Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjek meg ezzel a...

Hogyan küzdjek meg ezzel a problémával?

Figyelt kérdés
Gyűlölök elutazni bárhova is. Ha 1-2 napnál több időre kell elmennem valahova itthonról, előtör belőlem a szorongás, sírhatnékom van előtte napokig. Út közben is sokszor sírok. Ez abból ered, hogy nagyon szokott hiányozni a családom, féltem őket, hogy nehogy bármi történjen, amíg nem vagyok velük, hiányzik a saját ágyam, a megszokott környezetem. Ez olyan szintű szorongással szokott eltölteni, hogy enni sem bírok. Hogyan küzdjem ezt le? Szombaton is el kell utaznom, szerda reggel jövök haza, de már most teljesen idegben vagyok, ez egyszerűen élhetetlen így.

2021. aug. 12. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy munkaügyben kell utaznod, ez esetben pedig két opció van, pszichológus és/vagy munkahely váltás
2021. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, egyetemi program miatt utazok most, de például egy nyaralást sem tudok élvezni emiatt.
2021. aug. 12. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez esetben pedig azt tudom mondani, hogy ezek a programok nem kötelezőek... amíg nem rak helyre a pszichológus, addig tartózkodj tőle. Miért mennél bele valamibe, amit nem élvezel? Akkor mi értelme? Persze nyilván a te életed, te döntésed, csak nem értem.
2021. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Gyakorold a tudatos jelenlétet. Ezt nem leküzdeni kell ezeket a gondolatokat. Ezek visszahúzó gondolatok, mert egy teljesen ismeretlen dolog történik és kitalál indokot, történeteket hogy miért ne tedd meg és legyen min aggódnod, még ha az teljesen irreleváns. De ha megnézed, észre veszed a tudatod természetét és hogy nincs probléma. És ez megint félelmetes, mert nem lesz kapaszkodód. Nem vagy elcseszett és ez nem a te hibád így "is" működik az elménk.
2021. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ismertem ilyen embert, még a kukát sem tudta kivinni, olyan agorafóbiás volt. Pszichiáter segíthet rajtad.
2021. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg fordulj pszichológushoz. Ez már nem csak az a szint, amikor csodálatos élményektől fosztod meg magad (mert egyébként ez a helyzet), hanem ez már valódi probléma. Ez már semmiképpen sem normális, egyedül nem fogod tudni kezelni, ha az elmúlt kb 20 évben nem sikerült.
2021. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy én régen egyáltalán nem voltam ilyen, a középiskolai osztálykirándulások alatt hatalmasodott ez el rajtam, mert nem egy túl jó osztályba jártam, folyamatosan lelki bántalmazás, kiközösítés, stb, mindig nagyon haza akartam jönni a kirándulásokról, hiányzott a család, de mondom mégegyszer, csak középiskolában jelentkezett ez nálam, általános iskolában bátran elmentem egy hétre is kirándulni mindenféle probléma nélkül. Emiatt járok pszichológushoz (az ott ért impulzusok miatt), majd megemlítem ezt neki.
2021. aug. 12. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!