Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi esetről? (Bolti lopással kapcsolatos téma)

Figyelt kérdés

Bemegyek egy boltba hátul a pénztáron túl (tehát még kint) egy nagy szatyorral benne néhány máshol vett termék, és keresek egy eladót hogy megmondjam neki hogy ezt máshol vettem de be szeretnék menni vásárolni. Erre ő meg se nézi hanem azt mondja hogy hív egy biztonsági őrt oda hívja majd elmegy. A biztonsági őr belenéz a szatyromba én mutatom neki a máshol vett termékeket.

Erre megszólal a biztonsági őr:

- Hát én most mit csináljak magával.

- Semmit csak nézze meg ezeket a termékeket.

- Dehát én most mit csináljak magával...? Hívjam a rendőrséget?

Ekkor rádöbbenek, hogy a biztonsági őr felé nem hangzott el azt hogy ez kintről hoztam és bemennék vásárolni hanem egyszerűen csak az eladó oda hívta őt majd elment és a biztonsági őr azt hiszi hogy bolti lopáson lettem kapva...

Nagy gond nem történt mert vissza hívtuk az eladót aki elmondta hogy nem ez van ,de az eset mégis hajmeresztő...


2023. máj. 27. 06:53
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Már csak olvasni kellene megtanulni. Kasszához érés nem történt ahogy vásárlási területre bemenetel se. Így beszkennelni se kellett semmit eladónak és másnak se. Ráadásul pont az történt amit mondasz csak ugye nem tudsz olvasni, megkérdeztem egy eladót csak nem szó szerint arról amit írsz. Blokk meg eleve nem volt.


Esetleg tolvaj vagy aki blokkal a birtokában bemegy üres szatyorral s telepakolja azzal ami a blokkon van, ezért ez a stílus?

2023. máj. 27. 07:17
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az eladó egy idióta: ehhez tök felesleges volt a biztonsági őrt odahívni. Megnézhette volna ő is ugyanúgy, vagy szól, hogy tedd le a pénztár mellé a szatyrot.
2023. máj. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%

2


Neked kell megtanulnod szöveget értelmezni.


Na figyelj, leírom újra ugyanazt másképp amit az 1-es válaszomban. Ezt egy 5 éves gyereknek bőven elég lenne elmondani egyszer, megértené. Sajnos te valahol elmaradtál a fejlődésben, de sebaj, segítek.


Belépek a boltba, HA van blokkom arról amit előzőleg vettem, akkor szatyrostól szabadon vásárolgatok, majd mikor a kasszához érek akkor szólok, hogy ami ebben a szatyorban van, azt máshol vettem, de itt van a blokk, meg tudja nézni az eladó. Vagy megnézni vagy nem. Ha vásárolgatás közben lép oda hozzám a biztonsági őr, akkor neki is meg tudom mutatni, hogy ami ebben a szatyorban van azt máshol vettem, itt van a blokk. Megnézi, és mész tovább.


Eddig ezt sikerült értelmezned? Nem bonyolult, általános iskola, szövegértelmezés.


Na figyelj, írom tovább, csak el ne veszd a fonalat.



HA nincs blokk, akkor NEM megyek be szatyorral a kezemben a boltba, hanem megkérdezem az eladót, hogy esetleg ezt a szatyrot letehetném-e ide a kassza mellé, míg beugrok gyorsan pár dologért. Valószínűleg azt fogja mondani, hogy igen.


Most pedig leírom azt, amit végképp nem sikerült megértened: egy eladónak NEM feladata azt nézegetni, hogy te mit vettél máshol. Ez senkit nem érdekel. Ha meg is nézi a szatyrodat amiben van 5-6-7 termék, negyed óra múlva mire a kasszához érsz, NEM fog emlékezni arra, hogy te mit vettél 1 órával ezelőtt a másik boltban, mert nem egy robot, aki belenéz a szatyrodba és fejből emlékszik hogy 2 db 80 grammos túrórudi, 250 ml Alföldi Tejföl, 2.5 liter Coca-Cola, meg vízbázisú sikosító volt a szatyrodban, természetesen a bőrgyógyászatilag tesztelt verzió.


Sikerült megértened a leírtakat? Ha esetleg nem, szólj nyugodtan, leírom harmadjára is, akkor már belevesszük Micimackót és Malackát is, hátha 3 éves szinten, játékos feladatokkal túljutsz egy ilyen egyszerű szituáción.

2023. máj. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"HA nincs blokk, akkor NEM megyek be szatyorral a kezemben a boltba, hanem megkérdezem az eladót, hogy esetleg ezt a szatyrot letehetném-e ide a kassza mellé, míg beugrok gyorsan pár dologért. Valószínűleg azt fogja mondani, hogy igen."


Csak az utcán nincs se kassza se eladó,így muszáj bemenni.

2023. máj. 27. 07:54
 5/21 A kérdező kommentje:

" Most pedig leírom azt, amit végképp nem sikerült megértened: egy eladónak NEM feladata azt nézegetni, hogy te mit vettél máshol. " Ez nem is volt kérdés, tényleg kezd már az általános iskola befejezésével a gyakorizást.


"NEM fog emlékezni arra, hogy te mit vettél" nem is kell ha még nem voltam bent a vásárlási területen. Szedj valami vitamint is memóriafrissitésre.


"Sikerült megértened a leírtakat?" Ahhoz esetleg értelmes dolgokat kellene irni, másképp nem fog menni

2023. máj. 27. 07:57
 6/21 A kérdező kommentje:
3 igazából nem hibáztatom az eladót, de a biztonsági őrt sem, mert kulturáltan járt el egy gyanúval szemben, és mivel a bolt vásárlási területén nem jártam, tényleges gond sincsen, csak furcsa helyzet.
2023. máj. 27. 07:59
 7/21 anonim ***** válasza:
26%

5


Ritka buta ember vagy. Nem csodálkozom, hogy a magyarok mindenféle műveltségi teszteken elcsúsznak, amikor alapvető dolgokat képtelenek értelmezni. Fogalmam sincs, hogy csak viccesnek akarsz tűnni vagy tényleg ilyen ostoba vagy, mindenesetre hogy életképtelen vagy, az elég hamar kiderült.

2023. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A magyarok azért buknak el a teszteken mert hozzád hasonlóan nem tudnak olvasni. Az csak a hab a tortán hogy utcán keressünk eladót és pénztárt...
2023. máj. 27. 08:10
 9/21 A kérdező kommentje:

"Egy kassza nem az ajtóban van és nem a kasszán keresztül mászol át a boltba. Mint ahogy otthon sem a fürdőkádba lépsz be. Van előtér, folyosó, stb."


Örülök hogy végre rajottél.

"Kinyitom az ajtót, odalépek a kasszáshoz (ami még NEM a bolti tér), ott nincsenek termékek, mert azok a kassza TÚLOLDALÁN vannak. Szólok a kasszásnak, hogy ide teszem a szatyromat, a kasszának ERRE az oldalára, értelemszerűen amit kassza TÚLOLDALÁN magamhoz veszek, azt a kasszánál kifizetem, így azok a termékek is a kassza bejárat felőli oldalán lesznek."


Igen, ez az egyik lehetőség de ha van ott egy eladó akkor vele is lehet beszélni.

Nem a te módszered az egyetlen igaz üdvözítő megoldás.



Te írtad hogy ne ott keressem ahol írtam. Mivel a vásárlási térben mégnagyobb ökörség, csak az utca maradt. Hacsak a bolt raktárát be nem vonjuk a helyzetbe, mert nem elég az ökörséged valakinek. Nekem elég volt.

2023. máj. 27. 08:22
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy buta félreértés történt.


Engem mondjuk pont nem szokott érdekelni, hogy van-e nálam valami vagy nincsen. Sőt.. olyat is szoktam, hogy reggel veszek valamit, a munkahelyemen beteszem a hűtőbe és amikor megyek haza akkor lazán beviszem ugyan abba az üzletbe, mert eszembe jutott, hogy még más is kell. Soha életemben nem mutogattam táskát sehol pedig elég sokat járok boltokba. Mindenki leszarta.. ha meg valaki mégis azt hinné loptam akkor nézze végig kamerán ahogy bejöttem, hogy loptam-e.. Az üzletek 99%-ban már van kamera.. Nem kell ebből olyan fatális nagy problémát csinálni, hogy ellenőriztetni mindig mindent amit beviszel. De ha ennyire biztosra akarsz menni blokkot rakj mindig el és kész.

2023. máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!