Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok sírni, ha valamelyik...

Szoktatok sírni, ha valamelyik rokonotok meghal?

Figyelt kérdés

Mikor kiderült, hogy a papám elhunyt, semmi érzelmet nem váltott ki belőlem. Gyakran meglátogattam őket, sokat beszélgettünk, tehát nemcsak látásból ismertem. Engem a halál sosem rettentett meg, szerintem egy teljesen természetes folyamat, hogyha egy test már nem bírja, feladja és megszűnik létezni. Emiatt miért legyek szomorú?


Törődtem vele míg életben volt, a mamámhoz azóta is elmegyek, de miután meghal ő is, mit sajnáljak rajta? Nem szenved, nincs fájdalma, még a halál tudatában sincs, szó szerint felszívódott, nem értem mi ezzel a probléma.


2021. nov. 5. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Furán hangzik, de nálam attól függ.

Az egyik rokonom egy nagyon súlyos betegséggel küzdött és komoly szenvedést okozott neki, mikor végül belehalt a kórházban, őszintén szólva kissé megkönnyebbült a család, hogy már nem fáj neki.

Amikor váratlanul halt meg fiatal egészséges rokonom, akkor napokig bőgtem mert nagyon megrázott.

2021. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik temetésen sem sírtam még soha, sőt már 5 éve egyáltalán nem, pedig lett volna rá okom...attól hogy nem sír valaki még szenvedhet, amikor a volt csajommal szakítottam teljesen tönkre mentem lelkileg aztán egy csepp könny sem jött.


Szóval én nem szoktam.

2021. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szűkebb családomat értve rokonok alatt igen, sírtam és még mindig megkönnyezem őket olyakor pedig már sok-sok éve elhunytak.

Távolabbiak miatt csak szomorúság fog el esetleg, de nem sírtam és nem is sírok.

2021. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Egyrészt nem a síráson múlik, hogy valakinek mennyire hiányzik az elhunyt. Másrészt én azt siratom meg, akit szerettem, függetlenül attól, hogy rokon-e vagy egyáltalán ember-e. Aki rokonom eddig meghalt, életükben sem érdekeltek, nem volt mit siratni rajtuk.
2021. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan a család, hogy nem kötődöm ennyire a rokonaimhoz, hogy sírjak miattuk. Illetve anyai nagymamám kántor, és pici koromban amikor ő vigyázott rám és éppen temetésre kellett mennie, akkor vitt engem is magával, mert nem tudott hova tenni, így igazából nagyon kicsi korban megszoktam, nem ráz meg.
2021. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Apám halálakor nem éreztem semmit, lesz4rtam. Sose volt jó kapcsolatunk. Nem is emlékszek hogy hány évesen halt meg vagy mikor. Nem érdekel.

Nagyapám amikor meghalt 4-5 éves voltam, nem sírtam. A temetésre emlékszek hogy elmentek anyámék cigizni és elkeveredtem, láttam a holttestét. Emlékszek ahogy nyitva volt a szája kicsit. Elég morbid volt.


A macskáim halálakor sírtam, mert közel álltak hozzám. Van amelyikre ha rá gondolok, most is tudnék sírni.

Anyám halála is biztos megviselne.

2021. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Ennyire azért nem nagy öröm, hogy sírjak, de eléggé kellemes érzés, amikor belegondolok, hogy beteljesítette a mostani feladatát.


Most halt meg mamám előző héten. Ő nevelt fel. Nagyon jó ember volt, végtelen energiával és türelemmel.

Az ő halálánál elmorzsoltam örömömben egy könnycseppet. Most is mosolyognom kell ha rá gondolok. Rengeteget haladt előre e életében.

2021. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!