Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak-Nők előfodul hogy...

Férfiak-Nők előfodul hogy büdös a lábatok? Milyen időnként? És esetleg mitől szokott lenni? Esetleg szokta valaki szóvá tenni? Esetleg védekeztek némileg hogy ne legyen szaga?

Figyelt kérdés
Szokott vagy fordult e olyan hogy lábszagotok lenni? Mi okoza/okozta? Milyen időnként Esetleg egy családtag vagy ismerős szóvá teszi vagy tette? Olvastam itt Gyk-ban pl hogy valakinek hogy kis kora óta büdös és az anyjától örökölte és nem igazán tud védekezni ellene és ismerősei szóvá tette és elszégyelte magát. Esetleg ti hogyan enyhítettek rajta?

2022. jan. 1. 23:51
1 2 3
 11/27 Arnold901005 ***** válasza:
81%

Előfordul.

Az ok részben genetikai (apám izzadós lábú, ezért büdös is neki, anyám is ilyen volt), én ugyan lightosabb 'szimptómákat' örököltem, de nekem is oda kell figyelni, hogy milyen anyagból van a zokni és a lábbeli, amit felhúzok, meg hogy ne töltsek sok órát zárt cipőben.

Nem szokott szólni senki, mert nincs miért. Vendégségbe értelemszerűen tiszta lábbal megyek, amire használok izzadásgátlót és pamut zoknit húzok, meg olyan cipőt, amibe nem szokott belebüdösödni a lábam. Ha váratlanul kötünk ki másnál és olyan cipő van rajtam, akkor nem veszem le, ha nem kötelező, így megintcsak nincs miért szólni.

Itthon csak apám van, de egyrészt őt a saját orrfacsaró lábszaga sem zavarja, másrészt nincs is miért szóljon, mert annyira nem büdös a lábam, hogy érezni lehessen a levegőben. Ha mégis megérzem (a részben, vagy egészben műszálas zokni, meg a gumipapucs - főleg együtt - tudnak alkotni, ahogy a szarul/sehogy sem szellőző cipők is), akkor megmosom a lábam, mert engem az öregemmel ellentétben zavar, ha büdös,.pedig közel sem olyan ütős, mint fateré (mondjuk ő szökőévente 1× mosdik, így a lábát is csak akkor mossa 🤮). Ha jól választom meg a zoknit és a lábbelit, akkor még közvetlen közelről sem érezhető buké (főleg ha izzadásgátlót is rakok a futóművekre), akár egésznapos cipőviselés után sem.

2022. jan. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
Pont az előbb csodálkoztam rá, hogy milyen büdös lett míg pár óráig a lábamon volt a bakancs...
2022. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%
Lereszelni az elhalt sejteket szoktatok?
2022. jan. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vesebetgség mellékhatása volt az izzadt láb. Kigyógyultam, azóta nincs vele bajom.
2022. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nekem csodagusztusos a labam. Eloszor es utoljara akkor volt szaga, mikor hol utanzat, hol valodi Converse-ben mezitlab jartam. Rothado tornacipo szagu volt a labam. Azota csak zoknival.
2022. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
15-ös ugyan ez. Én csak utálok zoknit hordani. Kicsit vaskosabb a bokám és az összes szorít, kényelmetlen, vagy lecsúszik. Ha hordok akkor nem büdös. Itthon mindig mezitláb vagyok akkor sose büdös.
2022. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
15-os vagyok. Aldom, hogy divatba jottek mindket nemnel ezek a boka alatti zoknik. Nem ciki, es jo is.
2022. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Életemben 1x volt büdös a lábam, mert elkaptam az uszodában egy gombát. (Érdekes, addig nem is tudtam, hogy a gomba büdös!)

Egy hét alatt a végére jártam, azóta nincs gond.

Persze nem tudom, hogy milyen lenne, ha nem mosakodnék...

2022. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ja, elég büdös. Edzés után (az nem annyira erős, meg nem bántja az orrom a friss izzadságszag akárhonnan is jön belőlem), és munka után (mindegy hogy 8 vagy 12 órázom, de "egész nap" cipőben vagyok, a cipő és a zokni anyagától függetlenül megizzad)
2022. febr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nincs párom, egyedüli vagyok. Zoknicsere, cipőbe Sanytol fújása, cipő szellőztetése, a körmök megfelelő személlyel való ápoltatása, jobb időben vékonyabb zokni hordása: nem szeretek mezítlábazni. Az oka részemről talán a nem megfelelő étkezés, ivás, így savas a Ph-m.

Ha lenne párom, az övé nem zavarna: tőlem az arcomba is temethetné puha, illatos talpait:). (F)

2022. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!