Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öngyilkosságot tényleg sok...

Öngyilkosságot tényleg sok ember "normális" opciónak tekinti?

Figyelt kérdés

Egyik kollégámmal beszélgettem 45 éves hölgy és valahogy előjött ilyesmi téma, és mondja hogy ő a hajléktalan létnél messze sokkal kisebb anyagi bizonytalanság miatt is megölné magát!!! Egyébként van kettő 10 év körüli gyereke akiket egyedül nevel.


Sajnálom hogy nem kérdeztem rá mire gondol, de annyira megdöbbentő volt.


Nekem az is megdöbbentő amikor olyan miatt lesznek öngyilkosok mert elárverezik a lakását mert bedőlt a hitel vagy ilyesmi. Konkrétan azért lesz öngyilkos mert albérletbe kell mennie?



2021. aug. 28. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Normális ember nem.
2021. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát attól függ.

Pl régen voltak beteg emberek,amikor még nem mindenre tudták hogy mi a gyógyír.

Akkor szerintem normális az lett volna,ha elkezdi kutatni hogy vajon mi a kutya fülét lehetne csinánli.

Mikor baj van,sokan beletörődnek még a legfájdalmasabb dolgokba is.

Vannak,akik egyből bepánikolnak és eszeveszettük keresik a megoldást.

Viszont akkoriban tán még normális volt,ha tudod hogy nem sok van hátra....

Nem akart abban a bizonytalanságban élni,hogy ki tudja melyik percben hal meg,és hogy pl megy ennivalóért,elviszi szülőknek/rokonoknak és egyszer csak összeesik. Na nem akart ilyesmit,pont ezért döntötte el ő hogy ha már úgy érezte hogy már haldoklik,és alig él tényleg.

Az ember érzi,ha tényleg nagyon lent van vagy csak lent van.

Az átlag életkor sem volt az egekben.

A férfiaknál elv alacsonyabb,mert sok sérülés,megterhelés éri őket a munkájuknál fogva általában.

Illetve ha meg kell halni a hazáért,mert pár pénzes öreg szottyadt fax kitalálja hogy háborúzik,akkor a férfiak mindig az elsők.

Mellesleg puhány tetvek,ha nem akarnak menni. Nem harcolnak a hazájukért...

Ma már belegondolva egyszerűen mondhatná is azt a két öreg trotty,hogy feleslegesen nem öletjük meg a saját embereinket másokkal,és a mieinkel másokat.

Ha elkerülhetetlen,akkor érthető de az nem azt jelenti,hogy ki kell küldeni magyarokat afganisztánba. Az nem hős,aki más földjének megszállásakor hal meg.

És még azokat a katonákat is hatalmas tisztelet éri,akik életükben egy frontot se jártak meg.

Már csak azért is,mert készen állnak arra,ami úgysem fog bekövetkezni.

Bezzeg az idősekkel sokan bunkók,szemtelenek.

2021. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Persze. Nem ez határozza meg, hogy valaki normális vagy sem. Bizonyos helyzetekben én is simán öngyilkos lennék. Egyszerűen, ha az életben a boldogság-boldogtalanság arányai elcsúsznak egy nagyon rossz kategóriába, miért érné meg élnem? Mert valaki más szerint éljek?
2021. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mindenre igaz ez az állítás, de itt hatványozottan, hogy beszélni valamiről és meg is tenni, az két teljesen különböző dolog.

Kíváncsi lennék a szájhős nőre, hogy hogy ölné meg magát. Leginkább sehogy.

3as, miért érné meg élned? Lenne erőd magadban akkora kárt tenni, hogy belehalj?

2021. aug. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen és szerintem nagyon jó hogy van ez a lehetőség és ha igazán borzalmas helyzetbe kerül az ember akkor használhatja mint végső kiutat, egyszóval semmit sem kötelező végigszenvedni
2021. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

"miért érné meg élned? Lenne erőd magadban akkora kárt tenni, hogy belehalj?"


Ha elég sok bennem a jó érzés és boldog vagyok, akkor megéri élnem. Ha arányaiban túl sok a negatív dolog, akkor nem éri meg.

Egyébként igen, lenne erőm. Egyszerűen egy lezárás lenne.

2021. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is sokszor eszembe jut mennyivel másabb lenne ha nem lennék, odablent nem fáj semmi. Nem tudom nekem valahogy nem jött össze a sors, annyi rosszindulatú lenéző ember van, pánikbeteg voltam több évig, szerencsére a rohamok elmúltak de a szorongás sokszor előtér. Ez van, megszülettem csak itt kell lenni, de ha lehetne választani nem lennék itt.
2021. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki a saját szintjén nyomorog", igaz ez lelkiekben is. Simán lehet hogy valakinek lejjebb van a határ.

Amikor rosszabb állapotban voltam és is pl imádkoztam h legyek rákos vagy haljanak meg a szüleim, hogy validálhassam az öngyilkosságomat, pedig anyagilag pl nem álltam rosszul.

2021. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sheila ***** válasza:
100%
Mindrn nap számolom a perceket... Csak a végre vágyom már. Sajnos gyógyíthatatlan beteg vagyok, de belehalni ebbe nem lehet. Sajnos! Csak erőm nincs megtenni, illetve nem tudom hogyan tudnám megtenni.
2021. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen sajnos sok embernél van ez így, amit egyrészt meg is értek. Nagyon rossz felé halad a világ. Erőszak, vádolás, lenézés, hazugság, és még sorolhatnám. Nagyon nehéz egy ilyen életben boldogan élni. Én csak annak örülök hogy egészséges vagyok és maradjon is így mert sosem lehet tudni történhet bármi, én azt mondom lehet valakinek akármennyi pénze meg luxus autója ha egészsége meg nincs. Nekem is sokszor megfordul a fejemben milyen élet a mostani, de valahogyan mégis mennem kell tovább ha már itt vagyok, egy életet kaptam próbálni kell megtalálni minden napban még az apró örömöt is.
2021. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!