Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy a nép érzékeny...

Mi az oka, hogy a nép érzékenyebb az állatkínzásra, mint az emberkínzásra? Annyit ilyet hallottam már, hogy jobban sajnálják az embereket.

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 13:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

#10

De, a bűncselekmények elleni fellépés, az egészségügyi és szociális védőháló a mindenkori kormány feladata (lenne), nem értem ez miért szocializmus.

2022. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Aki állatot bánt vagy gyereket, az egy beteg pszichopata nyomorult. A felnőtteknél már más a helyzet. Pl. egy bántalmazó kapcsolatból bármikor ki lehetne lépni, mégsem teszik. Az ilyen akkor magára vessen (bár tudom ez bonyolultabb ennél, mert lehet rossz gyerekkora volt és neki az a normális, hogy verik). De nem egy magatehetetlen ártatlan lény, mint egy állat vagy egy gyerek.
2022. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Kroms ***** válasza:
21%

#11

Mert amiket felsoroltál, azok már a szocializmus legfőbb pillérei.

2022. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

#13

Nézd, most vitatkozhatunk hogy a szocializmusnak mi az ideológiai-gazdasági meghatározása, ez nem a politika rovat... a legtöbb fejlett országban igenis beszedik a pénzt azokra a dolgokra amiket felsoroltam, innentől kezdve elvárható lenne hogy nyújtsák cserébe a szolgáltatást.

2022. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
12. Egy felnőtt is lehet magatehetlen, valamiért kínoznak meg embereket, lekötözve, máshogyan meg. Erőszakolnak is meg embereket, ezeknél nem az áldozat a hibás
2022. nov. 29. 14:59
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki állatot kínoz, embert is fog.

[link]

2022. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
39%

Engem is jobban megérint az állatok kínzása filmekben mint az embereké. Én 2 okot társítok ehhez.


1

Az állatok nem tudnak segítségért kiáltani és kiszolgáltatottak. Az ember felismeri mikor kell segítséget kérni ha nem tette az ő hibája.


2

Az ember kínzása azt sugallja, hogy egy erőbebb ember bánt egy gyengébbet. Gondolom evolúció miatt ez nem zavar minket mert különben a gyenge gének is tovább mehettek volna. Állatnál azért zavarhat mert a prédát gyorsan kellett leölni, ha sokáig ,,játszunk vele" a végén elszaladhat.

2022. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!