Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért élnek az emberek "felnőtt...

Mért élnek az emberek "felnőttes" életet? Más is érez így?

Figyelt kérdés

Azt látom ebből a topicból is, hogy sokan emberfeletti erőfeszítéseket tesznek olyan dolgokért, amik feleslegesek, értéktelenek és örömöt sem okoznak. Utazás, autó, a szükségesnél többet tudó tárgyak, ingatlanok, gyerekek, állatok, stb.

És értetlenül nézem, minek.

Én örülök, ha nem kell ezekkel foglalkoznom, én ezt csak tehernek látom.

Ivás, cigaretta, ezek kifejezetten büdös és rossz ízű dolgok, és még drága is.

Még biztos jutna eszembe, ha törném a fejem.

Mért érdeklik ezek az embereket? Mért vonzódnak hozzájuk?



2023. jan. 18. 21:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
24%
Értem, hogy a mások számára fontos dolgok neked nem mozgatják meg a fantáziád. Akkor keress olyat, ami viszont igen. Nem muszáj a család-munkahely-ház-autó vonalon mozogni célok terén.
2023. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

24

"Mázlista!:)"


???:D

Miért, mit lehet még beszélgetni egy szolgáltatóval?:D Be kell fizetni amit mond és kapod a szolgáltatást, ennyi. Fizetni meg már elég rég nem készpénzzel a postán érdemes:D

Nem kell ehhez mázli, elég ha van bankszámlád:D


És a bank sem írogat. Miért tenné?

2023. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
46%
Én egyáltalán nem szeretnék ilyen életet élni és szerintem ezzel nem vagyok egyedül, de sokan nem merik felvállalni vagy esetleg maguknak sem ismerik be, hogy őket ezek a dolgok nem teszik boldoggá. Nem mondom, hogy senki ne vágyna autóra, házra, gyerekre stb., de elég erős a társadalmi nyomás, ami ezeket kötelező célként állítja be, ettől leszel felnőtt. Néha én is rosszul érzem magam emiatt, de a nap végén magamnak adok igazat. Én nem szeretnék olyan dolgokért dolgozni és olyan dolgokra gyűjteni, amik számomra feleslegesek, használhatatlanok, nem okoznak számomra örömet vagy esetleg irreálisan sok lemondással, küzdéssel érhetőek el. Például semmi szükségem nincs autóra és nem is érdekelnek az autók vagy a vezetés, ezért eszembe nem jut autót venni. Nem szeretnék gyereket, ezért a családalapítás és a velejárói vagy előfeltételei nem is szerepelnek a jövőbeli terveimben. A lakhatás fontos ugyan, de én már saját ingatlanra sem törekszem mert úgy érzem annyi áldozattal járna még a hitelfelvétel is, hogy nekem az nem éri meg. Ellenben például szívesen áldozok számomra fontos dolgokra mint pl. tanulásra (egyetem, tanfolyamok, mobilitási programok), utazásra, háziállatra, hobbira. Mások vagyunk, mindenkinek mások a prioritásai és ezzel nincs is gond, amíg senki nem erőlteti rá másokra a saját elképzeléseit.
2023. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
54%

#22


Akkor úgy tedd fel a kérdést, ne utólag tedd fel másként...


"De ha neked tényleg ez az élvezet mondjuk ahelyett, hogy sétálnál az erdőben és olvasnál, színházba, fürdőbe járnál, táncolnál, énekelnél, szerelmeskednél, barátkoznál, beszélgetnél, akkor meg mért nem tudod elmesélni nekem, hogy mit élsz meg ebben élvezetnek és miért?"


Itt meg már egyáltalán nem tudom miről beszélsz és honnan szedted, hogy ezek helyett mi élvezet nekem.


Az a baj össze vissza írogatsz és teljesen nem létező dolgokat állítasz.


Azért nem lehet neked ezeket elmesélni, mert semmit sem értesz itt meg, és össze vissza írsz butaságokat.

Mikor valaki olyan dolgokat állít amit egyáltalán nem írt senki pláne nem én, azzal kommunikálni egyenesen képtelenség, nem hogy elmesélni miérteket...

2023. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

35: Szerintem benne van minden jelző a kérdésben, csak legfeljebb nem elég erőteljes, és talán átsiklottál felettük.

Példa is van hozva az egyik hozzászólásban.


Tehát erőn felül kapaszkodnak olyan dolgokért, ami nem szolgálja őket, és/vagy már megy a másodikért, miközben az elsőt se élvezte ki. Anyagiakkal, élményben, mindenhogy ezt csinálják.


Volt itt egy család, évi 100 milliónál több a kiadásuk, lízingelnek 6 autót, vesznek évi plusz 1-2 lakást befektetésnek, másik kontinensre mennek évi 5x 3 gyerekkel, és úgy tartják, nem engedhetik meg maguknak, hogy lazítsanak, körömszakadtukig dolgoznak napi 14-15 órákat.

De ugyanezt kicsiben is megcsinálják sokan.

Egyfajta túltermelés vagy hogy fogalmazzak.

Hasonlattal: egyik kezével vásárol, de a másikkal szórja a szemétbe.

Pl. egy kisállattal is lehet annyi időt tölteni, hogy másra nem jut kapacitásod, de kell 3 kutya. Vagy 1 gyerekkel se tölt annyi időt, amennyit kellene, de mégis "gyárt" 3 gyereket...


Sokszor olyan dolgokért erőlködnek, amiről más meg egy legyintéssel le tud mondani, mert nincs igazi értékük, mindegy, hogy objektíven nincs, vagy SZÁMUKRA nincs igazi értékük.

Egész életükben építgetnek valamit, ami valójában semmi.

Közben elmulasztják, ami értékes.


Nem kritika, hanem meg szeretném érteni egy ilyen embernek a vágyszerkezetét.

Mit él meg?

Milyen belső párbeszéd zajlik benne?

(- Még márciusig gyűjtök 300 milliót egy újabb 80 milliós utazásra, és utána majd megengedhetem magamnak, hogy mókusokat fotózzak a parkban és szaladgáljak a mezőn...?)

Vagy csak egy gép?


Érdekel, hogy mivel veszik rá magukat vagy mi mozgatja őket.

2023. jan. 20. 00:13
 36/40 A kérdező kommentje:
Most ahogy írtam, rájöttem, hogy ez olyasmi lehet, mint a kleptománia.:)
2023. jan. 20. 00:15
 37/40 A kérdező kommentje:

26: Értem, és elhiszem. Nem a legtöbb emberről szól a kérdés.

De közben rájöttem azt hiszem.:)

2023. jan. 20. 00:16
 38/40 anonim ***** válasza:

Megválaszolom Neked.

Rengeteg, tényleg nagyon sok ember nem tudja mit akar igazán az életben és csak az előtte lévő mintát követi.

Ezért jelentős a gyermekkor (0-18 év).

A mai világban nincsenek az emberek saját gondolkodásra késztetve, Maguktól meg érthetően nem igazán fognak gondolkozni, ha kicsi koruktól kezdve irányították Őket.

Vegyük a cigit.

Egy tanuló sok stressznek van kitéve és ha látja, hogy mindenki csinálja, nem ártalmas, akkor rászokik, mivel azt mondják Neki, hogy megnyugtatja.

Cigit azért szív az ember, hogy ne legyen ideges és beleszokik a szervezete.

Ugyan ez mondható mindenre.

Külső hatások formálják a tudatlan gyereket, akit a szülőnek kellene terelgetnie rendesen (beszélni a cigiről, az italról, stb), pont amiatt, hogy befolyásolható.

Az a gyerek, akit folyamatosan a közösség nevel, az nem fog azon gondolkozni mit akar igazán, bele lesz kódolva egész életére, hogy Neki az a jó, ami másoknak és követi azokat a példákat.

A halmozás is a téves kódoltság miatt van.

Nem tudja mi teszi igazán boldoggá, úgy tudja az a tárgy fogja, csak nem elég a mennyiség, viszont az érzés egyre kevésbé üt be, hogy boldoggá tesz, de még mindig úgy érzi boldoggá teszi egy kicsit.

Nem tudja igazán mi tenné boldoggá, de ezt a hiányosságot, ezt az űrt azzal kompenzálja, hogy próbál halmozni abból a tárgyból, amiről a kódoltsága miatt úgy érzi az fogja boldoggá tenni, csak kevés a mennyiség.

Nem gondolkoznak az emberek és nincsenek is arra sarkalva, hogy gondolkozzanak.

Csak mintákat követnek és nem tudják mi teszi Őket boldoggá valójában.

Ezért is van az, hogy " átlagos " életet élnek azok, akik gyerekkorukban totál szociális kózegben voltak és ezért van az, hogy az introvertáltabb gyerekkorral rendelkezők nem ilyen dolgokra vágynak.

Ők tudják mit szeretnének, mivel nem mentek bele ebbe a minta hullámba.

2023. jan. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

"Sokszor olyan dolgokért erőlködnek, amiről más meg egy legyintéssel le tud mondani, mert nincs igazi értékük, mindegy, hogy objektíven nincs, vagy SZÁMUKRA nincs igazi értékük."


De épp ezt ugatjuk neked, ember, hogy SZÁMUKRA nincs értékük. Az, hogy ki mit akar, meg tart értékesnek, tök szubjektív. Én jelenleg phd képzéssel szpok, nekem ez értekes, mert akarom, mas meg a halál fszába sem kívánná az egészet.

2023. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés, és a hozzászólásokat olvasva úgy látom vannak itt konkrét megállapítások. Na de nézzük a sajátomat.


Általában véve azt az utat ami valakinek az aktuális dolgainak elérésért meg kellett járni, senki sem látja. Nem tudhatod mennyi munka, álmatlan éjszaka vagy bármi más van mögötte. De nem is baj, ő arra vágyott azért tett, másnak jelentéktelen és felesleges.


Vannak emberek akik a sémákat követik, legyen meg ez meg ez meg ez meg az meg amaz és akkor majd boldog leszek. Ez baromság, és ezt mindenki tudja.

nem attól leszel boldog, hogy megveszel egy régen áhított dolgot amire te 10 évig spóroltál de a szomszéd kisfiúnak már 11 korában megvolt, mert a szülei megvették neki.


Boldog nem a bírtoklástol lesz az ember, hanem attól, amit az a valami okoz neki. Mondok egy egyszerű példát.

Ha pl. veszel egy fúrógépet, nem a gép neked az ami örömet fog okozni, hanem a lyuk amit kifúrsz vele és fel akasztod rá amit akarsz. tehát nem a gépet veszed meg, hanem a lyukat.

Vagy veszel egy serpenyőt a konyhába, aminek a segítségével finom ételeket készíthetsz, akkor az étel fog örömet okozni nem a serpenyő.

De ugyan ez az autó, a telefon, a konzol vagy a számítógép, mosógép vagy bármi más.


Ha semmi célod nincs az életben, akkor miért fogalkozol másokkal akiknek meg van?


Ha az élete neked ennyi, akkor szerezz egy lakatlan szigetet azt élj rajta, nincs abban semmi... Kinek mi az inge, azt vegye magára.

2023. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!