Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van baj, ha nem vennék...

Velem van baj, ha nem vennék fel nagyon nagy összegű (milliárdos) nyereményt?

Figyelt kérdés

Mindenki álmodozik a lottóötösről és hasonló, nagy nyereményekről, de én valahogy tartanék tőle. Úgy érzem, nem egészséges, ha valakinek csak úgy az ölébe hullik ekkora összeg, nem is beszélve a vele járó kockázatról. Persze, mindenki azt mondja, hogy ha nyerne, senkinek nem beszélne róla, de én nem hiszem, hogy lehetséges ilyesmit tartósan titokban tartani. Plusz úgy érzem, nem is bánnék okosan a pénzzel, elvenné az eszemet. Mondjuk, egy 50 millióig jöhetne, azt még okosan el tudnám költeni, de több egyszerre nem kéne.

Ez buta gondolkodás?



2022. márc. 15. 20:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, ha nyerek, adjam nektek, de nem ez a kérdés. ;)
2022. márc. 15. 20:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy butaság. Ha nem akarod megtartani, akkor fordíthatod jótékony célra a számodra "felesleget". Bőven lenne helye.
2022. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

En tudok kezeltetni a penzt.

Nekem nem nagy ugy. Sosem vagytam luxus eletre.

2022. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
A legtöbb embernek nincsen terve, hogy mit kezdene ennyi pénzzel, ha megnyerné, mert nem számít rá.
2022. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
az a híd messze van így könnyem nem kelsz át rajta , de ha lépéstávolságra lenne simán átkelnél azon a hídon . ez a kérdés csak önszopás részedről , megvolt a napi jóemberkedésed next day
2022. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség mert mondjuk most normál ember örülne ha még tudná lakást meg ilyesmi venni.

Most gondolj bele,Pesten 60 millió egy normális panel.

Normális városokban(értsd:nem Ózd,Miskolc) ahol még ha még elfogyna az pénze,lenne hol dolgoznia akkor biztos nem 15 millió forintba fog kerülni,főleg ilyen alapanyagokon meg benzin,munkások bére stb stb...

De most témánál maradva,én az helyedben vennék egy faluban egy ócska házat 10 millió alatt,és felújítanám,és vennék egy elektromos kisbuszt,és vele egy töltő állomást napelemvel (támogatással),és minden Vadi új lenne és máris -500 millió :D

200 milliót meg aranyba fektetném bele,mert mondjuk az stabil.

2022. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én felvenném, de az életmódomon nem változtatnék.

Befektetném kellően diverzifikáltan, hogy soha ne legyenek anyagi gondjaim, de élném tovább a megszokott életem.

2022. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

A lottónál kérhetsz olyat, hogy életjáradék, akkor 20 évre elosztva kapod meg.

Nem lesz nálad egyszerre nagyon nagy pénz.

2022. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk én is félnék, de felvenném a nyereményt.

Mindent nem vennék meg amira vágynék, mert akkor hamar kiégnék, nem lenne életcélom.

Amit vennék, az egy olcsóbb lakás amit saját ízlésem szerint felújítanék.

Beszámolni nem kell senkinek sem, hogy miből. Max azt mondod félretettél x évig a többi meg hitel. :D

Egy ideig még dolgoznék, egyrész a látszatt miatt, másrészt otthon csak heverészni elég unalmas.

Mellette tanulnék és valami vállalkozást indítanék, mert ennyi pénz mellett nem szeretnék szalagmunkát végezni életem végéig a látszat miatt.

És ha x részét életjáradékként kéred, akkor is van fix jövedelmed.

Mondjuk a lottó az egy nagy baromság a nyereményelosztás miatt.

Az 5ös lottón baromi nehéz 4 számot eltalálni, és csak 1-1,5 millót fizet áltagban ami semmire sem futja, pedig egy lakás árát simán adhatnának. A főnyeremény meg már sok arra amire kellene.

2022. márc. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!