Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék megint introve...

Hogyan lehetnék megint introvertált?

Figyelt kérdés

Egész iskolás korom alatt (általános iskola, középiskola, egyetem) nagyon intorvertált voltam, egy kukkot sem szóltam senkihez sem, szó szerint.


Jelenleg dolgozom, de más területen, mint a végzettségem, és sok emberrel dolgozom együtt, és túlságosan is nyitott lettem, azóta mióta dolgozom, szinte mindent tudnak rólam már a kollégáim, állandóan fárasztom őket valami hülye viccel...


Szeretnék megint zárkózott és introvertált lenni, mit kéne tennem?


2023. febr. 26. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen okból szeretnél újra introvetált lenni? Nem érzed így jól Magad?


Rajtad múlik, hogy mennyire adod ki Magad. Ehhez önuralom kell, nem kevés.

2023. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magadtól nem tudsz az lenni, ez olyan, mintha egyik pillanatról a másikra depressziós akarnál lenni.
2023. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, nem érzem így jól magam. Úgy érzem, hogy emiatt lenéznek a kollégák és nem kapok elég tiszteletet. Mert az elején még mindenki nagyon tisztelt, és máshogy viselkedett velem, amikor még csendesebb voltam.
2023. febr. 26. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy, de nem attól fognak tisztelni, hogy introvetált leszel. Próbáld meg, hogy kevesebb infót adsz ki Magadról és kevesebbet viccelődsz, mert a "poéngyáros" embereket nagyon nehéz komolyan venni. Ne engedd, hogy Te legyél a munkahely bohóca!
2023. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezd azzal, hogy nem írogatsz ki hülye kérdéseket, hanem inkább megtartod magadnak.
2023. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az introvertáltságnak nincs köze a nyitottsághoz vagy a zárkózottsághoz. Introvertált vagy.
2023. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, ilyenkor kellemetlenül érzed magad, mert ugyan megnyílsz az emberek felé, de ők ezt nem reagálják le jól számodra. Ismerős ez az érzés. Annyiszor megfogattam én is utána, hogy oké, akkor többet nem szólok hozzá semmihez sem, de mégis spontán jöttek ezek a megnyilvánulások, és egyszer valaki meg is jegyezte felém viccesen, hogy ha én beszélek, akkor csak hülyeségeket mondok. Akárhogy is, az engem nagyon szíven ütött, így azóta jobban figyelek arra, hogy miket mondok ki. Igazából nem kell introvertáltnak lenni, ettől nem fognak jobban tisztelni, egyszerűen csak leszarják, hogy mi van veled, semleges vagy a számukra. Inkább előbb gondold végig magadban, hogy hülyén fog hangzani az, amit kimondasz, vagy sem, kíváncsi-e egyáltalán valaki rá. Ha megbizonyosodtál arról, hogy igen, szerinted ez egy értelmes dolog, akkor mondd ki! Ha erre valaki mégsem tud jól reagálni, hát akkor meg ez van, nincs semmi baj. Nem vagyunk egyforma gondolkodásúak, ettől még ne érezd magad szarul. Próbáld meg ezt a negatív érzést valami pozitívba átvinni, és értsd meg a másikat is. Akikkel meg nem működik a kommunikáció, felejtsd el őket.
2023. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!