Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változott meg most a...

Miért változott meg most a járvány alatt sok ember véleménye az oltásról, gyógyszerekről?

Figyelt kérdés

Nekem is van egy ismerősöm, régebben nagyon félt minden betegségtől, rendszeresen fertőtlenített mindent a lakásban. A gyerekeinek évente adatta be 2-3-szor is különböző oltásokat.

Most a járvány alatt teljesen megváltozott, szerinte ez egyáltalán nem veszélyes, az oltást meg akkor sem adatná be ha köteleznék rá.

De ezt sok embernél tapasztalom.


Miért van ez, hogy most elveszett a bizalom az orvostudomány és a gyógyszerek, oltások felé?

A rossz médiavisszhang játszik közre vagy tényleg egyre hülyébb lesz a társadalom?



2021. szept. 24. 08:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Drága kérdező, az ezen az oldalon szereplő emberek, mind szakemberek, nem a szomszéd nénike.
2021. szept. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

#4: Hú de jól összefoglaltad! Tényleg ez van. Én azon voltam megdöbbenve, mikor eleinte arról volt szó, hogy a terheseket nem szabad oltani, de még az se kérje az oltást,aki csak TERVEZI a gyereket. Na eltelt egy kis idő: a terheseket oltani kell.

Írja a kérdező, hogy ezek találgatások. És szerinted találgatások alapján kéne beoltani az embereket? Megmondom őszintén egyik oltás ellen sem vagyok,hiszen minden kötelezőt megkaptam és én is természetesen be fogom adatni a gyerekemnek ha lesz.

De amit művelnek ezzel a koronavírus ellenivel az már sok. Ne találgatások alapján oltsanak, és ne beszéljenek hetente mást ezzel kapcsolatban. Ezért nem a társadalom a hibás.

2021. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
A találgatásokat amiket olvasol nem a szomszed néni nyilatkozza a mediának, hanem a nagyérdemű virológusok. Vagy te nem követed a híreket?
2021. szept. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

"Én azt hiszem el amit virológus, orvos mond. És nem a szomszéd néniét aki tudni véli hogy tömegfegyver."


És az nem gyanús neked, hogy a médiában csak olyan orvosokat engednek beszélni, akik egyetértenek a politikával?

Aki szerint természetes úton szerzett és kimutatható immunitással rendelkezõ embereknek nem kell oltàs, azt letiltja a face meg a yt, tv-be, újságba pedig esélye sincs bekerülni.

2021. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan, én is egyetértek. Mindenhol ellentmondások vannak, össze-vissza mondogatnak mindent, hát nem csoda hogy sok ember azt sem tudja mit csináljon, mi az igaz és mi nem, csak találgatni lehet. És így adassál be valamit.
2021. szept. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%
Időről időre újabbnál újabb dolgokat tanulunk meg róla.
2021. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk az immunrendszerünkben tényleg nem kellene bízni. Erről regényt tudnék írni, miért nem.


Egy dolog, hogy a kormány lefizetett szócsövei ellentmondásokba keverednek illetve a kormány ellentmondásos intézkedéseket hoz. (Szerencsére baromi sokan vesznek részt az előválasztáson, bennem van egy pici remény, ami a 2022-es tavaszt illeti...)


DE ettől még a járvány valós.


Körülöttem 2021 elején sajnos szó szerint hullottak az emberek. Igen, koronában. Igen, koronások lettek, egyre súlyosabb lett majd elhunytak.


Japánban nézők nélkül rendezték az olimpiát.

Németországban, Ausztriában jelenleg maszk kell zárt helyeken.

Egyre több országban kell egyre több mindenhez oltási igazolvány.


Több földrész több országában voltak annyira tele a kórházak COVID-osokkal, hogy nem jutott mindenkinek lélegeztetőgép.


Sok birkának az kellett volna, hogy ne legyenek korlátozások, legyen egyszerre négyszer ennyi beteg és legyen 10%-os halálozás, mert nem tudják őket ellátni a kórházakban.


Én itt 10-es vagyok, őszintén szólva szerintem én is jól leírtam, de a többiek is az első oldal táján, aztán elfajult egy idióta miatt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..



Amúgy igen, a kérdésre relatív válaszolva én is észrevettem, hogy sokak hozzáállása megváltozott.


A járvány előtt az emberek szedtek gyógyszert náthára, az volt fura, ha valaki nem.


Most tök sokan nem szednek mindenféle zöldséget összehordva.



De eleve lett egy orvosellenes, gyógyszerellenes hozzáállás.


Én sajnos belementem néhány vitába, érveltem, hoztam saját példákat is. Erre egy emberkétől megkaptam, hogy szerinte fura, hogy folyamatosan orvosok nyakára járok (a krónikus betegségeimet vizsgáltatom és az ORVOS KÜLD tovább!!), illetve az ő ismerősi körében csak az idősek szednek gyógyszert. Ő amúgy egy autoimmun beteg, nátha után fél évig köhög és büszkén meséli, hogy ezzel nem megy orvoshoz. Pedig rendszeres elhúzódó köhögést baromi ki kellene vizsgáltatni, főleg az alapbetegsége tudatában, de mindegy.

2021. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
97%

A vakcinák közül, amiket eddig kaptam, soha egyik körül nem volt ennyi dráma és ellentmondás.

Semelyik oltás után nem kellett továbbra is maszkot hordani és távolságot tartani másoktól.

Nem kellett félnem vérrögöktől, sokszervi gyulladástól, haláltól.

Soha senki nem kérdezte meg tőlem, hogy megkaptam-e a kanyaró oltást és gyilkosozott volna le, ha nemmel válaszoltam volna.

Soha nem volt részem diszkriminációban, soha sehol nem kértek tőlem oltási igazolást.

Soha ezelőtt nem hallottam olyanról, hogy egy vakcina annyira megosztotta volna a társadalmat, hogy barátságok mentek volna tönkre, családtagok ugrottak volna egymás torkának a felek oltottsági státusza miatt.

Soha nem láttam olyat, hogy "szakértők" naponta egymásnak ellentmondó véleményeket osztottak volna meg vakcinákról.

Soha nem láttam olyat, hogy egy vakcina hiánya emberek megélhetését, oktatásban való részvételét lehetetlenítette volna el.

Soha nem láttam olyat, hogy egy 12 éves gyereknek ne kellett volna a szülei beleegyezését kérni, ha orvosi beavatkozàsnak akarta alávetni magát.

Soha nem láttam olyat, hogy egy tudományos kérdést ne lehetett volna megvitatni, hogy boszorkányüldözést folytattak volna azok ellen, akik kérdéseket mertek feltenni.

Ez egy nagyon erős vakcina, képes mindarra, amit felsoroltam, kár, hogy pont arra nem, amire elvileg feltalálták és amire eddig az összes többi vakcina képes volt: meggátolni az újrafertőződést és a megbetegedést, egy vírus ellen, aminek 1% a halálozási aránya.

2021. szept. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Senior Séf ***** válasza:
77%
18-as okfejtése felülmúlhatatlan.
2021. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

"A vakcinák közül, amiket eddig kaptam, soha egyik körül nem volt ennyi dráma és ellentmondás."


Mert a liberalizmus és az internet korában mindenféle hírek, információk terjednek, igazak és hamisak. Néha kényelmesebb a hamisaknak hinni.

Amúgy az emberek mindig félnek attól, ami új.


Ja, amúgy a mi kormányunk bizalmát vesztett, tökkelütött banda, a szócsöveik maximum bohócoknak mennek el. A kormány mindig azt mondja, ami neki épp jó, az intézkedéseit nem az emberek védelme hajtja, hanem ami neki épp jó.

Rossz az egészségügyünk, alacsony az átoltottság, sokunk kínaival lett oltva és nincs védettségünk. Nem baj, véletlenül se kell maszk zárt helyeken, kell az eukaliptusz bohóckodás, vadászbohóckodás, teltházas focimeccsek.


"Semelyik oltás után nem kellett továbbra is maszkot hordani és távolságot tartani másoktól."


Ha a spanyolnátha idején lett volna oltás, akkor valószínűleg kellett volna.

Ha megjelenne egy feketehimlő veszélyességű vírus, valószínűleg akkor is kellene.


Amíg nincs nyájimmunitás és nem cseng le a járvány, addig kell.


"Nem kellett félnem vérrögöktől, sokszervi gyulladástól, haláltól."


Mondjuk az oltás után 0.00001 % valószínűséggel előfordul, a betegség után többtíz % valószínűséggel.

Nem gondolod, hogy különben világszintű hiszti lenne az oltások körül, amit nem lehetne elnyomni sem?


"Soha senki nem kérdezte meg tőlem, hogy megkaptam-e a kanyaró oltást és gyilkosozott volna le, ha nemmel válaszoltam volna."


Mert nyájimmunitás alakult ki a kanyaró ellen, lényegében 100% az oltottak aránya, DE amúgy az oltásellenesekről nem valami pozitív vélemény alakult ki - szerencsére!!


"Soha nem volt részem diszkriminációban, soha sehol nem kértek tőlem oltási igazolást."


Az elmúlt 100 évben hány ilyen vagy ennél durvább világjárvány volt? Ha lett volna és ugyanilyen gyorsan tudtak volna vakcinákat előállítani, akkor kértek volna oltási igazolványt.

Amúgy diszkrimináció abban az esetben értelmezhető, ha olyan dolog miatt ér negatív megkülönböztetés, ami ellen nem tehetsz.


"Soha ezelőtt nem hallottam olyanról, hogy egy vakcina annyira megosztotta volna a társadalmat, hogy barátságok mentek volna tönkre, családtagok ugrottak volna egymás torkának a felek oltottsági státusza miatt."


Mert az emberek félnek attól, ami új, félnek a tűtől, át van mosva az agyuk az immunerősítők reklámjai miatt. Plusz nem értik meg, az oltás MIÉRT TÁRSADALMI ÉRDEK.


"Soha nem láttam olyat, hogy "szakértők" naponta egymásnak ellentmondó véleményeket osztottak volna meg vakcinákról."


Azok nem szakértők, hanem bohócok.


"Soha nem láttam olyat, hogy egy vakcina hiánya emberek megélhetését, oktatásban való részvételét lehetetlenítette volna el."


A legegyszerűbb az lenne, ha simán kötelezővé tennék.


"Soha nem láttam olyat, hogy egy 12 éves gyereknek ne kellett volna a szülei beleegyezését kérni, ha orvosi beavatkozàsnak akarta alávetni magát."


Milyen beavatkozásról beszélsz?


"Soha nem láttam olyat, hogy egy tudományos kérdést ne lehetett volna megvitatni, hogy boszorkányüldözést folytattak volna azok ellen, akik kérdéseket mertek feltenni."


Én úgy érzem, megvitatják.


"Ez egy nagyon erős vakcina, képes mindarra, amit felsoroltam, kár, hogy pont arra nem, amire elvileg feltalálták és amire eddig az összes többi vakcina képes volt: meggátolni az újrafertőződést és a megbetegedést, egy vírus ellen, aminek 1% a halálozási aránya."


2-3% a halálozási arány. Bezárások, maszk, oltás nélkül jóval magasabb lenne, mert többszöröse ember szorult volna oxigénre, lélegeztetésre.

Nem is csak a halál a veszélye, hanem a tartós egészségkárosodásé...

A vakcinák gátolják a súlyos betegségek kialakulását, nem fertőzöl vagy csak rövid ideig, kevésbé... Valószínűleg a járványos gyermekbénulás oltása se 100%-os hatékonyságú, csak lényegében nincs köztünk a vírus, feketehimlő ellenié sem, csak nincs köztünk a vírus, kanyaróé se, csak nyájimmunitás van.

2021. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!