Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy egyes...

Mi az oka annak, hogy egyes felnőttek soha nem "nőnek ki" a gyerekes viselkedésből / probléma megoldásból?

Figyelt kérdés

Az olyan emberekre értem, akik kisgyerekeket megszégyenítő módon képesek hisztizni, akik minden hülyeségen besértődnek és játszák a mártírt, vagy akik egyből tombolnak meg hisztiznek, mert valami épp nem úgy történt/történik, ahogy azt ők elképzelték.


Ez a kérdés a régebbi munkámról jutott eszembe, ahol egy nagyobb autós cégnél telefonügyfélszolgálatos voltam. Nem olyan ügyfélszolgálat, ahol percenként 200 telefonáló van, nekünk az volt a feladatunk, hogy a már meglévő (nem annyira sok) vevőkkel tartsuk a kapcsolatot, meg ha nekik problémájuk volt akkor nálunk csörgött a telefon.

És nem egy olyan 40+ vagy 50+-os ember volt (nő és férfi egyaránt), akik szó szerint hisztiztek a telefonba, hogy miért nem tud a szerelőműhely valamit hamarabb beszerezni, meg miért nem annyiba kerül, amennyibe ő azt elgondolta stb.


Mi az oka annak, hogy egyes emberek szó szerint a halálukig megmaradnak ilyen gyerekes szinten? Mert a legtöbb ember ezt vagy kinövi, vagy maguktól rájönnek, hogy nem épp egy vonzó tulajdonság ez.

De vannak olyan emberek, mint amilyen az egyik ügyfelünk volt, hogy már X helyről kitiltották, annyira nem tudott viselkedni (ordít, hisztizik, fenyeget, stb.), szó szerint utálta már a legtöbb alkalmazott a főnökkel együtt, és őt ez nem érdekelte. Folytatta tovább.


Ez tényleg a nevelés következménye, vagy vannak olyanok, akik a természetüknél fogva infantilisek?


Nektek van ilyenre példátok? Hogyan viszonyultok az ilyen emberekhez?



2021. szept. 12. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert ha valaki felnőtt, nem mindenki 100% az, meg vannak a vissza maradtottak (nem pont a fogyatékosok, hanem a későn írok).
2021. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ezek azok, akik gyerekként azt tanulták, hogy ha lilára ordítják a hülye fejüket, cirkuszt csinálnak, a seggüket meg a földhöz verik akkor mindent elérhetnek, megkaphatnak, mert azt látták, hogy a szülők inkább engednek, csak hallgasson már el.

Aki ezt szokta meg, ezt tanulta, az nem vagy csak nagyon nehezen fog változni felnőtt korában.


Nekem volt ilyen munkatársnőm. Nem vettem semmiben sem komolyan, illetve nem tudtam komolyan venni. Egyszer kérdőre is vont emiatt, amire azt válaszoltam, hogy ne várja már el, hogy felnőttként kezeljem és komolyan vegyem, ha ennyire gyerekes, hisztis, bosszantó. Ha utált is emiatt, azért visszább fogta magát valamennyivel.

Aki ilyen gyerekesen viselkedik, mint amit te írtál kérdező, azt egyszerűen nem veszem komolyan. Nem akarom, nem is tudom és nem is fogom. Aki úgy viselkedik, mint egy neveletlen 10 éves, azt 10 évesként fogom kezelni, legyen akárhány éves is.

2021. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is sok ilyen ismerősöm van. Pl ismertem egy felnőtt embert aki viselkedésileg kb 10 éves volt. Sokkan nem szerették mert mindenkinek beszólogatott. Több oka is lehet hogy visszamaradnak. Lehet hogy mentálisan betegek és azért megmaradnak gyerek szinten, az is lehet hogy lusták felnőtté válni és ezért megmaradnak gyerek szinten de még az is lehet hogy ez tetszik nekik
2021. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert az "okos enged, szamár szenved" igazából egy hülye ötlet. Te vagy az okos, engedsz, a szamár ettől nem szenved, hanem megkapta, amit akar, hát legközelebb is hisztizni fog. Inkább okos enged, aztán szenved.
2021. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Mert olyanok akarnak lenni.

Én sem szeretek felnőttesen viselkedni. Mindig a gyerekkoromra gondolok és olyan akarok lenni mint akkor.

2021. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Tapasztalat hiány.

A felnőttség/agyi fejlődés nem jelent egyet azzal, hogy tudj is kezelni bizonyos helyzeteket, ha azokkal előtte nem kellett gyakran szembenézned.

Egy olyan tini, akire már fiatal korától rengeteg felelősség hárult, jobban tudja kezelni az ilyen kellemetlenségeket, mint a felnőtt, akinek könnyű élete volt (ha volt is valami baja, a szülei/felesége/férje le tudta kommunikálni a dolgot helyette)

A kocsijavítás ráadásul stresszes dolog is; drága, és a kocsi hiánya befolyásolja a mindennapokat, ilyenkor pedig egy amúgy is tapasztalatlan ember hajlamos visszasüllyedni a gyermekkori mentalitásába.

2021. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Mert nincs semmi, ami szembesítené őket a szintjükkel és terelgetné jobb fele a világképüket. Szóval, megragadnak egy gyerekesen buta szinten.

Általában ezek az emberek valami másból összehoznak egy nagy önbizalmat és azt hiszik, hogy mindenben igazuk van. Volt egy ilyen munkatársam. Hiába beszélt neki normálisan több ember is adott témákról, hogy nem okés, amit mond, nem értette meg. Volt, hogy azért hisztizett, hogy miért nem marad ott más megcsinálni az ő munkáját, mert neki kell mindent csinálni. Többen is kiröhögték, mert a leglustább volt és irreális, hogy egy délutános műszakos maradjon ott helyette dolgozni, miközben ő leül kávézni. De, nem fogta fel...

2021. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó ez így, kell, hogy legyenek ilyen emberek is a társadalomban, különben mindenki egyen ember lenne.
2021. szept. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!