Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól látom hogy az életet csak...

Jól látom hogy az életet csak gazdagon érdemes élni hosszútávon?

Figyelt kérdés

Gazdagság alatt minimum százmilliós de inkább milliárdos vagyonra gondolok.


Tudom hogy van az az álszent hozzáállás hogy a pénz nem boldogít, de ez nyilván hazugság.


Jóformán az életben mindenhez pénz kell, a problémák többsége a pénzhiány miatt van.


Pénz kell minőségi ételekhez, egy szép ingatlanhoz, szép autóhoz, külföldi utazásokhoz.


Aki tele van pénzzel sokkal tartalmasabb, élvezetesebb, nyugodtabb életet élhet.


Fel nem tudom fogni hogy annak mi értelme hogy valaki egész életében robotol napi 10-12 órában aztán van egy panellakása meg maximum lejut a Balatonra.



2022. ápr. 29. 01:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem akarok hiperszuper ingatlant. Amilyen nekem kell, az már megvan. És olcsón, munkával jutottam hozzá.

Nem akarok szép autót. Nem szeretem a kocsival való közlekedést, stresszelek a vezetéstől.

Nem akarok külföldre utazni. Én inkább otthon ülős fajta vagyok. A kinti programjaimat meg inkább a környező zöld természetbe szervezem.


Az álmaimra rendszeresen teszek félre. Valószínű, meg is tudom őket valósítani.

Egyikhez sem kellenek több tízmilliós összegek. Így is lehet és érdemes élni. Persze én nem is vágyom luxusvillára, nagybetűs celeb életre felhalmozott vagyonnal, kamuemberekkel és a fenekemet is kinyaló egyénekkel. Nem a 'zinstagram szerint osztályozom magam, nem mások életét majmolom és irigykedem olyan dolgokra, amikről még azt sem tudom, mi van mögötte.

Egy milliárdos is lehet halálos, gyógyíthatatlan beteg. Példa volt is erre a városomban. Viszonylag fiatalon hunyt el. Őt szerinted mennyit vígasztalta ebben a helyzetben a pénz? Semmiféle kezelés, terápia stb nem segített neki. Meghalt. A családja pedig elveszítette őt. Szerinted őket mennyire vígasztalta,hogy mekkora koporsóba milyen mársánykőből építtetik meg a sírját?

2022. ápr. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A két véglet között is van élet. Amikor még nem szenvedsz azért, hogy egy normális életed legyen, de még meg tudod becsülni azokat a dolgokat, amiket magad szereztél meg.


Számomra ez a legjobb érzés. Nem tudom, mit csinálnék, ha végtelen pénzem lenne és bármit megkaphatnék. Engem ez nem vonz. Én nem akarok ezek közé az emberek közé tartozni. Én dolgozni akarok, mint a barátaim, szeretteim. Célokat kitűzni és elérni munkával, mint a barátaim, szeretteim. Én közéjük akarok tartozni.

2022. ápr. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon rosszul látod. Viszont akkor te egy nélkülöző szegény ember vagy, akinek esetleg több milliós tartozása van, és irigyled a gazdagokat.


Ha kevésbé érdekelne a számodra elérhetetlen anyagi világ, akkor nem is lennél ennyire frusztrált.

2022. ápr. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez erősen igényfüggő.Ugyanis emberek vagyunk és az emberek nem egyformák, ahogy az igényeik sem.Valaki tud boldog lenni szerényebb körülmények között is.És van aki nem tudja kellőképp értékelni azt ami van, még akkor sem ha mondjuk az egy magas színvonalnak minősül.

Megélni, dolgozni meg kell.Az ember ösztönlény.És ösztönből küzd az életben maradásért.És nagy általánosságban elmondható az, hogy mindenki próbálja kihozni a maxot az életéből.Hogy minél boldogabb lehessen.

2022. ápr. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem éppen van ez így. Szerintem sokszor van az, hogy valaki benn ül egy szuper autóban, a közönség irigykedik rá, hogy milyen szuper élete van, közben meg a tulajdonosa pl.: tök magányos, nem érzi magát pszichikailag jól.
2022. ápr. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Igen, a penzzel barmint kaphatsz. De a kerdes hogy megkapod-e a boldogsagot. Pl csalad
2022. ápr. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
En 5-6k bol is jol elvagyok, de persze minel tobb annal jobb 😀
2022. ápr. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
0%

Megszokás, hozzáállás kérdése...

Látod, az 1. válaszoló sem vágyik autóra, mert fél a vezetéstől. Nekem jövő héten lesz a születésnapom, alig várom, hogy utána mehessek végre vezetni oktatóval és megcsinálhassam a forgalmi vizsgát. Már kinéztem, hogy milyen kocsit szeretnék, a jövő héten fogunk elmenni megnézni a típust, megbeszélni a részleteket apukámmal. Nekem fontos az, hogy szép autóm legyen, ami gyors is. És hogy 20 évesen ne a villamosmegállóban töltsem a reggeleket, meg vidékre ne 3 átszállással, 6 óra alatt jussak el.


Nekem szükségem van a jó életszínvonalra, a minőségű életre, mindennapokra. Mindenhez pénz kell. A normális orvosi ellátáshoz, a jó utazásokhoz, minőségi programokhoz.

Nem lennék boldog akkor, ha 30 évesen ott tartanék, hogy összeszedtem a panel lakás hiteléhez szükséges önerőt, és végre elköltözhetek a szüleimtől...

2022. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Baromság a kérdés.
2022. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én vágyok rá és teszek is érte, milliárdos nagyságrendnél még nem tartok de a tavalyi évhez képest 10x-es tőkét sikerült könyvelnem.


Igazából az út az ami megtanít arra, amikor nagyon sok lesz értékeljem, amennyi van. A pénz szabadság, a munkahelyen az időddel fizetsz pénzért és mint minden, az is véges.


Remélem megtalálod az utad, sok sikert!

2022. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!