Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így akarjon jót tenni az ember?

Így akarjon jót tenni az ember?

Figyelt kérdés

Sztori :

Szombat hajnal látok egy bringát feldőlve nem lelakatolva... Felállítom egy fához, napközben kimegyek hozzá többször, fotózom, alvázszámát is megnézem, elkezdem keresni a gazdáját neten/fb csoportok stb. Szombat éjjelre berakom a melóhelyemen a pincébe, főnök nem örül neki de akkor már mondom neki, hogy ha nem lesz meg a gazdája hétfőn leadom a rendőrségen. Több kollégának szóltam róla.

Hétfő reggel elvittem a rendőrségre átadtam, jegyzőkönyv stb, aláírtam, hogy ha nem jelentkezik senki, igényt tartok rá.

Hétfő du kiderült, hogy a múlt héten balesetezett, embernek bordatörés/kartörés stb van, kórházban, pont a munkahelyemről hívtak mentőt, megvan az elérhetősége, azóta volt a bokorban a bringa... Örülök neki akkor legalább tudok neki szólni, szólhattak volna nekem erről korábban is.

Kedd ma jövök be, főnök leb@sz,minek foglalkozok ezzel, hagytam volna ott a bringát ahol van, ember elérhetőségét nem adja ki nekem, oldjam meg máshogy, többet ne hozzak be ilyen holmit hagyjam ott vagy vigyem haza,ha úgyis meg akarom tartani. (persze aztán ha meglátnak rajta esetleg a gazdája leszed róla), ne keverem őket ebbe bele. Hagytam ott egy papírt egy fán feltűnő helyen, hátha jár arra de így, hogy kórházban van nem hinném, hogy mostanában fog arra járni, de ha megkapnám az elérhetőségét tudnék neki szólni, hogy hol keresse a bicót.



2022. jún. 21. 10:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

10


Egyszer tapasztald meg, hogy segítesz és utána te vagy a sz.r, többször nem fogsz ilyet írni.


1x találtam egy táskát iratokkal, bevittem a rendőrségre, kiderült hogy körözik az embert akihez tartozik az irat, 5 órát voltam a rendőrségen, már a végén én voltam a gyanúsított, meg hogy mi közöm az emberhez.

Na ez a hivatalos szerv.


Tavalyelőtt Covid idején egy telefont találtunk ismerősömmel egy padon, régebbi Nokia nyomógombos volt. Felhívtuk a telefonkönyvben található “Apa” nevű embert, egy nő vette fel, aki elkezdte mondani a telefonba, hogy elloptuk a telefonját… Mondtam neki, hogy hölgyem, akkor én ide visszateszem a telefont ahol találtam, aztán keresse meg nyugodtan. Természetesen nem mondtam el hol találtam, rá b.sztam a telefont.


Na én megfogadtam, hogy semmilyen talált tárgyhoz nem nyúlok hozzá. Nekem nincs szükségem nyűgre. És bármennyire is hihetetlen, ezt sokan tapasztalják.


Ez pont ugyanolyan, mint mikor akárki csinálja a palávert mondjuk a villamoson és senki nem tesz semmit. Azért nem tesz senki semmit, mert az embereknek nincs kedve rendőrségre járni évekig, b.sztat a szerv, akkor b.sztat a főnököd, hogy állandóan a rendőrségre jársz, stb.



Mondom, 1x fogsz átélni hasonlót, nagyon meg fogod gondolni hogy legközelebb játszod-e a Tündérkeresztanyát, vagy foglalkozol a saját dolgoddal.

2022. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Shaddark ***** válasza:

"1x találtam egy táskát iratokkal,"

Köszi, ez hasznos tanács. Ha esetleg találok egyet valamikor, csak behajítom az ablakon nekik...

Mondjuk én vagy 3* elhagytam még fiatal bulizós koromban a személyimet, egyszer a tárcámat is, és mindig vissza küldték/hozták nekem. Úgyhogy muszáj hálásnak lennem és ha én találok valamit akkor viszonozni az ismeretlen jó embereknek :)

De dobálni és "kell a teló? menj érte a fagyizóba bazdmeg", - vettem a lapot :)

2022. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12


Tehát akkor még 1x: majd egyszer fogod megtapasztalni a hálátlanságot, utána 2x is meggondolod, hogy játszod-e a Tündérkeresztanyát.

2022. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!