Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok dolgozni. Milyen...

Nem akarok dolgozni. Milyen átnevelő módszerekkel lehet ezen a hozzáálláson változtatni?

Figyelt kérdés

A munka egyszerűen nem érdekel. Nem érdekel, hogy muszáj a létfenntartáshoz a társadalomban. Minden munkaleírás, amit olvasok, nyomorúságosan hangzik, bármilyen jó a fizetés. Bár pályakezdőként a fizetés is egy hulladék mindenhol. Október óta munkanélküli vagyok. Ha nem lenne állandó félelmem a szegénységtől, a hajléktalanságtól és az élelmiszerhiánytól, a mennyország lenne ez az állapot, hogy eltartanak szüleim. Igen, élősködő ingyenélő here akarok lenni ha felnövök.

Csak a YouTube-ot akarom nézni egész nap, utazni és új ételeket kipróbálni. Szeretnék videojátékokkal játszani, művészetet csinálni és nevetni a mémeken. ezeket mind anélkül, hogy heti 40 órát olyanra áldozzak, ami megterhel. Csak élvezni akarom, hogy élek. Őszintén nem tudok olyan munkát elképzelni vagy találni, amiben ne szeretném végül megölni magam mondjuk 1 hónap után.

Értem, hogy fontos az élethez a munka, de ezt teljes mértékben nem tudom elfogadni. Pszichológushoz járok egy jó ideje, de nem talál a dogmatikus munkaellenességemben fogást és zátonyra futottunk. Pszichiáterhez szeretne íratni, de azt mondja, hogyha ennyire aktívan ellenkezem a társadalomba integrálás ellen akkor ott sem fognak tudni velem mit kezdeni. Szerinte ha nem sikerül magam átnevelni ebből az állapotból akkor hamar meghalok.

Szóval kérdés: Milyen akaratom elleni, kényszerítő átnevelés segíthetne rajtam?



2023. máj. 12. 11:04
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
89%

#40:

Az, hogy egyedül lakom, nem azt jelenti, hogy állandóan magányos vagyok, szinte mindig volt barátnőm. Szándékosan alakítottam úgy, hogy egyedül éljek, sosem szerettem állandóan összezárva lenni mással, még akkor se, ha nagyon szerettem az illetőt. Nem a lakás mérete miatt, akkor is ugyanezt éreztem, amikor egyik exnőmmel egy három szobás lakásban éltünk közösen. Az én életstílusomhoz elegendő egy ekkora lakás, ennél nagyobb csak feleslegesen növelné a fűtés-számlát és a közös költséget.


Amúgy nem állítottam, hogy az én példám bárki számára követendő vagy irigylésre méltó, csak mint működőképes alternatívát mutattam a kérdezőnek, mert a kérdése alapján sokban magamra ismertem. #39 voltam.

2023. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
91%

Ismerősöm egy igazán lusta gyerek volt. Huszonéves korában a szülei megvontak tőle minden pénzt és élelmet, mert már nem tanult és semmit nem volt hajlandó dolgozni. Még otthon annyit se csinált, hogy maga után elpakolt, vagy feltakarított volna. Majd kényszerből eljárt ide-oda dolgozni, de hosszabb távon sehol se bírta. Most külföldön él, ott is gyakran váltogatja a munkahelyeit, nincs soha félretett pénze, csak napról napra él, közben (mivel meleg) idősebb férfiakkal szexel pénzért.


Ezt a példát csak leírtam, így is lehet éldegélni. Ja, ő is mindig csak netezett otthon.

2023. aug. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!