128-as vagyok. Egy kis településen élek, kb. 1400 lakosú falu. Körülöttünk erdők vannak, illetve egy hegyláb szintén erdős rész. Nincs mellettünk végtelenített termőföld, mint a szomszéd településen, és azt hiszem mondhatom, hogy hhála az Istennek, ezen a településen semmi sincs, ami idevonzhatná a zöldbe vágyó városit, aki azonnal kövez mindent, gyepszőnyeget rakat, és kiirt minden élőlényt, amit nem ismer. Én egy üdülőfaluból költöztem ide, ahol sajnos az előbb említettek nagy számban megjelentek.

Ez egy "maradi" kis falu, nagy telkekkel, nem divat szerencsére a térkő, sem a makulátlan gyep. Nálam is minden "vadfüves", mostani divatos szóhasználattal jellemezve: méhlegelő. Itt nem látsz át az egyik szomszédtól a másikig, mert mindenkinek tele a kertje fákkal. Gyümölcsfa, hatalmas diófák (habár a közelemben kettő öreg, de még egészségeset is kivágtak idén, amire én rohadt dühös vagyok), fűzfa, és őshonos, nagytermetű, árnyékot adó fák.

Mindezek ellenére nem hűl már le éjszaka sem 23 fok alá.


Szóval igen, igazad van, teljesen egyetértek, esztelenül irtják a fákat, és tesznek a helyére egy kis szar cserjét, meg mellé tonnányi követ, de itt, ahol ez nem jellemző ugyanúgy szenvedünk a melegtől. Azt hiszem végérvényesen el.asztunk mindent a bolygón, ennek már isszuk a levét, és a neheze még csak most fog jönni.

2021. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/360 anonim ***** válasza:
49%

Látom mostanra már mindenki megszokta a hőséget, ahogy én is. Persze azért vártam ezt a lehűlést. De például a tegnapi 36 fokot jobban bírtam, mint június végén.

Hihetetlenül gyorsan eltelt ez a nyár.

2021. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/360 anonim ***** válasza:
73%
134. Nem is bánom, brutális volt, zsinórban június közepe óta. Állandó alvászavar, utána 12 óra munka. A nyaralóknak, nyaraltatóknak viszont nem lehet okuk panaszra. Ahogy szerettem eddig a nyarakat, a mostani után úgy is utáltam meg, s újból visszatér, ahogy most nézem, nincs ennek vége.
2021. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/360 anonim ***** válasza:
68%
134 Én nem szoktam meg, végigszenvedtem a nyarat, amikor csak lehetett az elsötétített házban, csak már nem mertem itt rinyálni. :D A mai nap nekem kb. olyan volt, mintha börtönbüntetésből szabadultam volna. Önszántamból kimozdultam, tudtam kertészkedni, és egész nap nyitva az ablak, világos van bent. :)
2021. aug. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/360 anonim ***** válasza:
49%
135. vagyok. A hibbant 80%-os azért leírhatná mivel nem ért egyet. Bár nem értem, egy egyéni véleményt miért kell lepontozni, biztos van erre valami épeszű magyarázat.
2021. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/360 A kérdező kommentje:

Nem rinyálás. Írjatok nyugodtan! Egyébként nagyon bolond idő van. Tegnap olyan melegem volt, hogy mire hazaértem megint folyt rólam a víz. Éjszaka nyitva volt az ablak. Jött be a fülledt levegő. Hajnalban nagy eső. Ma meg már 19 fokban jöttem haza és fáztam.

Nem normális ez a nagy ingadozás.

2021. aug. 17. 19:17
 139/360 anonim ***** válasza:
57%
138 Igen, valóban az sem normális, hogy egyik nap pokol, másik nap pedig szinte 20 fokkal kevesebb, ennek ellenére én ezt ma nem bántam. Úgy kihűtöttem ma a házat, hogy jelenleg 17,5 fok van bent, az esti kanapén heverészéshez már kellett egy vékony pléd, és felvettem a köntösömet. Én most már várom a késő nyár, kora ősz kellemes 25 fok körüli hőmérsékleteit, minden időjárás közül az a kedvencem. :)
2021. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/360 anonim ***** válasza:
69%
Remélem ez a 37 fokos pusztulat már nem jön idén vissza.
2021. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!