Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Festett haj munkahelyen...

Festett haj munkahelyen férfinak? Mit gondoltok erről? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és dolgoztam már banknál, meg biztosítói területeken, back office területekre kell itt gondolni, nem érintkezek ügyfelekkel, nagyjából két éve festem a hajam, eredetileg sötétbarna vagyok, egy jó ideig középszőke voltam, de sokan inkább szőkésbarnának mondják, nem egy túl világos színről van szó. Most kicsit vörös lettem, de ezt se valami rikító lángvörös formában kell elképzelni, egy szolidabb, talán kicsit mahagóni beütésű vörösbarna.

Extrém színű hajam nem volt, nem is akarok, gondolok itt zöldre/kékre/lilára. Hagyományosabb színek voltak.


Most épp munkakeresés közben vagyok és elgondolkodtam jelenthet-e hátrányt a hajszínem. Nyilván tapasztalatomból adódóan back office jellegű munkákat nézek és bankszektorban akár vagy biztosítóknál.

Egyébként bankban back office területen volt egy munkatársunk akinek neonzöld haja volt piercingje és felvették és amúgy tök jól dolgozott. Ebből kifolyólag sem gondolom, hogy olyan nagy probléma lenne.


Én úgy gondolom a személyiség, a munkatapasztalat számít elsősorban, de érdekelnének vélemények, ilyen közegben mit tapasztaltak?

Ha úgy adódnak, hogy megkérnek fessem nem tudom mondjuk barnára én átfesteném az állás érdekében.


Hozzáteszem, életemben nem volt semmi megkülönböztetés emiatt munkahelyen és máshol sem, multiknál dolgoztam főként, csak most elgondolkoztam ezen a témán.



2022. jún. 1. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Először is ahhoz semmi joguk nincs hogy megmondják milyen színűre fesd a hajad. A másik az hogy senki nem fogja csak úgy megmondani főleg ha férfi hogy festve van a hajad.


Egyébként ha ez számít valamit én szeretem a hidrogén szőkét, és a festett fekete hajat, de kb ennyi...29f

2022. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Kétlem, hogy számítana.

25 évesen én már teljesen ősz voltam és mindegyik munkatársam azt hitte festem a hajam.

Nem igazán hitték el, hogy megőszültem.

Hátrányom sosem volt belőle.

2022. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A kérdés alapján (a kifejtés elolvasása előtt), azt hittem, valami extrém hajszínről van szó. Ha kékre-zöldre lenne festve, akkor meg lenne az esélye, hogy bizonyos helyeken ezt nem nézik jó szemmel, de csak maga a tény, hogy festve van a hajad, nem kéne, hogy bárhol is kifogásolható legyen. De őszintén szólva, szerintem ahol ilyenbe belekötnének, ott nem is érdemes dolgozni... Szóval ne aggódj.
2022. jún. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki hordja úgy a haját ahogy neki jó. De legyen azonosítható a személy (arcát ne takarja el), és legyen tiszta, ápolt. Nem valami korpás-gombás-tetves-zsírspagetti


Mellesleg én is festeni fogom pár év múlva. Már vannak ősz szálaim 😥


F30H

2022. jún. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Dolgoztam már pisaszőke hajú kollégával, kék hajú kollégával, nagyon világosszőke hajú kollégával, mindegyik festett volt. Semmit sem szóltunk, ahogy ahhoz sem amikor raszta haja volt valakinek vagy a derekáig ért a haja.
2022. jún. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Nekem ugyan nem tetszik, de gondolom, másnak meg az én hajam nem tetszik, szóval ha a főnök szerint ez rendben van, akkor inkább ne festesd vissza a hajad. Lássák már interjún, mire számíthatnak :D

Szerintem egyre megengedőbb már a munkahely is a hajszínekkel, tetoválásokkal szemben.

2022. jún. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Back Office területeken (én is ott dolgozom), már a tetoválás sem érdekel senkit. Egy hajfestés meg pláne.
2022. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Egy normális munkahelyen nem ez a fontos, hogy festve van e a hajad vagy nem.
2022. jún. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Ment a zöld.

Egyetértek veletek, azzal amit mondtok, nem gondolom, hogy ebből akkor problémának kellene lennie manapság meg főként nem.

2022. jún. 3. 11:41
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Ugy orulok, hogy ertelmes valaszokat lattam. Hajnemfesto no vagyok amugy.
2022. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!