Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól látom hogy az életet csak...

Jól látom hogy az életet csak gazdagon érdemes élni hosszútávon?

Figyelt kérdés

Gazdagság alatt minimum százmilliós de inkább milliárdos vagyonra gondolok.


Tudom hogy van az az álszent hozzáállás hogy a pénz nem boldogít, de ez nyilván hazugság.


Jóformán az életben mindenhez pénz kell, a problémák többsége a pénzhiány miatt van.


Pénz kell minőségi ételekhez, egy szép ingatlanhoz, szép autóhoz, külföldi utazásokhoz.


Aki tele van pénzzel sokkal tartalmasabb, élvezetesebb, nyugodtabb életet élhet.


Fel nem tudom fogni hogy annak mi értelme hogy valaki egész életében robotol napi 10-12 órában aztán van egy panellakása meg maximum lejut a Balatonra.



2022. ápr. 29. 01:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem/nekem már a következő is megfelelne:

- hitelmentes, normális lakás

- hitelmentes, normális kocsi

- hitelmentes, havi 400, de az fixen, meló nélkül


De én egy csóró, proli senki vagyok, miközben itt a Gyakorin mindenki 5 diplomás, havi 5M-et kereső értelmiségi.

2022. ápr. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves 11es... a problémáid alapja a 400 meló nélkül.

Van terved is ezt elérni vagy csak úgy "jó lenne"?

A proli gondolkodásmód, a JÓ LENNE álmodozás... ezek a hátráltatók.

2022. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12.-re.


2 éven múlott, hogy meglegyen. De mire odakerültem volna, ugrott a korai nyugdíjam. Másnap le is szereltem.

2022. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Kései Sirató ***** válasza:

Nem jól látod, vannak más értékek is, amilyen a tudás, én például nem szeretnék bután élni , ezért amellett, hogy sokat tanultam, rengeteget olvasok, imádok olvasni és ez boldoggá tesz.

Aki gazdag, de nagyon buta, persze megfizethet okos embereket, és mindenhez szakértőt vehet igénybe, de sokszor az a helyzet, hogy a buta ember okosnak képzeli magát csak mert pénze van. Nézd meg pl. Mészáros Lőrinc okos ember?

És Andrea? Eladta a lelkét, testét a pénzért és ez annyira jó? Látszik, hogy sokszor elege van Lölőből és a bezártságból, mert nem tehet, amit akar.

Szóval nem minden a pénz, de rengeteg dologra jó.


Én úgy mondanám a pénz eszköz és nem cél. Okos embereknél nem cél.



Ezenkívül vannak pénzzel nem megvehető dolgok, amilyen a szerelem, a gyermeked, a gyermeked szeretete, a jó kapcsolatok, barátságok, ezek legalább anyyira fontosak, mint a pénz.

2022. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

#12 Nem teljesen világos, hogy mit szeretnél "üzenni", de azt érzem a hozzászólásodban elég erőteljesen, hogy nem igazán érted az általad prolinak nevezett emberek problémáját, vagyis az "álmodozó" átlagembernek a problémáját. Ugyanis nem csak a prolik álmodoznak anyagi függetlenségről, hanem a legtöbb ember, akik célokat tűznek ki maguk elé.


Tegyük fel, hogy kitűzök egy célt, ami legyen havi 400 ezer forint bevétel úgy, hogy a kisujjamat sem mozdítom. Mik legyenek a részcélok.

Mi??? Hogy??? Ezekre a kérdésekre szokott jönni az a válasz, hogy a gazdagságnak nincsen receptje és mindenkinek magának kell kitaposnia az utat.

OKÉ! A probléma nem ezzel van, a karrierutam is magam taposom ki, de voltak TÁVPONTOK! Érted? Mert sokan ezt nem értik, hogy nem lehet elindulni egy olyan úton, ami azt sem tudom hol van, mert nem találom még az elejét sem!

Érted? Honnan legyen egyáltalán ötlete az embernek, azok honnan jönnek?

Mert nekem ne mond, hogy úgy el lehet indulni, hogy csak a pénz vágya van!

Mert nem lehet! Hidd el, gondolkoztam én már ezen, tettem itt fel ezzel kapcsolatban kérdés, de megy az értetlenkedés, mindenki osztja a dolgozz keményen tanácsot és azt, hogy ne lustálkodjak. Oké, de mi a f*szon dolgozzak, min??? Még erre a kérdésre is szokott jönni egyébként a reakció, hogy ne várjam a sült galambot, találjam ki én. Közben a kérdés lényege nem ez. Nem konkrétumot, sült galambot várom, hanem a hogyant. ÉRTED???

Mert szerintem még mindig van olyan Szabó Péteren nevelkedett agy mosott, aki nem érti a problémát. A fejemen pöröghetek most, akkor se jönnek az ötletek, akkor mi a rossebet csináljak? Mit csináljak, hogy legyen ötletem, honnan lesz kreativitásom? Honnan? Mi? Hogy?


Egyszer az életben vegyétek kedves "Bárki meggazdagodhat." hívők a fáradságot és ami a csövön kifér, osszatok meg mindent! Nehogy a gazdag papával szegény papával gyertek. Olvastam, hülyeség az egész, semmivel sem lettem okosabb az ilyen fos könyvekkel. Nekem már az is fura, hogy állítólag ti magasra jutott szuper emberek vagytok, de mégis csak olyan iránymutatást tudtok adni, amit követően az ember ugyan annyira és ugyan annyi ideig vakara a fejét. Fura, hogy nem érzitek mi az a hasznos tanács, hogy nem tudjátok, mit nem ért az átlagember, amikor állítólag ti is az átlagember szintjéről léptetek feljebb. Akkor? Hogyhogy nem ismeritek a kiinduló gondolkodásmódot, problémakört... Nem értelek titeket.

2022. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hasonlóképp gondolkozom a kérdezővel.Az ilyen dumákat hogy tele pénzel fiatalon meghalt nem segített semmi terápia stb..😅és ezért ne akarjon az ember gazdag lenni?22 éves vagyok a 0 árol kezdtem az életet eljutottam odáig hogy van egy 50 milliós házam,autóm,nyaralgatok(jó életet élek)illetve jelenleg van 5 milió forintom.Sokan irigykednek rám pedig én még mindig szegénynek tartom magam.Lényeg a lényeg ha gazdag akarsz lenni minden ember életébe van egy könnyű illetve nehéz út ellehet érni persze kisseb nagyobb kockázatok árán de ellehet gondolkodás és akaraterő kérdése.Azt azért hozzáteném hogy mégis magányos,sokszor stresszes vagyok.A pénz nem boldogít DE sokkal könnyebb vele boldognak lenni
2022. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!