Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így akarjon jót tenni az ember?

Így akarjon jót tenni az ember?

Figyelt kérdés

Sztori :

Szombat hajnal látok egy bringát feldőlve nem lelakatolva... Felállítom egy fához, napközben kimegyek hozzá többször, fotózom, alvázszámát is megnézem, elkezdem keresni a gazdáját neten/fb csoportok stb. Szombat éjjelre berakom a melóhelyemen a pincébe, főnök nem örül neki de akkor már mondom neki, hogy ha nem lesz meg a gazdája hétfőn leadom a rendőrségen. Több kollégának szóltam róla.

Hétfő reggel elvittem a rendőrségre átadtam, jegyzőkönyv stb, aláírtam, hogy ha nem jelentkezik senki, igényt tartok rá.

Hétfő du kiderült, hogy a múlt héten balesetezett, embernek bordatörés/kartörés stb van, kórházban, pont a munkahelyemről hívtak mentőt, megvan az elérhetősége, azóta volt a bokorban a bringa... Örülök neki akkor legalább tudok neki szólni, szólhattak volna nekem erről korábban is.

Kedd ma jövök be, főnök leb@sz,minek foglalkozok ezzel, hagytam volna ott a bringát ahol van, ember elérhetőségét nem adja ki nekem, oldjam meg máshogy, többet ne hozzak be ilyen holmit hagyjam ott vagy vigyem haza,ha úgyis meg akarom tartani. (persze aztán ha meglátnak rajta esetleg a gazdája leszed róla), ne keverem őket ebbe bele. Hagytam ott egy papírt egy fán feltűnő helyen, hátha jár arra de így, hogy kórházban van nem hinném, hogy mostanában fog arra járni, de ha megkapnám az elérhetőségét tudnék neki szólni, hogy hol keresse a bicót.



2022. jún. 21. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a rendőrség, ha meg tudja mondani a balesetet szenvedett tulaj nevét, akkor a kórházban hagyhatsz neki üzenetet, hogy nálad van a bicikli, ezen a számon elérhet.
2022. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk abban igazat adok a főnöködnek, hogy ne vigyél be semmi nem oda való cuccot a munkahelyre.


Gondolom nem eszméletlenül találtak rá a mentősök, biztos hogy a biciklire is rákérdeztek. Okkal maradt ott. Ez esetben családtagot is értesítenek, ha ők sem mentek a bicikliért akkor így járt az ember.

2022. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
1970 környékén még olyan volt az emberek alaptermészete, hogy nagyon megköszönték volna a hasonló vagy ilyen viszonyulást, de az eltelt 50 év alatt teljesen kifordult magából az ember, mint faj, feje tetejére állította az erkölcsi értékeket. Sok mindent nem tudsz tenni! Legközelebb rá dobsz az így talált tárgyra egy magnézium fáklyát, aztán ennyi!
2022. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Shaddark ***** válasza:
56%

Főnöködnek plusz munkát adtál, ami frusztrálja őt.

Jó nagy fasztarisznya az ember...

De ha beraktad mert segíteni szeretnél, akkor oldd meg te a dolgot. Kérd el a titkárnőtől, vagy telefonálj be a rendőrségre, vagy hívd a segély hívót, szerintem meg tudják ott is oldani.

2022. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kissé hasonló helyzetbe kerültem pár hónapja egy hajnalon, ott a sérült cipője eltűnt. Úgy gondoltam, egyrészt ez legyen a legnagyobb baja, de ki tudja, lehet, hogy egy fél pár cipő is számít neki, így délután, hazafelé menet nyitva tartottam a szememet, és a helyszíntől vagy húsz-huszonöt méterre megláttam a cipőt. Valószínűleg odáig repült az ütközéskor, a hajnali sötétben sem a sérült társa, sem a helyszínelők nem találták meg.

Biztonságba helyeztem, a helyi mentőket felhívtam (nem a 112-t, hanem a mentőállomás számát), készségesen tudatták a sérült kísérőjével a hírt.

Nekem nyilván nem adták ki az ő adataikat, de az információ átment!

Mondhatom, nagyon jó érzés volt pár héttel később arról értesülni, hogy a sérült jobban van, és a lábbelije is visszakerült hozzá.

Azért írom ez a hosszú sztorit, hogy tudd, nem vagy egyedül a gondolkodásoddal, jól cselekedtél, csak így tovább!

A főnököd gondolkozását furcsállom, de ki tudja, mi minden járt a fejében amikor szóvá tette a cselekedetedet, akár az is lehet, a helyében mi is másként látnánk a történetet.

Te már bizonyítottad, nem veszett ki a segítőkészség a világból!

2022. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyilván jót akartál,mivel valljuk be őszintén hogy inkább te viszed el és tartogatod minthogy ellopják vagy valamit és mégse tettél semmi rosszat.

Mivel főninek apróska igaza van hogy miért kell munkahelyre vinni?

Papír van vele csak.

De amúgy jól is tetted.

2022. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez ne vegye el a kedved. Te csinálod jól! Pont, hogy az olyanok helyére mint ő kellenek ilyenek, mint te, hogy jobb legyen ez a hely! Tényleg szuper ahogy ezt toltad.


Esetleg azt nem lehetne, hogy szólsz a főnöknek, hogy akkor ő hívja fel.


Hihetetlen mekkora farok amúgy. Inkább legyen kára annak a valakinek de őt nem érdekli...


Amúgy csoda, hogy egy cég nem megy csődbe ilyen mentalitású vezetővel. Az mindenesetre tuti, hogy mehetne jobban is ez a cég.

2022. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6. Szombat reggeltől vasárnap estig bent voltam a munkahelyemen, szombaton hajnalban találtam, este hoztam be, hétfőn vittem be a rendőrségre mert vasárnap este 8 kor végeztem és akkor már nem akartam ezzel foglalkozni
2022. jún. 21. 14:01
 9/13 A kérdező kommentje:
7 ők nem hívják fel, nem akarnak ezzel már foglalkozni, vagy jelentkezik érte ott vagy ha itt akkor talán szólnak neki, hogy ott keresse, de ott egy nagy laminált papírt is hagytam egy fán az elérhetőségemmel, meg ez pont a melohelyemen mellett volt.
2022. jún. 21. 14:03
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 tényleg komolyan gondolom, hogy ettől a dologtól amit a főnököd tol ilyen ez a a világ. hogy nem megtenni, hogy úgy hagyni a nem jót. elmenni mellette, hogy nem az én dolgom.
2022. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!