Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit gondol a mostani...

Ki mit gondol a mostani életképtelen X, Y és Z generációrol, akik képtelenek főzni, bevásárolni, hanem mindent házhoz rendelnek?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy a Wolt és egyéb életfutár cégek baromira könnyezetszennyezőek, éa igazából csaknahhoz járultak hozzá, hogy az emberek méginkább ellustuljanak. Nekem 2 lakótársam van, akik képtelenek lemenni a boltba vagy főzni még a reggelit is házhoz rendelik. Kérdezem, ez normális szerintetek? Nem kellene ezt korlátozni? Pl extra adókat kivetni ezekre a cégekre? Illetve egyetértetek azzal, hogy aki így rendel, az életképtelen?

2021. nov. 29. 00:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
86%

miért lenne környezetszennyező?

A csomagolasom mindig papirbol keszult, az könnyen lebomlik

2021. nov. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Meg amugy sokan biciklivel szállítják a kaját....
2021. nov. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg az az életképtelen, aki napról napra főzöget, mint valami házicseléd, csak azért, mert az öreganyja is ezt csinálta...

Mi 30-as pár vagyunk, gyerekekkel, a feleségem nagyon jól tud sütni-főzni, én egy kicsit. De hétköznap egyáltalán nem főzünk, hétvégén igen, de 2-3 havonta egyszer-kétszer rendelt kaját eszünk. Borzasztó, igaz?

Csak azt nem értem, miért akarják egyesek kényszeresen rátraktálni mindenkire, hogy a konyhában rohadjanak meg...

2021. nov. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
93%

Rengeteg időt meg tudsz spórolni, ha megteheted, hogy mindent is rendelj.


Attól meg senki nem magasztosul meg, hogy magára főz.

2021. nov. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
84%

Főzéssel miért lesz valaki annyira életképes? Megveszed a boltban a filézett húst, a fűszersót, az üveges gombát, a mirelit vagy konzerv borsót, a csak párolásra váró rizst... Konkrétan feldolgozott, félkész ételeket veszel, amiket megfelelő sorrendben bele kell dobálni a serpenyőbe / sütőbe / forró vízbe és várni vele!


Amikor nagyapámmal a kertből szedtük a zöldségeit és gyümölcseit és vágtuk le a tartott állatait, na az már a kérdező logikája szerinti erény volt! Nekem Y generációsként egyelőre egy albérletre és buszbérletre van pénzem. Egy nagy kerttel rendelkező családi ház vétele, ahol még időm is van kertészkedni és állatokat tartani, inkább álom kategória!

2021. nov. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a drága kérdező lehet egy életképtelen senki mert ő nem mer házhoz rendelni vagy csak szimplán nincs pénze, ezért mindenki más az életképtelen🤡🤡
2021. nov. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
14%
Utálom a pizza házhozszállítást ezt lusta, buta, tunya, elkényeztetett idiotizmust. Hogy az emberek a világ legtermészetesebb dolgának tartják hogy szorakozásból zabálnak, jodolgukban tömik magukat, és ezt a legpofátlanabb környezetszennyező modon, minden gátlás nélkül csinálják.
2021. nov. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Nem kornyezetszennyezo? Tele van a lakasunk woltos zsakokkal, amit ahelyett, hogy felhasznalnanak szemetzsaknak, inkább a kukaban landol. Nem arrol van szo, hogy ki hogy tud krumplit hamozni. Hanem arrol a lustasagrol, hogy mar a reggelit is maganak rendeli, mert keptelen egy kenyeret megkenni. En is dolgozom, de valahogy mindig belefer az idombe a fozes. :)
2021. nov. 29. 08:20
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 éves vagyok és általában ugyanúgy rendeljük a kaját. Nem életképtelen vagyok, tudok főzni, csak időm nincs rá. Hétvégén meg az esetek 90%-ában van program, szóval nemigen van időnk meg kedvünk főzni.


Ezek a cégek meg arra lettek kitalálva, hogy azoknak akiknek noncs idejük, vagy nem tudnak főzni vagy életképtelenek, kiszállítsák a kaját.

2021. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egyedül lakom. Munka mellett tanulok proginfó szakon estin. Néha hónapokig csoda, hogy élek.


Minden vágyam 2-3 naponta elcaplatni a 10 percre levő boltba a tömegnyomorba szenvedni. Közel 1 óra mindennel együtt, ha home office-ban vagyok, és 2-3 naponta, nincs autóm, amivel cipekedjek.

Igen, ehelyett 1,5-2 hetente rendelek nagyáruházból, ha valami gyorsan kell, foodpandáról.


Azzal se jöhetsz, hogy emiatt nem mozgok. Egy kvázi fiatal szervezetnek ennyi séta semmi, ellenben a megnyert idő alatt otthon edzhetek súlyzóval, guggolás, fitness ball, futópad, stepper segítségével. Szoktam is.


A főzés is sok időt vesz el. Egy idő után fárasztó, unalmas is lehet, nyűg és van, aki eleve nem szeret.

Én szeretek és sikerül is, de heti 2-3 alkalom nekem is untig elegendő.


Mondjuk azzal nekem is gondom van, hogy nehéz egészséges ételt rendelni. Pl ha fehér rizs, krumpli helyett az ember enne bulgurt, barna rizst, édesburgonyát, vagy kerülné a rántott ételeket esetleg speckóbb diétán van, akkor nehéz.

Ennek ellenére nemcsak pizza vagy gyorséttermi kaja rendelhető, hanem sok más is.


Viszont nagyon sok időt lehet spórolni az étel rendelésével. Ez alvásra, családra (!!), edzésre fordítható.



Miért is életképtelenség ez a kettő?



Sőt, elárulom, robotporszívóm van, felmosó robotom (így, külön készülékként elég hatékony), mivel egyre jobban keresek, ezért tervezek néha takarítót hívni. Juj, most mi lesz.

2021. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!