Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a párok...

Miért van az, hogy a párok nagy része megcsúnyul a gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés
Mármint ezt teljesen naivan és rosszindulat nélkül kérdezem. Gyakran a nőkből zsíros hajú, gyűrött arcú, sminkeletlen, tréninggatyás anyu lesz, a fess, fiatalos, hajjal rendelkező férfiakból pocakos, borvirágos, kopaszodó apuka. Egy gyerek annyira kizárja, hogy az ember pl napi fél-egy órát foglalkozzon a saját külsejével, miközben a gyerek mondjuk alszik vagy mesét néz? Ha megnézel egy gyerekes harmincast meg egy gyerek nélkülit, égbekiáltó a különbség külsőleg, meg közmédia-profilok tekintetében is. Anyukának már a gyerek a borítója, profilképe, majdnem minden megosztása is, a gyerektelen volt évfolyamtárs meg itt nyaral, ott koktélozik, amott kulturálódik. Miért?

2021. nov. 23. 11:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Kemény a gyermekesek élete. A szülés is megterhelő. Nem mindenkit izgat az edzés és a sminkelés miközben a babára kell figyelni vigyázni és dolgozni is járni ellátni a férjét és a mindennapi teendőket.
2021. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%
Undorító teher az egész ellés és gyereknevelés.
2021. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Az hogy este nem is tudsz aludni mert minden legjobb esetben 2 órában fel kell kelned és másnap foznod is kell és társai kimerülten az esti álmatlanság miatt a férjed meg dolgozni megy lehet ő is hulla fáradtan...
2021. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Elég buta sztereotípiák alapján ítéled meg a gyerekeseket...


Nyilván létezik olyan is, amit leírsz, de ne próbáld általánosnak beállítani...


És hány ilyen igénytelen, mackónadrágos szinglit is lehet látni, városszerte.... Azokat nem látod a szemellenződtől? :-D

2021. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
4: azt mondtam hogy "gyakran", nem azt, hogy mindig :D
2021. nov. 23. 11:25
 6/23 anonim ***** válasza:
44%

ANyukának a gyerek van kint a desktopján - a szinglinek meg a rühes macskája...


Natessék, egy ugyanolyan sztereotípia, mint amiket te felállítottál..


:))))))))))

2021. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

napi fél-egy órát foglalkozzon a saját külsejével, miközben a gyerek mondjuk alszik vagy mesét néz


Emlékeim szerint - már nagyok a gyerekek - a fél-egy óra időnként arra volt csak elég, hogy elmenjek végre pisilni. Vagy az elmaradt házimunkában tüzet oltsak.

De ki lehet próbálni, hátha neked sikerül a nap 24 órájába 48-at belenyomni.

2021. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit mókásnak tartom hogy a kopaszodást a gyerekvállalással kötöd össze, nyilván ez az oka és véletlenül sem az öregedés :D

Illetve arról sem hallottam hogy férfiak a gyerekvállalás miatt híznak el.

Nyilván az anyukákra vonatkozó részben van egy kis igazság, de azért tegyük hozzá, hogy nem ez a gyakori, ha pedig előfordul akkor csak addig ameddig nem lesz nagyobb a gyerek

2021. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is durva általánosítás. Az én környezetem tele van 30-as anyukákkal és 30-as szinglikkel is. Nincs különbség külső vagy igényesség tekintetében.

Aki gyerek előtt igényes volt, az utána is az és vica versa.


Szerintem a szociális helyzettel sokkal jobban összefügg.

2021. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

Ismerek pàr gyerekes családot a környezetemben. A tesómékat például. A felesége 2 gyereket szült, de ugyanúgy sminkel, hajat mos, elmegy edzeni, fut és figyel magára, mint azelőtt. A tesóm szintén. :D


Aki a gyerek előtt nem volt igénytelen, az azután sem lesz.


Az a jelenség amit leírtál, max az ősanyákra jellemző, akik mindent és mindenkit alárendelnek a gyereknek és az az életük értelme, hogy anyák legyenek. Nem számít sem a férj utána, sem a kinézet, semmi.

2021. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!