Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik jelensége(ke)t utáljáto...

Melyik jelensége(ke)t utáljátok leginkább a facebookon?

Figyelt kérdés

Én többek között:


1. Ha egy párnak közös profilja van. Attól még, hogy együtt vannak, két külön ember, a fenébe is! Itt mindig csak arra tudok gondolni, hogy a nő leuralja és teljes kontroll alatt tartja a papucs pasiját.


2. Nem láthatóak az ismerősei. Számomra érthetetlen, ennek mi az oka? Miért titkos, hogy kiket ismer? Ha szégyenli őket, miért jelöli vissza?


3. Nem lehet ismerősnek jelölni. Mert ki a fene ő? Az atyaúristen? :) Az ilyen beképzelt embereket ki nem állhatom.


Aztán még lehetne sorolni...



2023. jan. 31. 21:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
A közös profil eléggé irritál. Unokatesómat akartam így évek után megtalálni, de nem sikerült, mert édi-bédi közös profilja van a párjával, kis cuki becenévvel. #kirázahideg
2023. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
34%
Azt, amikor másokat pofáznak ki idegeneknek. Mit érdekel ez téged? Ilyen sokat b@sz az életedhez a facebook, hogy azt lesed, ki hogyan kezeli a saját oldalát? Ez a gáz, nem a három variáció.
2023. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
81%

Engem ezek egyáltalán nem zavarnak, nem is érdekelnek. Nekem is totál titkositva van a profilom. Megtalálni, jelölni tudnak, és ennyi.

Amit viszont nem értek, amikor valakinek több ezer ismerőse van. Olyanok is, akiket egyáltalán nem ismer.

2023. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fb-bolond, és olyan nagyon nem is érdekel, ki hogyan kezeli a saját profilját. Nemrég óta új helyen dolgozom, gondoltam, bejelölöm fb-n azokat, akikkel jóban lettem, de egy Kovács 23 Lajost pl. elég nehéz megtalálni - főleg, ha nincs rendesen kitöltve az adatlapja. Ilyenkor megnézném, hogy a másik kolléga, Gipsz Jakab kiket ismer, hátha ott fellelem a Lajost, de nem tudom, mert Jakab letitkosította magát, mint valami CIA-ügynök.

Jó, nem nagy probléma, de azért hadd legyen már véleményem. Ki nem állhatom ezt a végtelenül píszí ingermentes világot. Az ilyen "egycsaj" félék csak néznek ki a fejükből meg legelnek a réten....

2023. jan. 31. 22:01
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező által említettekből


1. közös profil - ezt igazából elképzelni sem tudom, mennyire működik a gyakorlatban. Ha ugyanazt a fiókot használják mindketten akkor az csak annyit jelent, hogy 100 %-ig megbíznak egymásban? Dehát magán levelezéseik attól még lehetnek pl. a férfinak a sörözős haverokkal, a nőnek a babázós barátnőkkel, kolléganőkkel. Szóval ez szerintem elég nagy felelőtlenség.


2. ismerősök titkosítása - ezek jellemzően 1-2 embernek szólnak, nem amblokk az összes ismerősnek, csak így lehet beállítani. Jellemzően féltékenység, szeretős ügyek, érdekellentétek, kibeszélések elkerülése, stb. állhat mögötte


3. Nem lehet ismerősnek jelölni - szerintem ez csak annyi, hogy különböző reklámcégek, meg kamuprofilok ne jelöljék be. Amolyan hasonló, mint a telefonon a privát szám. Más okát nem tudom elképzelni. Max nem jelöl vissza oszt' jónapot.


A #3-as válaszoló által említett "több ezer ismerős" is jogos észrevétel, de gyanítom ezt jellemzően tiniknél, fiataloknál látta, akiknek még ez jelent valamilyen sikerélményt, hogy bejelölik a fél várost, aztán ettől érzik magukat valakinek, hogy már 4569 ismerősük van. Később ezt persze kinövi az ember, de nem kezdi el egyesével törölgetni az ismerőseit.

2023. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
26%

Az "egycsaj" nevű kommentáló mindenhol elég alpári stílusban kommentál, abban vagyok biztos, hogy lánynemű, úgyhogy ne törődj vele kérdező. :D


Én teljesen megértem, amiket írsz, engem is nagyon idegesítenek. Ezért jöttem le Facebookról és sokkal boldogabb vagyok azóta.

2023. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok, amit kihagytam még

Nekem nem annyira inkább személyekkel van bajom, inkább az olyasmi jelenségekkel, hogy pl.

Városi FB csoportok. (XY-ban láttam/hallottam csoportokra gondolok). AA bejegyzések moderátori jóváhagyással kerülnek csak ki. Na most ha operatív hírről van szó - baleset, útlezárás, dugó, elveszett, megtaláltam, stb - azok mire kikerülnek és mindenki látja, lehet, hogy már rég nem aktuálisak. Aztán ha ezt szóvá teszik még az admin van felháborodva sok esetben. Hát, ha nem tud gyakran hogy "hát mi is emberek vagyunk". De ha nem tud gyakran ránézni, akkor minek vállalja el? Meg egyébként is, nem egyszerűbb majd utólag törölni a nem odavaló posztokat?

2023. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
*abban sem vagyok biztos
2023. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%

Azert titkositok, hogy a kollegak, akik azt hiszik, oribarik lettunk mert normalisan beszelek veluk, ne kukkoljanak bele az eletembe es jelolgessenek be :)

En csoportok, cikkek olvasasara hasznalom a Facebookot, nem random ismerosok gyujtesere, akikkel ket ev mulva mar ugysem dolgozom egy helyen valoszinuleg.

2023. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
51%
Akkor lesz majd demokrácia, ha ezek az egyéni szokások nem okoznak fejfájást, gyanakvást, dühöt, lincshangulatot, pogrom utáni vágyakozást. Erre, az itt olvasható példák szerint, Magyarországon kevés az esély. Gondolom, a nyilasok is így kezdték, hogy de ez meg minek eszik korán vacsorát? Azt a vége a folyóba lövés lett.
2023. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!