Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány nyelven beszélsz anyanyel...

Hány nyelven beszélsz anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés

Illetve mennyin felsőfokon?


Melyek ezek?



Onnan jött a kérdés, hogy itt egy válaszoló kihangsúlyozta, nagyon buta lehet, aki nem tud legalább angolul anyanyelvi szinten.


(én magam 4 idegen nyelven beszélek felsőfokon, de egyedül magyarul anyanyelvi szinten)


2017. okt. 12. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyanyelvi szinten csak a magyart, felsőfokon az angolt is, de van egy német nyelvvizsgám is (azt attól függetlenül semmilyen szinten nem beszélem szinte).
2017. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Jujj! Akkor az ország 95%-a buta lenne?! :O
2017. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

A magyaron kívül csak az angolt. Abból felsőfokúm van, de mivel minden nap képzem magam belőle, és rendszeresen történeteket írok rajta, ezért anyanyelvi szinten beszélem.

Ezen kívül még franciául beszélek alapszinten, de abból nincs nyelvvizsgám.


28/L

2017. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Ha a magyart is beleszámítom akkor nulla.
2017. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát csak magyarul beszélek anyanyelvi szinten. (Bár még a gimit nem fejeztem be. :D)

Ezen kívül angolból kb. a középfok szintjén állok, olaszt nemrég kezdtem, franciából pedig szintén középfokon állok.

Szeretnék még sok nyelvet tanulni ezeken kívül is.

2017. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

9.-es gimis vagyok és csak magyarul beszélek anyanyelvi szinten, nincs nyelvvizsgám semmilyen nyelvből, most tanulok 6. éve angolul, jól megy, szerintem a középfok összejönne, bár még egy ideig nem tervezek nyelv vizsgázni. Oroszul most kezdte tanulni, szóval alig tudok, csak pár mondtatot mondani, meg tudok cirill betűkkel írni.

Meg pár egyéb nyelvből(olasz, spanyol, francia, japán...stb) tudok 1-2 mondatot, kifejezést, de nagyröptű csevegéseket nem tudnék folytatni más nyelveken csak magyarul, esetleg angolul.


Ui.: amúgy szerintem rohadtul nem ezen múlik, hogy valaki okos-e vagy buta. Lehet Mari néni csak magyarul tud, de tájékozott, 75 éve alatt sokat látott, hallott, nagy élettapasztalattal, lexikális tudással rendelkezik. Zsuzsika meg 18 éve alatt 5 országban élt 6 nyelven beszél, de nem érdekli semmi, nem olvas, egész nap csak úgy elvan, mint a befőtt, na ő nem okos, hiába beszél 6 nyelvet.

2017. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

6 vagyok.

Bocsánat a sok szóismétlésért, fáradt vagyok.:S

2017. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Anyanyelvi szinten szinten csak magyarul.

Közép és felső között angolul.

2017. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Magyar és orosz, előbbi anyanyelv oké, oroszra meg bőven elég volt a 16 év mióta itt élek. :)
2017. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
1
2017. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!