Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire szégyen vagy igénytel...

Mennyire szégyen vagy igénytelenség, ha valaki nagyon helytelenül ír magyarul, de nem itt született?

Figyelt kérdés

Nem itt tanult meg írni, viszont már gyerekkora óta itt él, általános iskolás kora óta. Ez mentség lehet a borzalmas helyesírásra? Vagy valószínűleg az anyanyelvén is rossz a helyesírása?

Gondolom, hogy a legelső általános iskolai évek meghatározóak. De azt is gondolom, hogy azért ha az általános iskola felső tagozatát és a középiskolát egy adott idegen országban végzi el az ember, meg lehet tanulni rendesen írni az adott nyelven.

Nálam alap esetben nagyon kizáró ok a rossz helyesírás, de most próbálom magamban menteni a férfit, hisz nem magyar, de úgy érzem, ez nem "mentség" egy ilyen esetben. Mit gondoltok?


2021. dec. 25. 01:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"Külgyek, kelene, alatok, othon, jöni, meni... De az hogy "lessz", az bezzeg megy neki 2 sz-szel."


"Viszont azt figyeltem meg, hogy ha ő valamit rosszul ír, én válaszolok, és ugyanazt a szót én is használom, helyesen írva, ha ő is újra használja ugyanabban a beszélgetésben, akkor már úgy írja, ahogy én."


3-as vagyok erre próbáltam rávilágítani, hogy látszik a probléma, hogy nem használja írásban a nyelvet. Minden példa amit leírtál kiejtés alapján van nem tudja hogy kell leírni, de hangzás alapján megy. Ahogy beszélget veled meg veszi fel a jó helyesírást szépen lassan persze ha ez nagyon idegesít hagyd, de nagyjából fél év vagy 1 év sokszori beszélgetés után már sokkal jobban fog neki menni. Nem nem tud magyarul csak nem tanították meg neki és ahogy megy előre próbálja bepótolni, de nem tudhatja mi az amit nem tud amíg nem látja tőled mi a helyes

2021. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!