Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bunkók az emberek?

Miért ilyen bunkók az emberek?

Figyelt kérdés

Sokszor van hogy a messengerben, viber-en, csak 1 hét múlva olvassák el, amit írok és válaszolnak (ha válaszolnak)

Elhiszem, hogy mindenkinek sok dolga van, de a mai világban MINDENKINEK a kezében van a telefon nap mint nap.

Kizárt dolog, hogy nem látja.

Kezdem azt hinni, hogy velem van a baj és mindenki utál...

Egyszerűen nem tudom, hogy miért , mert szerintem okot nem adtam rá.

Nekem, ha írnak én mindig segítek, legyen az iskola vagy munka.

Lehet pont ez a gond, hogy tudják hogy "majd a h*lye elküldi". Én úgy vagyok vele, ha én segítek nekem is fognak, de nagyon úgy tűnik, hogy nem. Ha viszont nem segítek azt érzem, hogy még jobban ki leszek rekesztve. Nem tudom mit tehetnék...

Nem azt szoktam írni hogy "szia mizu" hanem pl. ha nem vagyok órán elkérem az anyagot, vagy kérdezek valamit hogy ezt és ezt az eredményt hogyan kaptuk meg. Ez annyira gáz ?!

Sokan biztos nem is foglalkoznának ezzel, de engem nagyon bosszant, hogy 1-2 hét múlva írnak vissza amikor már nem is aktuális a dolog, vagy el sem olvassák vissza sem írnak.

Ez természetes a mai világban?

Megértem, hogy nem én vagyok a világ közepe és nem fog nekem 10 percen belül mindenki pattanni, de ha valaki elérhető, ráér kommenteli/like-olni akkor mi a büdös francért nem lehet válaszolni az üzenetre??? Ezt mondja meg nekem valaki. Köszi


2023. máj. 13. 10:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Azért segítek, mert én azt gondolnám hogy ők is fognak segíteni, és nekem a lelkiismeretem nem engedi meg azt hogy ne segítsek, aztán persze mindig megbánom.

És mindig az van bennem, ha nem küldöm el senki nem áll velem szóba.

Alapból 6 fős a csoport, tehát nem tehetem meg azt, hogy akkor más majd segít mert nem vagyunk sokan.

Megoldanám egyedül, de egyéni tanrendes vagyok és van amikor nem tudom munka miatt órára járni, muszáj tőlük elkérném ( nem akarok állandóan a tanároknak írni) ezért nem nagyon tudom megtenni azt, hogy nem küldök el nekik semmit, pedig legszívesebben amilyen ők velem ezt tenném.

2023. máj. 13. 13:41
 12/23 anonim ***** válasza:
31%

Az üzenetnek nincs válaszadási ideje! Tessék már felfogni;)


Ha fontos, akkor szóban beszélsz valakivel:)


Amúgy, add mindenkinek azt, amit ad feléd...ez ennyire egyszerű...

2023. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#12


Te melyik században élsz? Ne haragudj :)

Szóban??? És hogyan ha nem találkozom velük ?!

Ha ott lennék az órán nyilván meglenne az anyag nem kellene elkérnem.


NEM e-mail-ről van szó, amit mindenki akkor olvas amikor ráér hanem MESSENGER üzenet, amit egyből lát mivel az embereknek manapság mindig kezükben van a telefon és látom is, hogy ELÉRHETŐEK (fb-on kommentelnek, lájkolnak; nem nehéz kitalálni, hogy elérhetőek ) csak szimplán nem nyitják meg az üzenetet.

2023. máj. 13. 15:21
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
#11 pedig ha nem kapod meg akkor hanyagolni kéne. Engedd el a lelkiismereted, aki nem érdemli meg azzal ne tegyél jót mett te fogsz szenvedni utána. Inkabb kérd el a tanártól.
2023. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

#14 Magyarul akkor hanyagoljam az egész csoportot, legyek egyedül vagy a tanárral?!

Nem tudok velük mit csinálni, hogy ilyen bunkók nem szeretem őket, de muszáj jópofát vágnom hogy esetleg legyenek oly szívesek valamit is elküldeni; néha napján hozzám szólni


Tanárnak nem akarok minden egyes óra után írogatni, hogy küldje el, meg egyébként is "mire való egy csoport" ha nem arra, hogy a kidolgozott tételeket, esetleges előző évekből feladatokat küldjenek? ezt egy tanártól nem kérhetem, de úgy látszik a csoport társaktól sem ^^.

2023. máj. 13. 15:36
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Engem iskolai és munkahelyi "barátok" ghostingoltak csak mert túl hosszú üzenetet írtam nekik, vagy olyan kérdeztem, ami nekik nem fért bele (pl. valakiről infó, vagy vki telefonszáma). Ennyit érek a legtöbb ember számára, már elfogadtam.
2023. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát ha alapból sem segitenek akkor nem veszítesz vele semmit ha nem jópofizol velük.
2023. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"(pl. valakiről infó, vagy vki telefonszáma)" - Talán mert ezekhez semmi közöd, egyszer adta meg egy volt kollégám a telefonszámomat valami házaló ügynöknek anélkül, hogy velem egyeztetett volna, soha többé nem beszéltem vele utána.

Kérdező, te meg ne legyél balek, csak kihasználnak.

2023. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#17, 18 és akkor mi a sz@rt csináljak??? Ha nem segítek nekik meg ennyire sem állnak velem szóba sajnos.

Azt mitől jobb?

2023. máj. 14. 13:13
 20/23 anonim ***** válasza:
Hát attól, hogy nem kell szar emberekkel közösködnöd. Most segítenek? Megéri szopatni magad azért a minimális segítségért?
2023. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!