Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más nem depressziós ezektől a...

Más nem depressziós ezektől a mostani áraktól?

Figyelt kérdés

Mostanában, amikor elmegyek vásárolni, mindig ledöbbenek, hogy mennyire megdrágult több dolog is. Mivel nem kicsit, hanem nagyon felment több termék ára is. És bár próbálok nem figyelni erre, de tudat alatt mégsem hagy nyugodni. Persze némi mozgásterem azért van, a korábbi nassolásaimból visszavettem, tejet sem nagyon veszek már, inkább csapvizet iszom, stb... Ettől még nagyon zavaró.

Más is van így vele?



2022. jan. 11. 21:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Vagy mobiltelefonok. Emlékszem még arra amikor a 150+ ezresre azt mondták tesztekben, hogy drága. És már az is 4-es android volt. Most meg 3-4-500 ezrekért vannak.


Vagy emlékszem amikor egy elég jó "budget" gamer gépet összeraktam, 150 ezer volt + 50 egy fasza IPS monitor ami akkoriban újdonság volt.


Most csak a videókártya annyi. Közben volt egy kamu merevlemez meg RAM áremelés. Vagy vettem egy videókártyát most duplájáért tudnám eladni a bányászat miatt. Nyilván ez más téma, de azért erős.

2022. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

#8 valahol el kell kezdeni

Hiába egy szaros panellakas,ne akarj toronyórát,kacsalábon forgo palotát azonnal,az a lakás 10 év múlva 61m fog érni


Mi 2020 vettünk paneltlakast 56nm², 2 vagyunk még teljesen jó,9 m Ft volt most 21 Ft ér..

Ez miatt ne szomorkodj

2022. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen a kaján én is azt érzem, hogy kénytelen leszek visszáb venni. Azt érzem, ugyanaz lesz, mint a szüleimnél gyerekkorban. Hogy vettük a jó kaját, nasit, aztán egyre inkább vissza csúsztunk.


Csak apám alkoholista munkanélküli volt, tett érte, én meg dolgozom és úgy csúszok lefelé a lejtőn.

2022. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos a minőség kárára megy,de már a 360ft tej helyett 199ft veszek."


Ezzel én is így vagyok!

2022. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondom, hogy depressziós vagyok az áraktól, de nagyon fel tudom idegesíteni magam rajtuk. Mi online rendelünk 3 hetente, egyszerre nagyobb mennyiséget, általában olyan 60 ezres tétel. Akármikor belépek leadni a következő rendelést, minden alkalommal jól felhergelem magam az újabb és újabb áremelkedéseken. Most legújabban amiken jól felhúztam magam, az a 800 Ft/kg szeletelt fehér kenyér volt (pár héttel ezelőtt még "csak" 600,- volt egy kiló, de basszus! 800 Ft egy kiló kenyér???), a 10.000 Ft/kg Pick szalámi, meg a 2000 Ft-os WC papír volt, ami 3 hete még csak 1500-ba került. Agyam eldobom, milyen árak vannak. Én soha nem spóroltam sem a mennyiségen, sem a minőségen. Eddig... De most eljött az a pillanat, amikor azt mondtam magamnak, hogy oké, eddig és ne tovább. Bizonyos élelmiszerekért nem vagyok hajlandó ennyit fizetni még akkor sem, ha egyébként megtehetem vagy megtehetném, hogy megveszem. Nem adok ki 10 db tojásért 720 Ft-ot, ha a piacon megkapom 490-ért. Vagy nem veszem meg a nagy üveges C. Colát 420 Ft-ért, hanem a bolt saját márkás coláját veszem 140 Ft-ért. Akármikor belépek a bolt honlapjára rendelést leadni, minden alkalommal azt tapasztalom, hogy 40-50 Ft-tal drágul jó pár terméknek az ára az előző rendeléshez képest. Mi kb. olyan 100 db terméket szoktunk rendelni nagyságrendileg alkalmanként, ez azt jelenti, hogy akár 2-3000 Ft-tal is drágulhat a bevásárlás az előzőhöz képest. Úgyhogy eljutottam arra a szintre, hogy bár nem kellene nagyon meghúznunk a nadrágszíjat, de sokkal tudatosabban vásárolok, csak azokat a dolgokat veszem meg, amelyekre tényleg(!) szükségünk van, nem rendeljük túl magunkat, mint korábban. Eddig tartottunk itthon 10-15 féle rágcsálnivalót, mikor melyikhez volt kedvünk azt ettük, most tartunk itthon majd 4-5 félét. Eddig volt itthon 6-8 liter tej meg 3-4 liter olaj, most jobban beosztom és csak feleannyit veszek, feleannyit használok, nem pancsolom el. Nem olajban sütök, hanem a forrólevegősben. Kevesebbet vásárolok (szerencsére mi a mennyiségből még tudunk visszább venni bőven), tudatosabban vásárolok a jövőben, jobban megnézem az árakat, lejjebb adok a minőségből és a mennyiségből is jócskán. Nem Picket veszek 10 ezerért, hanem CBA-s Zalát 3-ért (per kiló áron). Nagyon durva, hogy milyen árak vannak. Brutál elszálltak. És akkor még azt mondja a híradó napi szinten, hogy idén még 20%-kal emelkedhet átlagosan az élelmiszer ára. Na, szép. Hova??? Még meddig? Az élelmiszerárak, üzemanyagárak, ingatlanárak stb. villámgyorsan szárnyalnak, a bérek meg csigatempóban kullognak utánuk és egyre nagyobb a szakadék közöttük. Az árak és a bérek között. Én nem tudom mi lesz ebből hosszútávon. Sokszor összeszorul a gyomrom a piacon vagy a boltban a pénztárnál, amikor szegény kisnyugdíjasok megszámolják a visszajáró aprót és azt mondják az eladónak, hogy "Ne haragudjon kedvesem, de rosszul tetszett visszaadni. Még 5 Ft visszajárna!" Esküszöm, nem egyszer találkoztam ilyennel, hogy az idősek visszakérik még az 5 forintot is. Meg is értem őket, de a szívem is belesajdul olyankor.

Muszáj valahogy megtanulni ügyeskedni, jól beosztani, spórolni, mert lassan már az ingét-gatyáját is elviszi az embernek az élelmiszer. (És akkor még nem is luxus dolgokról beszéltünk, külföldi luxusutazásokról meg miegyébről, hanem csak az élelmiszerről.) De ugyanez az építőipar is, a lakásfelújítás meg az ingatlanpiac is meg minden.

2022. jan. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez az amitől depressziós leszek, amit #15 ír.


Hogy nekem, nekünk, mint átlag embereknek már a világ legtermészetesebb dolga, hogy bemondják, 10% emelés itt, 20% emelés ott. És nem tudunk ellene tenni semmit.


És nekünk kell spórolni, összehúzni a szíjat, ügyeskedni. Nekünk kell lemondani az addig elért színvonalról. Holott ugyanúgy gürcölünk, gályázunk mint korábban.


És hiába hajt az ember, hiába küzd, a többlet engergiájáért, munkájáért járó "béremelés" sem valódi emelés, csak a pénzromlás kompenzációja.

2022. jan. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem igazán érzem hogy annyira nagyon drágultak volna a dolgok a boltban.

Az ingatlanok drágulása viszont elkeserít, gyorsabban nő az áruk, mint ahogy gyűjtögetni tudok...

2022. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%

Az áraktól én nem leszek depressziós, inkább csak bosszankodok és nem vásárolok.

Az meg hogy te kérdező, a nassolásaidból visszavettél, és tejet (feltehetőleg boltit) se veszel, vagy kevesebbet, egészségileg csak jót tesz neked.

Amúgy általában a szegényebb országokban jóval kevesebb a depressziós ember, mint nálunk és Kelet-Európában. A depresszió és a boldogság nem az áraktól és életszínvonaltól függ és hogy mit tudsz megvenni, meg mit nem. Inkább a dolgokhoz és az élethez való hozzáállástól, meg egyéb tényezőktől. Szóval fel a fejjel!

2022. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 11% emelést kaptam, amit el is söpör az infláció. Év végéig meg pláne. Nincs olyan hónap, hogy ne emelkednének az élelmiszerek.
2022. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól leszek, hogy semmi emelés nincs a béremen, és belegondolok, hogy 3 éve még mennyit ért az a pénzem pl. boltba meg ingatlan piacon, és most... Na ez már kicsit azzá tesz.

Próbálok befektetni, de már az sem megy úgy, mint pár éve mikor még óriási árrobbanások voltak, most meg olyan oldalazgatás, hogy az ember meg tud őrülni, meg a non-stop rossz hírek amik nyomják le a piacot.

Durva az, hogy 2-3 év alatt brutálisan sokat romlott az ember életszínvonala, és nem igen lehet ez ellen tenni.

Az tudott igazán jól védekezni, aki jó időben volt jó helyen. Pl. kriptó, ingatlan stb. A többinek meg ugyanaz 3-5 ször nagyobb erőfeszítés vagy még több...

2022. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!