Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hideget, vagy a meleget...

A hideget, vagy a meleget viseled rosszabbul?

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 22:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

A hideg nekem -20 fokig nem gond, van olyan ruhám, amiben nem fázok akkor sem. A kézfejem meg az arcbőröm nem szereti, de annyi baj legyen

Nyáron viszont kb meg tudnék halni. Enervált vagyok, 30 fok felett kezdek olvadni, 35 körül az ájulás kerülget, 40-nél konkrétan vedelek mint a teve, pisilek, majd kb képszakadás, alvás rémesen hosszú ideig és úgy kelek, mint akit megnyúztak.

2022. febr. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
87%
A hideg ellen lehet tenni, felveszel egy jó meleg kabátot és megvan oldva, arról nem is beszélve milyen jókat lehet aludni 10fokban na de a nyár az kegyetlen az ellen nem tudsz semmit se tenni, ha még tömegközlekedned kell akkor szó szerint kínszenvedés ha pedig a belvárosban laksz és beton vesz körbe a panelodban pedig nincsen klíma akkor igazából lakásod is feleslegesen van, még aludni se szívesen fogsz hazamenni
2022. febr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem számít a hány fok van. Télen is zokni nélkül papucsban megyek ki az udvarra, kertbe. Dolgozom a fűtetlen műhelyben ingben és rövidnadrágban, ahol a hőmérséklen télen 10 fok körül van, de néha 2-3 fokra lemegy. Nyáron kicsit jobban felöltözök, hogy védjem magam az ibolyántúli sugárzástól. A meleget is bírom, tűző napon, 40 fokban végzett fizikai munka is jöhet, csak ihassak eleget. Ilyenkor elég erősen izzadok, de nagy szerencsémre szagtalanul, nem szeretnek a rossz szagot okozó baktériumok. (De ha kicsit is fúj a szél 20 fok alatti hőmérsékleten, akkor sapkát teszek, és a légmozgást záró sűrű szövésű anyagból készült felsőt veszek fel.)

Esténként fürdésképpen olyan meleg vízben szundikálok egy negyed órát, amit csak éppen el tud viselni a bőröm fájdalom nélkül. A meleg víztől ha sokáig vagyok benne, felmegy a hőmérsékletem 38-39 fokig, de nem érzem lázasnak magam. Elszáll a napi fáradtság, izomláz, nagyon pihentető.

A környezetemben mindenki ufónak nevez, hogy ennyire nem számít nekem a hőmérsklet.

2022. febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Inkább meleg... a hidegtől fáj mindenem. Utálom. Ezért telelek meleg helyen.
2022. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen +28fok felett kezdtem meghalni, aztán valahogy sikerült úgy átállni hogy +26fok alatt kezdem kényelmetlenül érezni magam...


Jelenleg 28-32fok körül az ideális. 24-26fok között már plusz réteg kell még házban is.


Persze elvagyok a szabadban is ilyenkor, csak a beöltözés nincs ínyemre, ugyanúgy megizzadok és a mozgásban se mindig előny a csomó réteg, aztán ha bejövök és leveszem a kabátot, a munkától függően úszok az izzadságban :D


Edzésnél 22-26fok a jó, télen nyáron intenzitástól függően :D


Időnként előfordul hogy 40fokos, vagy azt meghaladó környezetben kell dolgozni, olyankor a tapadós öltözetet felitatom vízzel és brutálisan hűt, feltéve ha van légmozgás, vagy elég gyorsan mozgok, úgyhogy klímára valószínűleg nem lesz szükségem már ebben az életben.

2022. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!