Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik "nákolnak", ( pl 'találná...

Akik "nákolnak", ( pl 'találnák', 'hoznák'), azok azért nem beszélnek normálisan, mert hülyék?

Figyelt kérdés
Abból indulok ki, hogy aki így beszél, arra legalább 1-2x biztos rászóltak már, hogy ne "nákoljon", de mégis így tesz. Mi az oka szerintetek, hogy nem beszélnek normálisan?

2022. máj. 19. 20:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Amikor nekem esett ki ilyen a számon, nekem szóltak, azóta normálisan beszélek.
2022. máj. 20. 17:22
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

Elnézést, de attól, hogy egy beszéd-mód eltér a sztenderd nyelvváltozattól, még nem tekintendő helytelennek. A nyelv nem olyan, mint a matematika vagy a történelem. Azt állítani, hogy 2+2=7, helytelen. Azt állítani, hogy Napóleon nyerte a második világháborút, helytelen. Ezek tények, melyeket vagy helyesen vagy helytelenül fejezünk ki. De a nyelv beszélt formájának nincsen helyessége. Nyilván írásban van, de az, hogy ki mit hogyan mond ki, teljesen szubjektív.


"El köllettem mennija bódba hogyan vásárnák tejt de aszt kiderűt nincsenn őbelölle."


Például halljuk ezt a mondatot. Mi alapján mondható, hogy helytelen?! Nem az, csak a többség nyelvhasználatától eltérő, régies/dialektikus/népies kifejezésmód.

2022. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
De akkor minek van érettségi magyar nyelvből? Miért osztályoznak helyesírást? Miért van nyelvvizsga? Beszéljen akkor mindenki úgy, ahogy akar? Aztán még a végén az a hülye, aki képes normálisan írni és beszélni.
2022. máj. 21. 14:55
 14/16 anonim ***** válasza:
32%
13: Figyelj ha képtelen vagy különbséget tenni a tájszólás és a nyelvtani hibák között akkor neked semmi jogod ahhoz hogy másokat lehülyézz, értem?
2022. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Te meg olyat mondasz, hogy "nákolnak", pedig ilyen szó nem létezik.
2022. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Irigylem az eletedet hogy van kapacitasod ilyenekkel foglalkozni😀

10 ev folott ez eleg szarrago viselkedes

2022. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!