Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok dolgozni. Milyen...

Nem akarok dolgozni. Milyen átnevelő módszerekkel lehet ezen a hozzáálláson változtatni?

Figyelt kérdés

A munka egyszerűen nem érdekel. Nem érdekel, hogy muszáj a létfenntartáshoz a társadalomban. Minden munkaleírás, amit olvasok, nyomorúságosan hangzik, bármilyen jó a fizetés. Bár pályakezdőként a fizetés is egy hulladék mindenhol. Október óta munkanélküli vagyok. Ha nem lenne állandó félelmem a szegénységtől, a hajléktalanságtól és az élelmiszerhiánytól, a mennyország lenne ez az állapot, hogy eltartanak szüleim. Igen, élősködő ingyenélő here akarok lenni ha felnövök.

Csak a YouTube-ot akarom nézni egész nap, utazni és új ételeket kipróbálni. Szeretnék videojátékokkal játszani, művészetet csinálni és nevetni a mémeken. ezeket mind anélkül, hogy heti 40 órát olyanra áldozzak, ami megterhel. Csak élvezni akarom, hogy élek. Őszintén nem tudok olyan munkát elképzelni vagy találni, amiben ne szeretném végül megölni magam mondjuk 1 hónap után.

Értem, hogy fontos az élethez a munka, de ezt teljes mértékben nem tudom elfogadni. Pszichológushoz járok egy jó ideje, de nem talál a dogmatikus munkaellenességemben fogást és zátonyra futottunk. Pszichiáterhez szeretne íratni, de azt mondja, hogyha ennyire aktívan ellenkezem a társadalomba integrálás ellen akkor ott sem fognak tudni velem mit kezdeni. Szerinte ha nem sikerül magam átnevelni ebből az állapotból akkor hamar meghalok.

Szóval kérdés: Milyen akaratom elleni, kényszerítő átnevelés segíthetne rajtam?



2023. máj. 12. 11:04
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Mit dolgozol pontosan 20-as?
2023. máj. 12. 12:26
 22/42 anonim ***** válasza:
74%

Ha majd az utolsó filléreiden eltemetted a szüleidet, és következő hónapban kikapcsolják az internetet, és ninics több YouTube, akkor talán ráveszed magad.


Egyébként ha csak a pénzről szólna a munka, akkor sokkal jobban keresnének az emberek. Nem, az egészségesebb ember az önmegvalósítás eszközét is látja ebben.

2023. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
65%

13havalobantapasztalterdolakohajlektalanvagyokakkormireezakerdes? Bizony hasznos dolog a gondolkodás, a miértek és a hogyanok megfejtése!



10-es vagyok.

18-as / kérdező! Van némi szülői anyagi támogatásom. Áramért pedig menni kell. Sokat.

Nem mindenki ugyanazon okokból válik hajléktalanná. És logikus is, hogy nem mindenkinek ugyanazok az előre mozdítsok szükségek. Betegségeim vannak. Többek között azért nem boldogultam az életben. És arra a kérdésre pedig, hogy "Miért nem lakok akkor a szüleimmel?" nem válaszolok. Gondolkozzon el ezen, aki akar.


Nekem sok éve ugyanez volt az egyik akadály abban, hogy tovább tanuljak. 3 testvérem van, mind idősebbek. Ebből 2-vel éltem rendszerint és ők mondogatták, hogy milyenek a munkahelyek, mert nem tudták feldolgozni, hogy a főnök ilyen, meg olyan, ezzel kivételezik, a munkatársak ilyenek meg olyanok stb. Én csak ezt az oldalt láttam. Nyilván megvan ez a világban, de nem csak ez van meg. És igen, a legtöbb helyen egy végzettség nélküli valakit valószínűleg lekezelnek és ugráltatnak. DE! nem mindenhol.

Dolgoztam külföldön is, Dániában. Csak nyári szezon munkára, néhány nap híján 2 hónapot. Jobb volt a bér (1.850 Ft nettó és nem kellett fizetni lakbért, se rezsit (igaz, nyáron voltam ott, fűtés nem volt, lakókocsiban laktam - ők biztosították)) és álmélkodtam az ottaniak hozzáállásán, nem magyar szemlélet van ott. Többet keresnek ott az emberek (igaz drágább is az élet), de úgy láttam, hogy általánosságban boldogabbak is. Nem írok erről többet, mert hosszú, legfeljebb kérésre.

Általuk mentem ki: [link] A megállapodott bért megkaptam. A papír munkát elvégezték.


Te nem dolgozni nem akarsz, hanem megalázó beosztásban vagy megalázó bért nem akarsz kapni. Viszont ehhez az értelmetlen internetezés helyett el kellene kezdened valamit tanulni. Mondjuk programozás. Mert bevétel nélkül nem fogod tartani a jelenlegi életszínvonaladat és a megcélzott életszínvonalból sem lesz semmi 0 Ft bevétellel.

(Még egyszer: én betegség miatt vagyok hátrányban.)


Azt javaslom, hogy ismerkedj meg valakivel (ha nincs a valóságban - mert ugye nincs, ez a kérdésedből derül ki -, úgy akár itt gyakorin), aki olyan hozzád közeli munkahelyen dolgozik, ahol nem kezelik le az embert, és menj el oda dolgozni. Nem kell elkötelezned magad ott, bár aki még nem dolgozott, annak sok félelme lehet.

Ha nem győzöd le a gyávaságodat (mert bizony nekem is nehezen ment), úgy kérd meg, hogy segítsen bele a munka világába. Segítsen el az interjúra (ha munkaideje is egybeesik vele). Akkor már nem lesz visszaút, ha beléptél az épületbe - ezt a mondatot a gyávaság miatt írom.

Ahhoz pedig, hogy ne megalázó bért kapj, valamit adni kell az embereknek. Többet, mint az emberek többsége. És kell élet/munkatapasztalat is, mert gyáván nem fogsz majd olyan béremelést kérni, ami megillet téged. A főnök vagy tulajdonos pedig nem fog odamenni hozzád, hogy ad 30%-os béremelést. Ezt neked kell kérni, méghozzá talpraesetten. A tanulás folyamata kudarcokból és fájdalmakból (is) áll.

Gyávaság leküzdésére ajánlom: [link] youtube csatornája is van.

13havalobantapasztalterdolakohajlektalanvagyokakkormireezakerdes? Bizony hasznos dolog a gondolkodás, a miértek és hogyanok megfejtése!



10-es vagyok.

18-as / kérdező! Van némi szülői anyagi támogatásom. Áramért pedig menni kell. Sokat.

Nem mindenki ugyanazon okokból válik hajléktalanná. És logikus is, hogy nem mindenkinek ugyanazok az előre mozdítsok szükségek. Betegségeim vannak. Többek között azért nem boldogultam az életben. És arra a kérdésre pedig, hogy "Miért nem lakok akkor a szüleimmel?" nem válaszolok. Gondolkozzon el ezen, aki akar.


Nekem sok éve ugyanez volt az egyik akadály abban, hogy tovább tanuljak. 3 testvérem van, mind idősebbek. Ebből 2-vel éltem rendszerint és ők mondogatták, hogy milyenek a munkahelyek, mert nem tudták feldolgozni, hogy a főnök ilyen, meg olyan, ezzel kivételezik, a munkatársak ilyenek meg olyanok stb. Én csak ezt az oldalt láttam. Nyilván megvan ez a világban, de nem csak ez van meg. És igen, a legtöbb helyen egy végzettség nélküli valakit valószínűleg lekezelnek és ugráltatnak. DE! nem mindenhol.

Dolgoztam külföldön is, Dániában. Csak nyári szezon munkára, néhány nap híján 2 hónapot. Jobb volt a bér (1.850 Ft nettó és nem kellett fizetni lakbért, se rezsit (igaz, nyáron voltam ott, fűtés nem volt, lakókocsiban laktam - ők biztosították)) és álmélkodtam az ottaniak hozzáállásán, nem magyar szemlélet van ott. Többet keresnek ott az emberek (igaz drágább is az élet), de úgy láttam, hogy általánosságban boldogabbak is. Nem írok erről többet, mert hosszú, legfeljebb kérésre.

Általuk mentem ki: [link] A megállapodott bért megkaptam. A papír munkát elvégezték.


Te nem dolgozni nem akarsz, hanem megalázó beosztásban vagy megalázó bért nem akarsz kapni. Viszont ehhez az értelmetlen internetezés helyett el kellene kezdened valamit tanulni. Mondjuk programozás. Mert bevétel nélkül nem fogod tartani a jelenlegi életszínvonaladat és a megcélzott életszínvonalból sem lesz semmi 0 Ft bevétellel.

(Még egyszer: én betegség miatt vagyok hátrányban.)


Azt javaslom, hogy ismerkedj meg valakivel (ha nincs a valóságban - mert ugye nincs, ez a kérdésedből derül ki -, úgy akár itt gyakorin), aki olyan hozzád közeli munkahelyen dolgozik, ahol nem kezelik le az embert, és menj el oda dolgozni. Nem kell elkötelezned magad ott, bár aki még nem dolgozott, annak sok félelme lehet.

Ha nem győzöd le a gyávaságodat (mert bizony nekem is nehezen ment), úgy kérd meg, hogy segítsen bele a munka világába. Segítsen el az interjúra (ha munkaideje is egybeesik vele). Akkor már nem lesz visszaút, ha beléptél az épületbe - ezt a mondatot a gyávaság miatt írom.

Ahhoz pedig, hogy ne megalázó bért kapj, valamit adni kell az embereknek. Többet, mint az emberek többsége. És kell élet/munkatapasztalat is, mert gyáván nem fogsz majd olyan béremelést kérni, ami megillet téged. A főnök vagy tulajdonos pedig nem fog odamenni hozzád, hogy ad 30%-os béremelést. Ezt neked kell kérni, méghozzá talpraesetten. A tanulás folyamata kudarcokból és fájdalmakból (is) áll.

Gyávaság leküzdésére ajánlom: [link] youtube csatornája is van.

2023. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
40%
A kötelezettség...
2023. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
40%
Azért lehet sok pénzt keresni ebben az országban munka nélkül is. Nézd meg a fideszeseket! Akad köztük rengeteg akik életükben egyetlen napot se dolgoztak, mégis nagyban élik a magyar álmot, kurvák, kokain, jacht. Ráadásként az országunk java már a privát számlájukon, vagy simán a kezükre játszva. Mondjuk külsősként hátszél nélkül ide nem nagyon lehet bekerülni munka nélkül, rengeteget kéne nyalni és teperni, meg totál kihasználnának mivel az alsó szintről indulnál. Meg hát ehhez szerintem nem sok embernek lenne gyomra se.
2023. máj. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
42%

"Tudom, hogy fizetni kell de nem akarom elfogadni az élet működését".


És ki nem szarja le, hogy nem akarod elfogadni? :D Leszarjuk. Ha elfogadod, ha nem fogadod el, akkor is ez van. Ne fogadd el. Tengődj, ahogy tudsz. Ha mégsem fogod élvezni, azt is leszarjuk, mert te csináltad magadnak. Ezt kéne megértened, hogy senkit nem érdekel a megváltoztathatalan normákon való kínlódásod, és senkinek nem kell veled foglalkoznia, senki nem köteles áldozatot hozni a kedvedért, a magáéból adni, biztosítani neked bármit.

Most nagyon kedvesen hidegen hagy téged, hogy a szüleiddel csináltatod magad helyett azt, amihez nincs kedved, és terhet raksz rájuk a hülyeségeddel. Ideje lenne, hogy őket is hidegen hagyja végre, hogy van-e internet meg videojáték a Bubukának, hogy jól érezze magát. Én eléggé elengedném a kezed. Kvártély, napi egyszeri koszt (olyan, amilyen), egy lavór víz, aztán sok szerencsét a szórakozáshoz.

2023. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
95%

[link]


😃😂

2023. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
81%
Csinálj youtube csatornát, hatha befutsz.
2023. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
96%
Dolgozni senki sem akar, csak épp muszáj.
2023. jún. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Kroms ***** válasza:
93%
Van, aki kockulással keres havi szinten milliókat, tehát ez sem lehetetlen. Csak annyi kell hozzá, hogy a versenytársak min. 90%-ánál szórakoztatóbb legyél...
2023. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!