Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Illetlensèg megkèrdezni, hogy...

Illetlensèg megkèrdezni, hogy valaki hogy boldogul az èlettel?

Figyelt kérdés
tehàt az anyagi rèszèvel.èn kifizetem az albèrleti díjat, ès utànna el vagyok veszve. ez a szàmla az a szàmla, mikor hogy miből fizessem ki.Ott van a kaj megmiegmàs. Ès van egy kollègàm, okè ő hàzas, tehàt kèt fizetès, de mègis vett hàzat hietelbő, van autója. Ès itt a lènyeg, fizeti a 120 as hiteljèt, a vagyonszerzèsièt,a szàmlàkat, a kocsija jó àllapotban van, szervízelteti, dohànyoznak a pàrjàval, ès a többi... De mègis hogyan.... ti hogy intèzitek a csekkeket kiadàsokat. Van valami praktika, módszer vagy valami....
2022. jan. 12. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem illik kutakodni mások pénztárcájában.

Ha nem elég, ami van, akkor két lehetőség van:

- lejjebb venni az igényekből

- jobban fizető állást keresni.


Csodák nincsenek.

2022. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

bocs akkor rosz vokt a magyaràzat.

meg van a pènz, csak a beosztàs nem megy. a csekkekbe meg elveszek... ezt kell fizetni azt kell.nem èrdekelhogy hova mit fizet, meg a keresete, hanem hogy tud ennyi mindent fejben tartani....

2022. jan. 12. 11:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2: hogyan lehet elveszni a csekkekben???

Sorba teszed, és határidő szerint befizeted. De még egyszerűbb, ha egyszerre befizeted mindet. VAgy ha ez nehézséget okoz, akkor a bankodnál tudsz beszedési megbízást adni. Azaz: ők utalják az esedékesség napján a szolgáltatóknak a megfelelő összegeket.


Így semmit nem kell fejben tartani.

2022. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd magadra kérdező, de azért elég kellemetlen, hogy ilyen alapvető dolgokat nem tudsz fejben tartani. Ha meg is kérdezed a kollégát, annyit fog válaszolni, hogy tudja, mert emlékszik rá, esetleg leírja és mondjuk egy füzetben vezeti. Ennyi.
2022. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Konkrétan mi az a rengeteg csekk, amit nem lehet fejben tartani?


villany

gáz

víz

telefon


?? Ez azért nem olyan sok...

2022. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállóként sose hasonlítsd össze magad olyannal aki házas.

Ott jó esetben két fizetést kell beosztani. Ha valaki saját ingatlanban él, ott nincs százezres albérleti díj sem, tehát könnyebben jutnak egyről a kettőre.

Ha meg a csekkekkel és egyéb fizetnivalókkal elúszol, akkor vezesd egy füzetbe vagy excel táblázatba, hogy melyik hónapban mit kell fizetni és azt is hogy azt be is fizetted x.hó hanyadikán. Ha leírod, hogy mennyi a bevételed és milyen kiadásaid vannak, úgy jobban át tudod tekinteni a fizetnivalóidat.

2022. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a 6-os írja, érdemes vezetni.

Akár a google naptárban is, ha használod, kérdező...

Amint megjön a csekk, beírod a fizetési határidőt a google naptárba. És akkor aznap tuti felugrik az értesítés, hogy hohó, fizetni kell!

2022. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

akkor sztem ez kipróbàlom...

5:Igen ezek az alapok. Mellette jönnek az egyebek. Ilyenek lehetnek a közösköltsèg, akàr előfizetès is lehet újsàgra, könyvre, stb stb stb.

2022. jan. 12. 14:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Mit kell fejben tartani a csekkeken?


Ha megjön befizeted.


Simán van rá applikáció, meg a legtöbb MVM, Elmű, Főtáv, Vízművek rendelkezik applikációval, online felülettel ahol 2 perc elintézni.


Én csekkhez sosem állítgatok határidőket, kiveszem a postaládából, vagy látom az alkalmazáson, hogy fizetni valóm van, és fizetem.

2022. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja-ja... tök egyszerű mobillal, pl. QR-kódos app-pal egy kattintással befizetni...



ÉN se várom ki a határidőket..


EGy kolléganőm mesélte, hogy az anyósa mindent az utolsó napon fizet be.... MIntha az alatt néhány nap alatt valami hatalmas kamatnövekedés lenne a számlán.... :))))))

2022. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!