Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jön el az ember életében...

Mikor jön el az ember életében az, hogy gyereket akarjon?

Figyelt kérdés

Eljön egyáltalán mindenkinél? 30+ F vagyok, még nem érzem azt. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy kb kilátástalannak látom mostanában ezt a világot. Hiába dolgozom, egyre kevesebbet ér a pénzem is. Viszont itt van az is, hogy ma feltettem azt a kérdést magamnak, hogyha minden rendben lenne az életemben, akkor bevállalnám-e? Nem volt a válasz. Úgy érzem a lelki egészségem sem hibátlan.

Nálatok milyen feltételek, körülmények között fogalmazódott meg az, hogy jöhet a baba és mennyi idősek voltatok?



#gyerekvállalás ideje #családalapítás ideje
2021. dec. 12. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Változó, de nem jön el mindenkinek.


Nekem akkor jött el, amikor kiléptem egy rossz kapcsolatból, 25 évesen, csak azóta sem találtam megbízható partnert, akivel szóba jöhetne. Előtte nagyon elleneztem amúgy a szülést.

2021. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem jön el mindenkinél, ami nem is vagy az a baj, ha valakinél mégis eljön, de alkalmatlan rá vagy az aktuális párja/férje/felesége ráerőszakolja.

Ha te nem akarsz soha gyereket rendben van, de jársz nyílt lapokkal és mondjad el a jövőbeni párodnak már az elején.

2021. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez nagyon eltérő, és rengeteg minden befolyásolja. Ez egy tipikusan olyan kérdés, amire nincs egységes válasz.
2021. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkinél máskor, de a környezetemben azt látom hogy a megfelelő pár hozzá nagyon sokat számít.
2021. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
38 éves vagyok, a feleségem három évvel fiatalabb. Nekem fél éve jött az az érzés, hogy jó lenne már apának lenni. Egyenlőre még csak próbálkozunk, de már néha nagyin szorongok, hogy már nem fog összejönni, illetve mérges vagyok magamra, hogy miért húztuk eddig. Van olyan kollégám, aki 49 évesen már nagypapa lesz, én meg ha összejön a legnagyobb vágyam, akkor 49 évesen a 8-9 éves gyerekem szülői értekezletén fogok ülni. Fiatalosak vagyunk, ha leborotválom a szakállamat, akkor a boltban elkérik a személyimet ha alkoholt veszek, de akkor is van bennem egy rossz érzés, hogy az miatt, hogy elhúztuk, lemaradok egy csomó mindenről.
2021. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

#2: Igen, az úgy tiszta.

#5: Remélem sikerülni fog! :)

2021. dec. 12. 18:51
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem teljesen egyéni, nekem pl. soha nem volt az érzés, hogy kellene, csak egy ilyen (utólag belátva), külső kényszer volt, hogy ez kell legyen a cél. Aztán ez is elmúlt. Nincs semmi gond, ha nem érzed, hogy akarnád.
2021. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 31 évesen jött el a pillanat hogy akarjak gyereket. 32 éves koromban meg is szültem az elsőt. Remélem a második is könnyen összejön.
2021. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem megvan a megfelelő pár, aki nagyon szeretne már rég óta velem babát, de nekem ez még hosszú évek után sem hozta meg a vágyat hozzá. Szóval ez önmagában nem elég az tuti.

Igazából magamat nem tudom elképzelni anya szerepben. Valószínűleg közrejátszhat hogy nem sok pozitív dolgot láttam a női és anya szerep kapcsán életemben. Saját anyámról és a játszótársaim anyukáiról is szomorú emlékeim vannak. Dohányzó, rohanva kapkodó, idegtől remegő, síró, kiabáló, kiégett és elkeseredett nők. A szép oldalát sose láttam vagy ha láttam se hittem el, hogy nem csak színjáték.

2021. dec. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt mindig is tudtam, hogy szeretnék, de nagyjából 26 éves koromig valahol rémálom is volt. Annyira nem volt meg a háttér és nem volt adott semmilyen feltétel, hogy nagyon nem éreztem ideálisnak a helyzetet. Aztán valami fordult és eluralkodott rajtam a ketyegő óra szindróma. Akkor már két éve hevertem ki a szerelmi csalódásomat és próbáltam a sikertelen kapcsolati kezdeményekből kilábalni. Eldöntöttem, hogy felpofozom magam és befejeztem mind az ismerkedést, mind ezeket a hülye rágódásokat és valahogy elfelejtődött a baba kérdés is. Természetesen pont ekkor sodorta az élet az utamba a mostmár férjemet... :D Még sokat jöttünk-mentünk, ismerkedtünk, élveztük az életet, nem volt ott az ideje a gyerek kérdésnek. Persze megbeszéltük, hogy MAJD mindketten szeretnénk. 5 év után házasodtunk össze és akkorra körvonalazódott is mindkettőnkben, hogy az esküvő után igazából jöhetne is a baba. Minden adott hozzá. A lakhatásunk biztosított, az anyagi körülményeink stabilak, a kapcsolatunkat is annak érezzük. 31 évesen fogant meg, a férjem 36 éves. Ha 5 éve megkérdezed tőle, hogy szeretne-e most azonnal gyereket, akkor azonnal rávágta volna, hogy "hülye vagy?"... :D Az esküvőnk óta, meg jobban tűkön ült hónapról hónapra, hogy vajon most összejött-e. :)

Szóval igenis tud hatalmasat változni az ember hozzáállása, de nem mindenkiben érik meg ez a vágy. Főleg a férfiaknál látom azt a köreimben (zömében diplomás, jó egzisztenciát építők köre), hogy 35 év alatt gyakorlatilag mintha ördögtől való téma lenne a gyerek kérdés. Aztán meg hirtelen pálfordulás és a gyerek élete szerelme.

2021. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!