Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok elolvasni egy...

Miért nem tudok elolvasni egy könyvet sem?

Figyelt kérdés
Hiába érdekel a témája, tíz perc után szétcsúszik a figyelmem. Nem tudok koncentrálni rá. Többször olvasom el ugyanazokat a mondatokat. Nem a fáradtság miatt van, kipihenten is ez a helyzet. A kávé sem segít. Hogy változtassak ezen?

2022. szept. 10. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem érdekel a könyv. Ha érdekes lenne, el tudnád olvasni.
2022. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
NEm ülsz sokat a gépnél? telefonnál? Mi érdekel? Mivel foglalkozol? Milyen könyveket vinnél magaddal a lakatlan szigetre? - (ahol incs térerő, áram, gép, telefon)
2022. szept. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Milyen könyvekkel próbálkoztál?

Lehet, hogy nem vagy hozzászokva a nyelvezetéhez.

Én is így vagyok a történelmi szakkönyvekkel. Hiába érdekel a téma, olyan nyelvezetük van, hogy gyakran kell googliznom egy-egy szó jelentését, így én is szétcsúszom közben, nem élvezetes az egész.

2022. szept. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Volt már könyv, amit végig tudtál olvasni?
2022. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem egy nap alatt kell elolvasni. Ha elfáradsz majd folytatod később. Én is ilyen vagyok, buszon szoktam olvasni 20-25 percet, de utána már zavaros, nehéz koncentrálni. De így is elolvasok évente min. 10 könyvet. Nem sok, de jobb mint a nulla 😊
2022. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez csak eleinte van igy.

Ha naponta elovennéd egy ido mulva nem lenne ez egyre hosszabbra nagyobb tartalmakra több időre nyulik a koncentració.

Egyfajta agytornának vedd.

2022. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Hallgass közben valami relaxációs, vagy pihentető, instrumentális zenét, ami ellazít.


Nem muszáj egyszerre sokat olvasni, csak néhány oldalt, hogy alakuljon ki a szokás.


Én pl szoktam olyat is csinálni, hogy meglegyen a havi egy könyv elolvasása, hogy felosztom a könyv oldalainak számát 30-al és annyi oldalt olvasok el naponta minimum. :)

2022. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%
Mert a konyv idejet mult mar. Mostani digitalis vilagban sokkal tobb inger eri az embert emiatt a konyv mar 0 er. Egy konyv nem adja vissza azokat a magas ingereker amiket megszoktal. Foleg ha rosszul is van megirva.
2022. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Én anno minden egyes este minimum 100 oldalt elolvastam, teljesen mindegy hogy mennyire voltam elfoglalt napközben.

Ez egy kicsit klisé technológia=rossz válasz, de ez akkor változott meg, amikor többet kezdtem a közösségi médiát használni, és amikor mindig betettem valami háttérzajt (tv/youtube) miközben otthon foglalatoskodtam.

Amint hozzászoksz hogy csak rövid ideig figyelj valamire (görgeted a tiktokot, facebookot, vagy a twittert) és/vagy hogy sosem csak egy dologra koncentrálsz, hanem egy csomó mindennel stimulálod egyszerre az agyad, akkor onnantól az agyad igényli is ezt a folytonos stimulaciot, és a hosszú koncentrációt igénylő elfoglaltságok nem fogják lekötni.


Ha úgy érzed hogy ezek a dolgok rád is igazak, akkor annyit tudsz tenni, hogy minimálisra korlátozod a görgetést a telefonodon. Az olvasás meg legyen egy napi rutin, nem pedig olyasmi amit hébe-hóba csinálsz, amikor épp kedved tartja. Egy idő után meg tudod edzeni annyira az agyad, hogy 1-2 nap alatt ki tudj olvasni egy konyvet probléma nélkül. Ami persze sok szempontból a hasznodra válik, hiszen fejleszted vele a koncentrációdat.

2022. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

#8:

Még szerencse, hogy nem mindenki ilyen tipikus netfüggő digitálhippi, mint te.

2022. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!