Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az ellen, ha...

Mit tegyek az ellen, ha borzalmasan szenilis vagyok?

Figyelt kérdés

Irreális módon nem emlékszek dolgokra, és itt most nem az iskolában tanultakra gondolok, mert nagyon is jó tanuló vagyok, és gyorsan megjegyzem a dolgokat. Viszont azt, hogy hová pakolom a dolgaim, nem tudom, ami azért rossz, mert rengeteg mindent elhagyok (vagy csak nagyon sokat kell keresnem). Onnan tudom egyedül, hogy mim hol van, hogy tudom merre szoktam lepakolni. Ha meg egy lapot/ csekket adnak nekünk a suliban, biztosan elfelejtem odaadni anyumêknak.

Vagy olyanok szoktak lenni még, hogy beszêlnek hozzám, és alapból is nehezen hallok, de néha ok nélkül elkalandozok, és fogalmam sincs, hogy mit mondott a másik. Vagy olyan is volt, hogy tesóm kiállt a garázsból a szemem előtt, és nem fogtam fel, hogy kiállt, aztán megkérdeztem anyumat, hogy kinyissam e tesómnak a kaput, hogy ki tudjon állnixd Sorolhatnám még, hogy milyen hatalmas hülyeségeket csináltam, de néha tényleg nagyon rosszul érzem magam miattuk, és nem tudom, hogy kihez forduljak..


2017. dec. 22. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez figyelmi probléma inkább. Legyen mondennek állandó helye. És mindent írj fel noteszbe, vagy állíts be emlékeztetőnek a telefonodra. Vagy ha nagyon súlyosnak érzed, kérdezd meg első körben a háziorvost, ő majd tovább küld - ha kell.
2017. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Figyelemhiány, ez egy létező magatartászavar. Legtöbbször hiperaktivitással szokott együtt járni, ez az ADHD. A tied meg csak ADD. Nem igazán van rá gyógymód. Az elvégzendő teendőidet meg hogy mit hova tettél, felírhatod egy füzetbe, ami fix helyen van.
2017. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😁😁 Megpróbálok ezentúl jobban jegyzetelni, rosszabb esetben megkeresem az orvost vele ><
2017. dec. 22. 19:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Második kommentelő a "még csak" alatt azt érted, hogy változni fog/ változhat idővel? ><
2017. dec. 22. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!