Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnák ez ellen tenni?(...

Mit tudnák ez ellen tenni?( borzalmasan idegesít)

Figyelt kérdés
Nagyon zavaró az, ha valaki megcsinál helyettem valamit amit nem kértem, és utánna elvárja, hogy napokig hálálkodjunk, mert neki nem elég egy köszönöm. És ezután még én leszek a lusta, a béna aki semmit nem csinál soha. De ha azt mondom, majd megcsinálom az neki nem elég, vagy amikor direkt megkérem, hogy ne csinálja meg majd én fogom akkor még ő sértődik meg, hogy milyen bunkó vagyok. A másik pedig, ki nem állhatom ha hozzáérnek a cuccaimhoz, és ezt nem tudom nekik úgy elmondani, hogy megértsék! Annyiszor elmondtam, hogy ne pakoljanak a szobámba,( általában nincs nagy kupi) de nem hagynak békén. Ha éppen olyan kedvük van, akkor mondogatják, hogy irány takarítani a szobádba, de kérlek, majd kitakarítom akkor amikor én szeretném, vagy amikor úgy érzem ki kell! Miért nem lehet ezeket megérteni?

2023. febr. 5. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rakj te is rendet az ő szobájukban kéretlenül,vagy csinálj meg valamit helyettük,és mosolyogva mondd,hogy úgy érezted viszonoznod kell a kedvességüket.Nem nagyon tudsz ezekkel mit csinálni.Egy melótársam játszotta azt,hogy időnként megcsinálta a dolgomat,mindezt az én érdekemben,mert ő annyira önfeláldozó,de ráadásul nem is jól csinálta meg.Mondtam neki,ki kérte,hogy csináld meg? Erre csak húzta a száját,nem tudott mit mondani.
2023. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem irtad, hogy milyen kapcsolatban állsz a téged borzasztoan idegesitövel?
2023. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek a lakótársaid? ALAP, hogy nem mászkálunk be engedély nélkül egymás szobájába, ilyennel nem is fenyegetőzünk. Én időnként elmosogatok helyette - mert szeretek mosogatni, engem kikapcsol, meg mert utálom, ha mosatlan van a mosogatóban - és emiatt eszem ágában nem lenne szemrehányást tenni neki. Ha kitakarítom a konyhát, ahol ő egész héten vacsit főzött, miközben én heti egyszer főzök (de akkor ötnapnyit), akkor nyilván nem hánytorgatom fel, mert ő sem hánytorgatja fel azt, mikor én hagytam kupit (az ötnapnyi meal prep-em után), azzal a címszóval, hogy majd holnap eltakarítom, de nem várta meg a holnapot, mert ő aznap akart rendet.

Én a helyedben lépnék, ahol ennyire nem tisztelnek, hogy mondasz valamit, és nem veszik figyelembe, meg bejárkálnak a szobádba (vagy csak felvetik), az szerintem offos. Volt nekem is olyan lakótársam, akivel képtelen voltam együttélni, mert számomra már túl kupis volt, de erre nem az a megoldás, hogy terrorizálom, hanem az, hogy külön költöztünk...

Mindenesetre én ezek után a szobámat zárnám, az biztos.

Amúgy tényleg, kik ezek, lakótársaid, szüleid?

2023. febr. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Legtöbször a tesóm meg a szobatakarítással a rendmániás nagymamám..
2023. febr. 6. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért felvetődik, hogy vajon nem nálad van-a hiba.
2023. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!