Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberek a szerbek...

Milyen emberek a szerbek általában?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata, illetve mit hallott másoktól?

2022. ápr. 21. 18:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Lazák.
2022. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
A tömegközlekedésük nagyon illedelmes, mindig ott a szerbbusz.
2022. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Hanna S ***** válasza:
71%
Nem lehet az embereket a nemzetiségükről megítélni. Ahogy nem mondhatod, hogy minden magyar ilyen vagy olyan, azt sem mondhatod, hogy minden szerb ilyen vagy olyan.
2022. ápr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Én azt hallottam, hogy baromi hangosak tudnak lenni, főleg ha jó kedvük kerekedik. Na meg azt is, hogy Belgrád szívében jobb, ha nem nagyon szólalsz magyarul.
2022. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
4. Hülyeségeket hallottál.
2022. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
85%
53 éve élek szerbek között. Nagyon jó a kapcsolatunk. Sok a vegyes házasság is. Ami nem ez, az mind hazug propaganda. Atlagban egy átlag magyar, nyugodtan együtt élhet szerbek között. Kivételek bárhol akadnak, de szerencsére nincsenek etnikai zavarok.
2022. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

6. Pontosan. Igaz, nekem csak 35 éves tapasztalatom van, de csak megerősíteni tudom, amit írsz.

És igen, valóban lazák, a balkáni mentalitás nagyon más, mint mondjuk a magyarországi.

2022. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát a felettem lakó nő pl hangosabban tud ordítani mint a Scooter frontembere. De amúgy nincs velük gond.
2022. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Én 19 évig éltem csak szerbiában, de engem még nőként is értek atrocitások, a társaságot meg, akik között akkoriban mozogtam meg aztán főleg (mondjuk őket Magyarországon is érték volna csúnya meglepetések, nem azért :D De első sorban a magyarságuk miatt voltak a kötekedések meg verekedések). Egyik exem konkrétan majdnem megölték, mert naivan arra a kérdésre, hogy "tudsz-e magyarul" (érted nem is "magyar vagy-e", csak TUDSZ-E magyarul) igennel válaszolt. Persze ezek csak a szélsőségek, én is ismerek egy csomó vegyes házasságot, meg a felnőtt lakosság nagyobb része valóban normális, ugye nekem a tapasztalataim inkább a 15-25 korosztállyal vannak, akik semelyik országban sem a legnyugodtabb/megbízhatóbb kategória.


Alapvetően azt mondanám, hogy nemzetiségtől függetlenül az emberek lehetnek ilyenek is-olyanok is, a szerb kultúra olyan rettenetesen nem tér el a magyartól, szóval olyan kulturális különbségek, mint mondjuk egy arab vagy egy indiai emberrel nem várhatók.

2022. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt ismertem.


Az egyik nagyon szorgalmas volt a munkában, mosolygós volt és nyitott, akármiről lehetett vele beszélgetni. Ő nem mászott rá senkire, rá se mászott rá senki, mindig tudta hol a határ a munka és a bratyizás között.


A másik kedves volt, zárkózott, viszont borzasztóan lazán állt a munkához. Emberileg semmi bajom nem volt vele, sőt kedveltem, de nem szerettem vele vinni a hétvégi vagy az éjszakai műszakot, mert volt, hogy rászóltam és ugyanúgy nem dolgozott, aztán jeleznem kellett a vezetőségnek, hogy kell még egy ember vagy a helyére más, mert nem bírom egyedül ezt a sok munkát. Nagyon jól elvégezte a munkát, ha dolgozott, de nem mindig vitte rá a lélek, hogy dolgozzon.

2022. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!