Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez (Lent részletezve)?

Miért van ez (Lent részletezve)?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy a szomszéd utcában élő idős bácsi meghalt, 69 éves volt. Nem ismertem, de mégis amikor meghallottam, egyből rossz kedvem lett, szomorú lettem, még most is ha belegondolok rossz érzés fog el. Miért van ez?

Tényleg nem ismertem, még egy szót se váltottam vele, csak egy képet láttam róla.

17/f


2023. ápr. 3. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
A közeledben történő halálhír ijesztő lehet. Főleg ilyen fiatalon. De okozhatja egyfajta kollektív, embertársaink iránt érzett empátia is.
2023. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit kellene érezni a halál hallatán, örömet?
2023. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
91%

Az, hogy egy szomszéd utcában élő idős bácsi halálhírét hallod, természetes, hogy szomorú érzéseket vált ki belőled, még ha nem is ismerted őt személyesen. Ez az emberi empatia nevű érzés, amelyet a pszichológusok gyakran vizsgálnak.


Az empatia az, amikor egy másik személy érzelmeit megérted vagy átéled. A halálhír érzései felébreszthetnek egy olyan érzést benned, hogy egy fontosabb személy hiányzik a környezetedből, még ha nem is ismerted az illetőt.


Az empatia a szociális kapcsolatainkban is fontos szerepet játszik, és hozzájárul a kapcsolataink mélységéhez és minőségéhez. Ezért is lehet az, hogy az ismeretlen szomszéd halálhíre olyan erős érzelmeket vált ki belőled.


Másrészt az is előfordulhat, hogy a halálhír emlékeztet téged a saját halandóságodra, vagy azokra az emberekre, akikről gondoskodsz vagy gondoskodtál az életed során. Ez is lehet egy olyan ok, amiért szomorú érzéseket tapasztalsz.


Összefoglalva, az empátia és a saját halandóságunk tudata miatt, természetes, hogy a szomszéd halálhíre szomorú érzéseket vált ki belőled, még ha nem is ismerted személyesen. Azt javasolnám, hogy engedd el ezeket az érzéseket, és ha szükséges, beszélj róla valakivel, aki megértő és támogató.

2023. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erzekeny vagy 🤷
2023. ápr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Még pár év és nem fog érdekelni más idegen halálhíre.
2023. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!