Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy a nép érzékeny...

Mi az oka, hogy a nép érzékenyebb az állatkínzásra, mint az emberkínzásra? Annyit ilyet hallottam már, hogy jobban sajnálják az embereket.

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

Az ember többször (!!nyilván nem mindig!!!!) tehet arról hogy milyen helyzetbe került.

Plusz az emberekről a mindenkori kormány feladata lenne gondoskodni, az állatokról meg csak önkéntesek tudnak gondoskodni.

2022. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Én is hallottam így nyilatkozó embereket, hogy az emberekért nem kár, de az állatokat ne bántsuk. A nagyrészük csak menő akar lenni, ezért játsza a sztoikust.
2022. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
én általában csak olyan embereknél tapasztalok ilyen hozzáállást, akik maguk is elég defektesek lelkileg.
2022. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka, hogy az állatok sokkal kiszolgáltatottabbak, mint az ember.
2022. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

#1 vagyok

Elfogadom a lepontozást, viszont nagyon kíváncsi lennék az okára. Megindokolná valaki aki pirosat nyomott, hogy miért találta irrelevánsnak a válaszom?

2022. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
#5 Én nem pontoztalak le, de szerintem azért kaptál pirosat, mert a kérdés emberkínzásról szól. Ami miatt szerintem sem az áldozatokat kellene elővenni. Ha hiszékenyek is voltak, vagy butaságot csináltak, az nem mérhető ahhoz a gonoszsághoz, ami abban van, aki szándékosan fájdalmat okoz a másik embernek.
2022. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

#6

Hát mondjuk olyan értelemben vett "emberkínzás" extrém ritka (legalábbis európában) mint ami az állatok ellen mindennapi jelleggel irányul. Ez így összehasonlíthatatlan, úgyhogy én mindenféle helyzetre gondoltam amiben baja esik valakinek.

De amúgy direkt írtam, hogy "nyilván nem mindig". :)

Amúgy "emberkínzás" után legalább a rendőrség tesz valamit.

2022. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

#7 vagyok

Lemaradt, hogy azért köszi a választ.

2022. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Gondoltam, hogy arra gondolsz, csak a kontextusból nem volt teljesen egyértelmű. Értelek, bár valószínűnek tartom, hogy sokkal több emberkínzás történik a világban, mint amennyiről tudunk és nem feltétlenül csak a fejlődő világban.
2022. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kroms ***** válasza:
60%

#5

Ezért: "az emberekről a mindenkori kormány feladata lenne gondoskodni"

Ez konkrétan tévhit, mert az állam feladata nem a szocializmus kiépítése, hanem csak az emberi alapjogok biztosítása lenne.

2022. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!