Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Oltásellenes lennék?

Oltásellenes lennék?

Figyelt kérdés

Kétszer már oltottak, gondolkodom a harmadikon is, de már több dolog összeadódott bennem amiért kezdek szkeptikussá válni:


- az nonszensz, hogy 4-6 havonta fogok oltásra járni

- lehet vele vitatkozni, de a mai napig nem ismertek az oltások hosszútávú hatásai; nem véletlenül két Astrára nem ajánlanak egy harmadikat, de idesorolhatnám a Janssen körüli kálváriát is; kicsit sem megnyugtató

- oltakozunk eszetlenül a járvány közepén, ez nem így működik

- az isten tudja, mikor kerekedik felül egy mutáció ami magasról tesz az oltásokra, lásd Omikron

- hiába oltjuk magunkat, ha az evolúció ezt nevetve felülírja; lehet jönni azzal, hogy majd hozzáigazítják a vakcinát az adott vírushoz (lásd influenza), de belátható, hogy így folyton visszaérünk majd oda, ahonnan elindultunk

- állandó, félrevezető és ellentmondásos információk áradata a médiából: sikít a WHO, hogy nyakunkon az Omikron, erre elkezdik korlátozni több országban is a beutazást, majd azzal jön a WHO, hogy ezt ne tegyék, felesleges. WAT; és ez egy db hír volt az elmúlt napokból, ebből több tucat jut egy hétre

- egy érdekes történet ismerősi körből: kollégám felesége pozitív covid tesztet produkált, kollégámat nem tesztelte senki, nem kérték, hogy maradjon otthon, nem kellett karanténba vonulnia. Saját, jól felfogott érdekében döntött úgy, hogy mégis otthon marad, elvégre úgy gondolta, hogy ő is megfertőződött. Eltelt 1 hét, nulla tünetet produkált, majd betelefonált a munkahelyére, hogy esetleg bejöhet akkor dolgozni? Simán jöhetett, teszt nélkül, azóta sincs semmi baja. Hozzáteszem oltatlanok.

- érdekes megfigyelni és összevetni a statisztikákat: nálunk például szép számmal halnak bele a vírus okozta szövődményekbe, a szomszédos Ausztriában meg köszönik, jól elvannak. Miért is? Mert az egészségügyi rendszerünk romokban. Nincs orvos, nincs ápoló, nincsenek kielégítő körülmények, nincs szabad ágy, nincs kezelőszemélyzet a lélegeztetőgéphez, stb. Ezzel szoros korrelációban van a magyarok általános egészségügyi állapota. Tehát kimondható, hogy az a napi pár száz áldozat jó eséllyel az évtizedek óta züllesztett egészségügyi rendszer miatt esik áldozatul a vírusnak, és nem pedig azért, mert az immunrendszer ne bírna ezzel megbirkózni normál esetben.


Tudom, hogy nem szabad messzemenő következtetéseket levonnom a mikrokörnyezetemből. Tudom, hogy működik a tudomány és tudom, hogy működik egy vírus. Tudom, hogy mi az a tömeghisztéria és eltudom szeparálni az álhíreket. Ennek ellenére én most így látom a helyzetet.



2021. nov. 29. 12:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
7-es válaszban részben magamról írtam, azon azért nincs lepontozni való. Részben pedig egy tényt írtam le.
2021. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
9 Hát igen.Mint ahogy minden oltatlan is covidban hal meg.Akkor is, ha nem volt covidos, "csak" rákos volt.
2021. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

tételesen a véleményem leírnám ha megengeded:


-igen, jelenleg 4-6 havonta van az oltás, de én személy szerint bizakodom abban, hogy hamarosan kifejlesztik az egy éves oltást, belátható időn belül. Utána pedig és közben is a járvány végében fogok reménykedni. Nekem ez még belefér.


-hosszúhatás: én bizakodom hogy embertársaim a tudomány nevében nem fognak olyat ránkerőszakolni, amiben ők sem bíznak


-járvány közepén: hát de muszáj vagyok oltakozni, mert a járvány nem fog akkor berobbani, amikor már beoltattam magam, tőlem függetlenül működik sajnos


-mutáció: azzal szemben tehetetlenek vagyunk, de addig is próbálkozni kell és a tudósok is fejlesztenek. Ha minden jól megy meg kéne álljon a járvány mielőtt veszélyes mutáció jön létre


-lehetséges, hogy velünk marad sajnos mint az influenza, de gondolom nem csak a vakcinákat fejlesztik hanem keresik a gyógymódot is rá, és talán akkor nem lesz baj ha valaki elkapja.


-nem követem a híreket

2021. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

Szia kérdező!

- Megértem, ha viszolyogsz a 4-6 havonta oltástól, de jelenleg ennél jobb megoldás nem igazán van. Ha mérlegelek, számomra megéri az a szuri azért, hogy védettebb helyzetben legyek.

- Orvosként egy pillanatig sem aggódtam a hosszútávú mellékhatások miatt, mert a tudomány mai állása szerint egyszerűen nem lehetséges, vagy nagyon kicsi az esélye. Gondolj bele, világszerte az eü dolgozókat oltják először. Pár év múlva mindenki kidől? Ha ennek fennállna a veszélye, nem lenne ma forgalomban lévő vakcina. A mai engedélyeztetési folyamatok mindenre kiterjednek.

- Valóban nem járvány közben szokás oltani, de nem tudjuk arrébb tenni 3 hónappal, és addig mindenkit beoltani.

- Mutációk azért vannak, mert a vírus terjed. És hagyjuk terjedni. Már rég korlátozásokra lenne szükség, de maradjunk annyiban, hogy erről nem a szakemberek döntenek.

- Igen, ez így van. Intézkedések kellenének, de nincsenek.

- A médiát hagyjuk. Úgy összezavarták az embereket, hogy ebből a káoszból már nem tudom, hogy jövünk ki jól.

- Az intézkedések hiánya. Nagyon jól tette az ismerősöd, hogy önként karanténba vonult. Mai napig így kellene lennie, és tesztelni is kellene.

- Bevallom, nem tudom jelenleg hogy állnak az emberek oltás és korlátozás téren Ausztriában, de egyébként jól látod, Magyarország egészségügye békeidőben is épphogy működni tud. Még a nyugati országok is nehezen bírják a terhelést, hát akkor mit mondjon a magyar eü? Az utolsó tartalékait éli fel, hullafáradt mindenki, és ez bizony a betegellátás rovására megy. De ha mondjuk a járványt mindenki komolyan vette volna, és a lakosság mondjuk 90%-a oltatta volna magát, akkor most sokkal kevesebb beteg áramlana be, és nem "vonná el" az erőforrásokat. Az intenzíves szakorvosnak mennie kell a covid intenzívre, mert ha nem megy, akkor nincs aki lélegeztessen. Ha több a beteg, akkor többnek kell mennie, és akkor a műtétekhez ki fog altatni? Ezt a járványt oltott, oltatlan is megsínyli így vagy úgy.

2021. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14


" Megértem, ha viszolyogsz a 4-6 havonta oltástól, de jelenleg ennél jobb megoldás nem igazán van. Ha mérlegelek, számomra megéri az a szuri azért, hogy védettebb helyzetben legyek. "


De épp ezt írom, hogy ez nem megoldás, legfeljebb némileg tehermentesíti az eü-t, de mondjuk nálunk még ez sem mondható el.


A nagyobb mintákra még várni kell ugyan pár hetet, de eddig minden jel arra mutat, hogy az Omikron megkerüli a jelenlegi vakcinákat, szóval hiába mennék én a booster oltásomért, ha jövőre az Omikron lesz a domináns. Kukázhatom az eddigi védelmemet. Tehát akkor jövőre jönnek majd az újabb akcióhetek az új vakcinákkal? Egyre többen válnak szkeptikussá, tehát az a ~6 millió "védett" szépen lemorzsolódik majd 2-3 millióra.


Idővel endemikussá válik a vírus, de addig ezek vannak, a többi illúzió.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek.

2021. nov. 30. 11:29
 16/22 anonim ***** válasza:
#15: már miért ne lenne megoldás? Számos fertőző betegségnek azért lett korlátozva a terjedése, mert védőoltást kap rá mindenki. Most is ez lenne a megoldás, de ha nem oltja magát elég ember, akkor nincs mese, további mutációk lesznek, mint az omikron, amire már valószínűleg új típusú vakcina fog kelleni. Ha mindenki a kezdetektől komolyan vette volna, a kormányt is beleértve, akkor most nem lenne negyedik hullám.
2021. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%
Én a harmadikat még beadattam/felvettem (az oltást) elsősorban azért, mert 3 hét múlva ilyenkor jönnek a nagyvilági budapesti magaséletben fürdőző testvéremék, akiknek kb. fél Budapest az ismerőse, meg nagyon sok barátjuk van országszerte, köztük sokszáz olyan, akikkel rendszeresen összejárnak (összejártak a legnagyobb zár idején is, őket nem nagyon lehetett fékezni, mert sokkal több pénzük van, mint az összes többi közeli-távoli ismerősömnek együttvéve), és mivel alig több, mint 3 hét múlva őket hármukat meg a kutyájukat kell fogadnunk majdnem egy hétig egy 65 m2-es lakásban, ezért nem mertem megkockáztatni, hogy épp a 3. szúráson múljon, hogy esetleg hármójuktól (meg a másik testvérem két egyetemista gyermekétől, akiknek szintén fejenként van vagy 1000 olyan ismerőse, akikkel naponta, vagy szinte naponta összejárnak Budapesten) elkapom ezt a nyavalyát. A nagymamájuk halála - bár ezt soha nem fogja senki beismerni, mert öreg volt az öreglány (92 éves) - szerintem szintén a COVID-tette el láb alól, az élet alkonyának legvégére özvegyen hagyva a most 95 éves nagyapjukat (azért fogalmaztam így, mert ezek után szerintem már neki se lehet túl sok hátra, mert nincs miért - mondjuk az öreglány látványosan sokáig haldoklott, a férfi pedig még - a korához képest - kicsattan az egészségtől).
2021. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"ha nem oltja magát elég ember.."


Pontosan, ezért is írtam, hogy illúzió. Az "elégnek" az alsó határát távolról sem érintjük, másrészt az a szűk 4-6 hónapos védelem lófing a pusztában. Gondolj bele, akik már tavasszal letudták a két oltást és még nem vették fel a harmadikat, azok kvázi ismét védtelenek, es lesz ez igy a 4,5,6...n+1 oltással is, és minden egyes vakcinázással morzsolódni fognak, mert senki ne higyje, hogy tavasszal/ősszel rohanni fog lelkendezve a nép oltóanyagért.


Ahol vérkomolyan vették a járványt és relatíve magas az átoltottság, ott is van negyedik hullám.

2021. nov. 30. 16:51
 19/22 anonim ***** válasza:
45%

#18: és akkor ez egyenlő azzal hogy az oltás semmit nem ér és te se oltatod magad, mert nonszensz? Nem igazán értem.


Azokban az országokban, ahol átoltottság + maszk, távolságtartás megvalósult, lényegében nincs negyedik hullám.

2021. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Van előnye természetesen, ellenben ad egy hamis biztonságérzetet az embereknek. Az a baj, hogy pont ebben a 4-6 hónapban gondolkozol, nem hosszútávon.
2021. nov. 30. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!