Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy felnőtt ember használhatja...

Egy felnőtt ember használhatja kifogásnak, hogy azért nem köszön, ha belép valahová, mert introvertált?

Figyelt kérdés

2021. szept. 3. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált vagyok és köszönök.

Szia!

( És viszlát! :) )

2021. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Az introvertáltság nem egyenlő a bunkósággal.
2021. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez szimplán bunkóság.
2021. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Introvertalt vagyok de ez a minimum (meg néha a maximum :D) amit azért megteszek
2021. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
a nem köszönésre az se kifogás, ha hiányzik egy hangképző szerved és orvosilag néma vagy, és nem jön ki a szádon hang ha kinyitod, mert még mindig lehet inteni, biccenteni, finoman meghajtani magad, nem köszönésre talán az mentség, ha hároméves kor alatt vagy, vagy három és hat között, de éppen az ajtón belépve kap el egy hisztiroham, vagy a lábad ujjától a fejed búbjáig le vagy bénulva, és arcmimikád sincs. esetleg olyan súlyos értelmi sérült, hogy fel sem fogja hol van és mi történik körülötte.
2021. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy pszichológus ismerősöm mindenképp meg akar győzni, hogy az introvertáltnak kényelmetlen köszönni. Mivel én is az vagyok - minimum négy éves korom óta -, nem találok benne összefüggést, nem beszélgetni kell, csak köszönni.
2021. szept. 3. 10:30
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen, ez így van.

Igazat mondott.

De ettől még köszönök.

2021. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A köszönés az annyira reflexből jön, hogy ez nem hiszem, hogy valós ok lehet. Viszont nem is gondolnám, hogy bunkóság a nem köszönés.

Nekem azoknak kényelmetlen köszönni, akiknek nem tudom, hogy köszönjek, mert hol tegeznek, hol magáznak, de azért valamit nekik is köszönök.

2021. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

"az introvertáltnak kényelmetlen köszönni"


Velem így van. És írod, hogy nem beszélgetni kell, csak köszönni - nekem fura mód pont akkor zavaró a köszönés, ha utána nincs semmi.


Boltba ha belépek, evidens, hogy köszönök, de utána én megyek vásárolni, az eladó is végzi a dolgát, nem kínos. Ha valakivel beszélgetni kell, pl idős nénikkel szoktam, ott sem kínos.


Nekem ahol kellemetlen az a lift és az orvosi váró. A köszönés azt jelenti, hogy megkezdem valakivel a beszélgetést. A kommunikációs csatorna megnyitása. Volt velem olyan, hogy beléptem a liftbe, nem köszöntem, aki bent volt a liftben szintén nem köszönt, és egyáltalán nem volt kínos. Olyan volt, mint a metrón. Ott sem köszönünk, ha felszállunk, mégsem kínos. De a másodpercek csigalassúsággal vánszorognak, ha liftben köszönök, visszaköszönnek, majd kerüljük egymás tekintetét, és készülünk a "viszlát"-ra.

2021. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Ez csak arra jó, hogy egy mozdulattal nem csak bebizonyítja, hogy egy bunkó, hanem azt is, hogy egy tudatlan idióta, aki olyan szavakkal dobálózik, aminek nem ismeri a jelentését.

2021. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!