Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire jól áll...

Tényleg ennyire jól áll minden ember anyagilag, hogy még a halottak napja is a 4 napos pitsa áztatásról szól még a halottak napi hosszú hétvégén is?

Figyelt kérdés
Mit hallani a rádióban, tv ben... Meg telt az összes hotel az ünnepekre. Közben meg Mindenszentek, Halottak napja. Ennyire bunkó ember a magyar, hihetetlen. Érdekes, én temető jarassal töltöm ezt a hétvégét, nem pitsa áztatással valami vidéki luxus hotelben. Szívből kívánom, hogy a 4.covid hullám miatt újra TELJES ZARAS legyen és az ilyen sznob rohadt családok otthon kelljen üljenek, mint tavaly!

2021. okt. 29. 14:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

Á, szóval ha neked rossz, legyen másnak is az? Rémes ember vagy, így még csak sajnálni sem lehet a veszteségeid miatt. Ha lenne benned némi tisztelet, tartás és empátia, máris boldogabb életed lenne - ajánlom egy pszichológus meglátogatását.

(#2 + #9 + #16)

2021. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

20! a te életedért valahol te is felelős vagy. Mellesleg nem kerül 100 ezrekbe a wellness, mi a nyáron 85 ért voltunk Egerben wellness hotelben félpanzióval és nagyon korrekt volt mind a szállás, mind a kaja.

Az, hogy neked rossz az életed nem a többi ember tehet, más is ugyanúgy próbál megélni a jég hátán. Csak tudod van aki jobban küzd és sikeresebb. Persze van benne némi szerencse faktor is, de a fő irányvonalakat te határozod meg.

2021. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Jah és azt kihagytam, hogy ez 2 felnőttre számolt ár volt! Erre a hétvégére is 54 ezerért elmehetnél oda egyedül és még szabad hely is van.
2021. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért, attól kikel a halott nagyapám a sírból, ha a temetőben fagyoskodok egész nap? Vagy neked az jelenti az elhunyt szeretteid tiszteletét, hogy egy napot szipogsz miattuk, a többi napon meg baszol bele mindenbe, ami velük kapcsolatos?



Nekem folyamatosan a fejemben vannak az elhunyt szeretteim. Van, hogy csak úgy gyújtok értük egy gyertyát és elmélkedem az életemen, miközben nézem, ahogy ég. És arra gondolok, hogy mit mondana az a személy, ha itt lenne velem. Ugyanezt teszem a halottak napján is este. De nem csak akkor. Ahogy nem csak karácsonykor mutatom ki a szeretetem a családom és a barátaim iránt, nem játszom el 1-2 napig, hogy fontosak, hanem konkrétan ebben a tudatban élek és gondoskodom róluk.


Az igazi képmutatás, hogy azt hiszed, hogy több vagy, ha a rothadó teste fölötti betontornyot legazolod és ott ücsörögsz, amíg oda nem fagysz. Már akinek temetve vannak a szerettei és nem hamvasztva.


Ez egy nemzeti ünnep. Azon kevés alkalmak egyike az évben, amikor mindenki tiszteletben tartja, hogy nem érsz rá más hülyeségére. Hadd éljenek már vele az emberek úgy, ahogy akarnak, könyörgöm!


Más kultúrák még csak meg sem siratják az elhunytakat, hanem ünneplik a halált. Az, hogy a te interpretációdban minden élőnek szenvednie és bőgnie kell egy dedikált napon minimum a holtak miatt, a te bajod. Én másképp emlékezem rájuk és másképp tisztelem őket. Akár picsaáztatásból hazaérve és gyertyát gyújtva, akár bármikor, mikor valamiről eszembe jutnak.

2021. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
86%
És az mit csináljon a temetőben, akinek nincsenek is eltemetve a szerettei, mert elszórta a hamvakat, ahogy kérték? :D És az, akinek a szerettei egy világvégi orosz temetőben nyugszanak? Neked most az a bajod, hogy nem örököltél, magadtól meg egy pár napos kikapcsolódást sem tudsz megengedni vagy mi van? :D
2021. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Valójában semmi közöd nincs ahhoz kérdező, hogy ki, mikor, mivel üti el az idejét, - s írom ezt úgy, hogy sehová nem fogok menni november elején (a munkahelyemet leszámítva). Aztán nem tudom, hallottál-e már arról a fogalomról, hogy gondolkodás? Ezt nem azért kérdeztem tőled, mert bántani akarlak, hanem azért, mert rengeteg ember szokta ezt a tevékenységet gyakorolni, s olykor ennek folyományaként hoznak meg döntéseket. Hogy tömörre fogjam: előbb vagy később mennek el a temetőkbe, mint az emberek túlnyomó hányada. Ennek kismillió oka lehet, - beleértve a virágosok árképzési gyakorlataitól kezdve az egymásra való tekintet nélkül egymást taposó, tülekedő emberekig bármi. S mint írtam, én nem megyek sehova a kérdéses időben, de ettől még nincs jogod elszámoltatni másokat sem a szabad idejükkel, anyagi kapacitásaikkal, - azokon kérhetsz ilyen részleteket számon, akiknek kenyeret adsz! Nem bonyolult!
2021. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
71%

Már megint Lujzikácskacs...


Hagyjátok rá, mindig ilyen utálkozó proli kérdéseket tesz fel.

2021. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kell kijelölt nap ahhoz, hogy meglátogassam az elhunyt szeretteim sírját. Én pont ezen a napon nem szeretek temetőbe menni, mert sokan vannak, a legtöbben meg amúgy is csak azért mennek, hogy aztán nyugodt szívvel folytathassák az életüket a következő 364 napban úgy, hogy a temető közelébe sem mennek. Az év bármely másik napján a kutya sem látogat oda, így ilyenkor csendben, privát körülmények között emlékezhetek meg az emberekről, nem pedig úgy, hogy a mellettem lévő sírt is éppen látogatják.
2021. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
94%

Wellnes-t nem szeretem, inkabb Afrikaban voltam (pontosabban vagyok) az oszi szunet idejen. Jobb ido, szabadter, tenger, buvarkodas.

Es igen, tellik ra szerencsere, de attol meg a magyar helyzet altalanosan nezve nagyon rossz, az atlag 80%-anak nincs lehetosege ilyenre. (Jelentos reszt sajat felelossege mindenkinek, de a magyar allam egyre kevesebbet tesz azert, hogy tamogassa a lemaradokat, kevesbe jo hatterrel jelentkezoket.)


De ennek mi koze a halottak iranti tisztelethez? Nehai nagyszuleim iranti emlekezest nem ez az egy nap befolyasolja. Tolem mehet mindenki temetobe, nincs ezzel semmi bajom, de nem tartom magamra nezve kotelezonek.


Mindenesetre, ha lezaras lesz, akkor az lesz, elozot is tuleltuk, azt csinaltuk, amit eppen lehetett, nem volt bajom azzal sem, ha ket hetig otthon kellett lenni. Mondjuk nalam azota sincs irodai bejaras visszahozva kotelezore, 1-2 hetente benezek ceghez, amugy lazulas van.


Az meg, hogy te csak irigysegbol venned el masokat, az rolad mond el sokat…

2021. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
29...orulj neki, hogy neked ennyire bejött az élet és soha semmi gondod az életben. De semmi se tart örökké ám :) Mások a semmire kapnak milliókat havonta, aki meg éjjel nappal dolgozik, örül, hogy éhen nem hal.
2021. okt. 30. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!