Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, minél idősebb...

Mit gondoltok, minél idősebb az ember, annál kevésbé számít neki az idő, amit valamire várnia kell? (türelem/időérzékelés)

Figyelt kérdés

Tehát a mai világban pl. egy 15 éves izgul, idegeskedik, ha például aznap nem kap választ messengeren. Egy 50 éves pedig akkor sem problémázik, ha napokkal később válaszol valaki, nem érdekli.


Vagy a 15 éves korosztályban ahogy látom, szinte azonnal összejönnek a párok, majd ha szakítanak, 2 hét múlva már jöhet a következő. Az idősebbeknél pedig gyakori a több éves szünet, több hónapos ismerkedési időszak.


Én ezt így vettem észre, de lehet, hogy ez csak a saját környezetem. Ti mit gondoltok, minél idősebb az ember, annál inkább elnyúlnak ezek az idők?


2021. júl. 19. 00:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Aki ma fiatal és ebben nő fel, az idősebb korában sem fog megváltozni.

Az idősek még esetleg leveleztek régen, nekik nem szokatlan a várakozás.


Amúgy ezeken a példákon kívül, más dolgokban sokszor az öregek is türelmetlenek.

2021. júl. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem egészen. Ha szerelmes, akkor ugyanúgy világvége hangulata lesz, ha a másik csak hallgat és nem válaszol az üzenetre. A szexxel se totojáznak annyit, nem szándékoznak hónapokig ismerkedni az első szex előtt.
2021. júl. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten igen. Én még fiatal vagyok (20), de érzem, hogy ha várok valamit, ami pl három hét múlva lesz, azt sokkal könnyebb kivárni, mint pár évvel ezelőtt. De lehet, hogy csak én lettem nyugodtabb/türelmesebb. És lehet, hogy a vírus is hatással volt erre.
2021. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jellem kérdése is, meg persze, hogy mire kell várni. És abban is lehet valami, amit az egyes írt.
2021. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése: ha a nyugdíjat várja, akkor ideges, ha az uncsit, akkor is, vagy ha kajás. Más esetben nem nagyon.
2021. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!